Logo - ankieta

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Czy Kolega/Koleżanka jest ZA takim logo PTBG?

Ankieta wygasła Pn mar 21, 2005 7:34 pm

tak
2
22%
Tak, ale w poniższym liście proponuję modyfikację.
5
56%
To logo ma tyle samo zalet, co wad.
2
22%
Nie - i poniżej proponuję alternatywne.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 9

Logo - ankieta

Postprzez Jerzy Szeja » Cz sty 20, 2005 7:34 pm

Uprzejmie proszę o głosy.

Wiem, że brakuje czystego "nie", ale świadomie odrzucam krytykę niekonstruktywną (musimy mieć jakieś logo).
Ostatnio edytowano Cz sty 20, 2005 11:22 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 1 raz
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Piotr Konieczny » Cz sty 20, 2005 8:12 pm

Logo mi sie w zasadzie podoba, ale mozna rozwazyc nastepujace modyfikacje:
* przekierowac raczke w prawy dol lub lewy dol, by obrazek byl nizszy i wezszy, co ulatwi uzycie go w pieczatce i w grafice komputerowej
* konik...kostka...brakuje mi czegokolwiek zwiazanego z grami komputerowymi. Moze warto byloby dodac monitor/joystick/klawiature - cos takiego?
* lupa jak najbardziej wskazuje na charakter naukowy PTBG i co do samej idei nie mam zadnych zastrzezen
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Paweł Furman » Cz sty 20, 2005 11:15 pm

Usunąć rączkę lupy.

Inna opcja to poza usunięciem - konika i kostkę dać w środek i zamknąć napis.

Jednak wersja taka jak jest tylko bez rączki byłaby też dobra.
Paweł Furman
Badacz Gier
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:52 am
Lokalizacja: prawie Kraków

Postprzez Augustyn Surdyk » Pt sty 21, 2005 12:54 am

Moim skromnym zdaniem logo powinno być wymowne, lecz proste i czytelne. Lupa bez rączki przestaje być lupą i tym samym eliminujemy element symbolizujący badania i w oczach osoby postronnej z graczy-badaczy stajemy się tylko graczami. W obecnym logo co najwyżej powiększyłbym nieco kostkę. Poza tym uważam, że logo jest czytelne – dwa elementy symbolizujące gry chyba wystarczą: skoczek (jako najbardziej charakterystyczna figura) reprezentuje królową gier, a dzięki kostce nie będziemy mylnie brani za stowarzyszenie szachistów. Niepocieszeni mogą być miłośnicy gier karcianych, komputerowych i innych, ale nie da się zadowolić wszystkich bez uniknięcia wrażenia przeładowania, co prowadzi do kiczowatości.

O pieczęci możemy pomyśleć dopiero po rejestracji a na znaczki jeszcze nie mamy funduszy, więc do tego czasu może pojawią się inne ciekawe propozycje.

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Paweł Furman » Pt sty 21, 2005 1:06 am

Augustyn Surdyk napisał(a):Moim skromnym zdaniem logo powinno być wymowne, lecz proste i czytelne. Lupa bez rączki przestaje być lupą i tym samym eliminujemy element symbolizujący badania i w oczach osoby postronnej z graczy-badaczy stajemy się tylko graczami.


O ile osoba postronna skojarzy ów symbol z lupą a nie patelnią, przwróconym kieliszkiem, czy cyzmś innym.

Nie uważam by konieczne było pokazywanie w logo czegoś co symbolizuje badania jeśli to coś nie komponuje się ładnie z resztą.
Lepiej zostawić skoczka z kostką + napis i miec ładne spójne logo.

O pieczęci możemy pomyśleć dopiero po rejestracji a na znaczki jeszcze nie mamy funduszy, więc do tego czasu może pojawią się inne ciekawe propozycje.


Jednak lepiej mieć już gotowe dobrze komponujące sie wróżnych miejscach logo niż zmieniac je na potrzeby każdego nowego zastosowania.
Paweł Furman
Badacz Gier
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:52 am
Lokalizacja: prawie Kraków

Postprzez Jakub Zapała » Pt sty 21, 2005 9:22 pm

Dobrze, umieściłem poprzedni komentarz zanim otworzyła mi się ankieta. Powtarzam: Jestem za lupą, która pokazuje nas jako badaczy. Ważne, że my o tym wiemy. Może ten pomysł z koniem i kostką w środku, który przyszedł niezaleznie do głowy mi i koledze Pawłowi, ma jakiś sens? Trzeba by to zobaczyć.
Tak czy inaczej, bez loga się nie da.
Jakub Zapała
Badacz Gier
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:58 pm
Lokalizacja: Wólka Dworska

Postprzez Szymon Fokt » Wt lut 22, 2005 6:19 pm

Jestem za, ale z uwagami, które zamieściłem w temacie 'Logo'.
Szymon Fokt
Badacz Gier
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 5:57 pm
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron