artykuł o ludologii w PSX Extreme

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

artykuł o ludologii w PSX Extreme

Postprzez Marcin Kosman » Cz mar 24, 2005 2:07 pm

W "PSX Extreme" #92 (numer kwietniowy) znajduje się artykuł poświęcony ludologii oraz relacja z konferencji na temat gier, która odbyła się na Poznań Game Arena. Zachęcam do lektury.

Przy okazji witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na forum. Jestem redaktorem wzmiankowanego wyżej magazynu, najstarszego pisma w Polsce zajmującego się tematyką konsol. Od wielu lat czynimy starania, by gry pozbyły się śmiesznej etykietki "bzdur dla dzieci", co czynimy zarówno piętnując opinie "znawców" (najczęściej z pism kobiecych, choć nie tylko - daleko posuniętą ignoracją na tym polu wykazuje się choćby "Newsweek"), jak i przybliżając inicjatywy, które zadają kłam wspomnianej postawie (m.in. serią artykułów - "Gry w służbie człowieka", "Konsole edukacyjne" itp.). Cieszę się, że PTBG wzięło na siebie część ciężaru walki ze stereotypami - wszak te w Polsce funkcjonują zazwyczaj z powodu niewiedzy społeczeństwa. Pozdrawiam.
Marcin Kosman
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 1:53 pm
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » Wt mar 29, 2005 3:56 pm

Bardzo się cieszymy z powodu zainteresowania ze strony mediów. Zapraszamy do współpracy i dyskusji na forum.

Serdecznie pozdrawiam

Augustyn Surdyk
Skarbnik PTBG
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr mar 30, 2005 12:37 am

Czytałem oba artykuły o PGA i konferencji. Szkoda tylko, że nie padła nazwa PTBG w części poświęconej ludologii w Polsce. Może następnym razem.

Pozdrawiam
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Łukasz Kujawa » Cz gru 29, 2005 10:02 pm

O, dopiero teraz zauważyłem ten temat!

Otóż to moja skromna osoba napisała ten artykuł (za wspomienie dziękuję koledze Kosmanowi:).
Łukasz Kujawa
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt lis 18, 2005 10:46 am

Postprzez Piotr Konieczny » N sty 01, 2006 7:09 pm

A jest może wersja online?
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Łukasz Kujawa » So lut 18, 2006 1:40 pm

Od dzisiaj w niektórych salonikach prasowych (np. Kolporter), a od poniedziałku we wszystkich kioskach, znajdziecie Państwo nowy numer PSX Extreme #103 (największy magazyn konsolowy w Polsce) z krótkim artykułem o PTBG oraz wywiadem z Augustynem Sudrykiem (strona 60).

Niestety nie prowadzimy elektronicznej wersji magazynu, tak więc pozostaje jedynie papier. :)
Łukasz Kujawa
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt lis 18, 2005 10:46 am

Postprzez Jerzy Szeja » Wt lut 28, 2006 5:58 pm

No art. dobry, choć wyszło, że zajmuję się tylko karciankami, a jest wręcz przeciwnie. Owszem, zajmuję się Veto!, ale im dłużej to robię, tym bardziej sądzę, że mogę to wykorzystać tylko przy okazji czegoś innego, a samo zjawisko najbardziej nadaje się do oglądu socjologicznego. Kulturoznawca o zacięciu polonistycznym nie bardzo ma co z tym robić.
Niemniej jednak znać warto.

Ale uśmiałem się serdecznie, jak zobaczyłem profil numeru, który pokazali mi moi uczniowie (nacisk na męską formę :P).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów


Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron