Konferencja o grach na Poznań Game Arena 26 lutego

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Konferencja o grach na Poznań Game Arena 26 lutego

Postprzez Konrad Godlewski » Wt lut 15, 2005 11:18 am

Witam Szanownych Badaczy,

Poproszono mnie o zorganizowanie dyskusji o grach na PGA 2005 za niecałe dwa tygodnie. Chciałbym zaprosić kilka-kilkanaście osób i trochę dziennikarzy, zeby posłuchali, zanotowali i zanieśli w świat. To świetna okazja, żeby zareklamować PTBG, umówiłem się już dr Surdykiem w tej sprawie.

Roboczy tytuł konferencji: "Gry komputerowe: całkiem nowe medium czy zabawa w zabijanie?". Chcę pokazać, że istnieje stereotyp, prozmawiać o tym skąd on się bierze itd.

Mam jeden problem: nadreprezentację zwolenników gier. Żeby dyskusja wyszła fajnie, szukam osób m.in. badaczy uzależnień itd., którzy są gotowi przyjechać do Poznania 26 lutego, żeby powiedzieć, że gry są be.

Jeżeli znacie Państwo kogoś takiego, to prosiłbym o kontakt i pomoc w zaproszeniu takiej osoby.

Serdecznie pozdrawiam,
Konrad Godlewski.

tel. 604 664 992
e-mail: konrad.godlewski@agora.pl
Konrad Godlewski
Badacz Gier
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt lut 15, 2005 10:39 am
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Remigiusz Szczechowicz » Wt lut 15, 2005 4:00 pm

Zawsze może ktoś robić za "adwokata diabła".
Choć reprezentuję m.in. psychologię, a więc dziedzinę, gdzie dużo się mówi złego o grach komputerowych, a stereotypy często przyćmiewaja wyniki badań, to niestety trudno by było mi stanąć po drugiej stronie barykady, ponieważ jestem ich zagorzałym orędownikiem. Można znaleźć jednak parę takich sytuacji, kiedy to gry ewidentnie mają zły wpływ na niektórych ludzi (w swojej pracy dyplomowej sprzed kilku lat przeprowadziłem taką metaanalizę różnych badań i zestawienie różnych metaanaliz). Wiem, że bodajże na KULu ktoś prowadził badania, z których wyciągnięto wnioski o jednoznacznie negatywnym wpływie gier (o licznych błędach metodologicznych nie muszę tu wspominać!). Jeśli uda mi sie odgrzebać to nazwisko, to moze warto by sie z tą osobą skontaktować? Tylko czy odważy się przyjechać przy takiej dysproporcji zwolenników i przeciwników. :lol:
Pozdrawiam
R.S.
Remigiusz Szczechowicz
Badacz Gier
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:40 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Remigiusz Szczechowicz » Pt lut 25, 2005 3:27 pm

Początek już DZIŚ!
http://pga.mtp.pl/
Remigiusz Szczechowicz
Badacz Gier
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:40 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » Pt lut 25, 2005 6:55 pm

Remigiusz Szczechowicz napisał(a): Wiem, że bodajże na KULu ktoś prowadził badania, z których wyciągnięto wnioski o jednoznacznie negatywnym wpływie gier (o licznych błędach metodologicznych nie muszę tu wspominać!). Jeśli uda mi sie odgrzebać to nazwisko, to moze warto by sie z tą osobą skontaktować? Tylko czy odważy się przyjechać przy takiej dysproporcji zwolenników i przeciwników. :lol:


To "słynna" "Gra w zabijanie" Gałkowskiej i Ulfik. Proponuję spojrzeć do recenzji Kol. Mirosława Filiciaka z pierwszego numeru "Kultury Popularnej" (tamże też druga recka tego samego, równie miażdżąca).
A może jest to gdzieś w sieci? (pyt. do Autora)
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Remigiusz Szczechowicz » Pn lut 28, 2005 9:51 am

Jerzy Szeja napisał(a):To "słynna" "Gra w zabijanie" Gałkowskiej i Ulfik. Proponuję spojrzeć do recenzji Kol. Mirosława Filiciaka z pierwszego numeru "Kultury Popularnej" (tamże też druga recka tego samego, równie miażdżąca). A może jest to gdzieś w sieci? (pyt. do Autora)

Musiałem to przegapić. :oops: Trafiłem jakieś krótkie teksty w Sieci jeszcze przed publikacją książki (ok. roku 1999).
Remigiusz Szczechowicz
Badacz Gier
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:40 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mirek Filiciak » Pn lut 28, 2005 9:58 am

Witam,
Rzeczywiście drukowaliśmy w "Kulturze Popularnej" recenzje "Zabawy w zabijanie" (Agnieszki Ogonowskiej i moją), a także tekst Remigiusza, również na temat wpływu gier. Niestety, teksty nie są dostępne online, nie posiadam ich też w wersji elektronicznej. Sądzę jednak, że tutaj nie trzeba nikogo przekonywać że gry nie "szkodzą". Jest za to szansa że rozruszamy jakoś debatę na ten temat na bardziej publicznym forum (za co wielkie dzięki dla Konrada Godlewskiego), ale o tym więcej w wątku o Poznań Game Arena.
Pozdrawiam
Mirek Filiciak
Badacz Gier
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn sty 31, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron