Logo

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Jakub Zapała » Śr sty 26, 2005 1:25 am

A orzeł dwugłowy to, co ciekawe, bizantyński i przez to podwójnie zawłaszczony. Przepraszam za dygresję, zboczenie historyka.
Jakub Zapała
Badacz Gier
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:58 pm
Lokalizacja: Wólka Dworska

Postprzez Paweł Furman » Pt sty 28, 2005 12:24 pm

Pozbyłbym się rączki/pompki.

W końcu logo nie robimy dla siebie tylko po to by reprezentowało nas na zewnątrz.
I to raczej ocena ludzi nie związanych z PTBG powinna być dla nas jakąś wskazówką.

Teraz jak widac skojarzenia są różne: pompka, rakieta , patelnia, klucz do śrub czy jakaś łapka (że niby do gier trzeba ostrożnie i przez szczypce ;) ).
Pozbycie się rzeczonej pompki da nam raz że zgrabne graficznie logo, dwa że pozbędziemy się części głupich skojarzeń. A badawcze pozostanie w nazwie, IMHO nie ma potrzeby dokładania mu jeszcze symbolu. Tak samo jak nie dokładamy tutaj kart, czy pionków do Monopoly dla zobrazowania innych gier.
W końcu McDonald nie ma chamburgera w logo a nie przeszkadza mu to sprawnie działać.
Paweł Furman
Badacz Gier
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:52 am
Lokalizacja: prawie Kraków

Postprzez Paweł Marcisz » Śr lut 02, 2005 11:16 pm

Szczerze pisząc, uważam, że to bardzo złe logo. Nie żeby mi się nie podobało - jest ładne, ma sens etc. Ale logo ma być czytelne. Ma być reprodukowane w różnych, w tym bardzo małych rozmiarach, w różnych miejscach - na zaproszeniach na konferencję, papierze firmowym, w przyszłości może np. na długopisach.

W związku z tym:
1) rączka zabiera za dużo przestrzeni;
2) napis jest nieczytelny;
3) kostka jest za mała i prawie niknie nawet w ogromnym obrazku na stronie www.

Uważam, że najlepszym logo - przez wzgląd na prostotę - było to z czterema literami na szachownicy.

Wszystkim uczestnikom tej dyskusji polecam szczerze lekturę wątku "logo SMK wybrane!!" na grupie dyskusyjnej pl.comp.dtp
Paweł Marcisz
Badacz Gier
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:23 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Paweł Furman » Cz lut 03, 2005 12:07 am

logo SKM wybrane!! nie SMK :)

A sama dyskusja to takie jakies bicie piany, nie ma o samym logo tylko o reakcjach grafików.
Brak tam jakichś konkretnych zarzutów.
NAtomiast zgadzam się z uwagami Kolegi odnośnie naszego logotypu.
Paweł Furman
Badacz Gier
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:52 am
Lokalizacja: prawie Kraków

Postprzez Szymon Fokt » Wt lut 22, 2005 6:07 pm

Kilka spraw związanych z logiem:
1. na forum znajduje się tylko jedna jego wersja, która moim zdaniem także nie jest najlepsza, szczególnie na małe pieczątki. Z myślą o nich powstała inna propozycja - z dużymi literami PTBG pod nieszczęsną rączką. To przy okazji niweluje efekt pustego miejsca, które tam rzeczywiście powstało. Chętnie zamieściłbym tutaj tę wersję, ale nie mam takiej możliwości. Kol. Jurzy na pewno ma ją jednak jeszcze na dysku - proponuję zamieszczenie tutaj, co by było porównanie
2. kwestia kostki też jest do przeskoczenia - powstało logo z większą kostką, którą autorka później zmniejszyła - tamta wersja nadal jest dostępna.
3. Kiedy już stanie strona, prosiłbym tylko w imieniu autorki - Kay Gajdzińskiej - o zamieszczenie jakiejś informacji, że to jej dzieło. Jest studentką ASP i takie rzeczy (publikacje?) jej się przydadzą.
4. na koniec - to logo doskonale nadaje się na startową stronę internetową - w puste miejsce można wstawić jakieś menu albocoś. Nadaje się do druku w dużym formacie i wkomponowania je w coś. Na pieczątki natomiast proponowałbym wersję z samym skrótem PTBG i większą kostką - jest czytelniejsze i bardziej zamknięte kompozycyjnie.
Szymon Fokt
Badacz Gier
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 5:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotr Konieczny » Pt lut 25, 2005 1:33 pm

Szymon Fokt napisał(a):Kilka spraw związanych z logiem:
1. na forum znajduje się tylko jedna jego wersja, która moim zdaniem także nie jest najlepsza, szczególnie na małe pieczątki. Z myślą o nich powstała inna propozycja - z dużymi literami PTBG pod nieszczęsną rączką. To przy okazji niweluje efekt pustego miejsca, które tam rzeczywiście powstało. Chętnie zamieściłbym tutaj tę wersję, ale nie mam takiej możliwości.


Jesli ktos ma inne obrazki, to prosze wyslac je na mojego @ (piokon@post.pl) a umieszcze je w odpowiednim watku/stronie. Jesli obrazek znajduje sie juz na jakims serwerze sieciowym, to do umieszczenia go w poscie uzywamy skladni img /img (nawiasy []).
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Dominika Urbańska » Pt lut 25, 2005 9:04 pm

Logo wyglada ciekawie i z całą pewnością zwraca uwagę, ale: po pierwsze - lupa faktycznie może budzić skojarzenia z innymi przedmiotami (w pomniejszeniu całość wyglada jak patelnia, sitko itp przedmioty domowego użytku; po drugie - brakuje proporcji między skoczkiem a kostką; po trzecie - czcionka tekstu jest za gruba ( w pomniejszeniu litery się zlewają).
Ponieważ krytyka powinna byc konstruktywna :) mam nastepujace propozycje: 1. skoczka z kostką pomniejszyć i otoczyc nazwą towarzystwa 2. zrezygnować ze skoczka na rzecz dwóch kostek i jak wyżej 3. propozycja całkiem odmienna - zrobic puzzle składające się z 4 elementów - na kazdym jedna litera z pełnej nazwy a pod spodem pełna nazwa (domyslam sie, ze bez projektu propozycja jest automatycznie do odrzucenia). Być może uda mi się znaleźć czas na opracowanie roboczej wersji z puzzlami, wtedy poślę na forum. Pozdrawiam. Dominika
Dominika Urbańska
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt lut 08, 2005 10:09 pm

Postprzez Szymon Fokt » So lut 26, 2005 12:11 am

Loga w sieci nie ma, więc przesłałem na e-mail.
Co do loga w pomniajszeniu - wszystko zależy od jakośc pomniejszenia. Pamiętajmy, że operujemy tu JPGami, które w pomniejszeniu jakość tracą paskudnie, co nie znaczy, że to samo będzie na wydruku/pieczątce.
Szymon Fokt
Badacz Gier
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 5:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » So lut 26, 2005 1:10 am

Tym mailem chciałbym powitać na forum Kol. Szymona Fokta i podziękować za logo: prezentowane (były też i inne, wstępne) jest dziełem Kay Gajdzińskiej - graficzki "Światów Możliwych".

Widziałem sporo propozycji - to powyższe podoba mi się najbardziej. Niemniej gdy dojdzie do pieczątki, weźmiemy pod uwagę wszystkie głosy - a zwłaszcza producenta tego odcisku :-)

Wszystkich oponentów zachęcam do ćwiczeń rysunkowych (/komputerowych) i przesłania swoich propozycji. Nic nie będzie tak przekonujące, jak obrazek...
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Piotr Konieczny » Pn lut 28, 2005 4:38 pm

Dzieki koledze Szymonowi mozemy obejrzec inne warianty loga:

1) Obrazek

2) Obrazek

3) Obrazek

4) Obrazek

5) Obrazek

6) Obrazek

7) Obrazek

8) Obrazek
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Szymon Fokt » Pn lut 28, 2005 9:56 pm

Witam, witam :)
Dzięki za załadowanie innych wersji.

Zgadzam się, że obecna wersja logo jest najlepsza (choć wolałem z większą kostką), ale niestety trzeba też przyznać, że tylko dopóki nie zostanie zmniejszona do rozmiarów pieczątki - wtedy jest za dużo pustego miejsca, a i napis staje się bardzo mały. Mam więc jeszcze jedną propozycję - mix tego loga i wersji z literami PTBG w lewym dolnym rogu, żeby był zarówno skrót, jak i pełna nazwa w kółku.
Szymon Fokt
Badacz Gier
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 5:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » So mar 05, 2005 12:27 pm

Szymon Fokt napisał(a):Mam więc jeszcze jedną propozycję - mix tego loga i wersji z literami PTBG w lewym dolnym rogu, żeby był zarówno skrót, jak i pełna nazwa w kółku.


A nie "literami PTBG w prawym dolnym rogu"?

A byłoby możliwe to zobaczyć?

Z góry dziękuję! :-)
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Szymon Fokt » So mar 05, 2005 6:35 pm

Racja, prawym ;)

Można, zaraz to przerobię i wyślę.
Szymon Fokt
Badacz Gier
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 5:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotr Konieczny » So mar 05, 2005 7:17 pm

Poprawione logo będzie jak tylko rozwiążę pewien problem z serwerem (tj. brak miejsca).
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Jerzy Szeja » So mar 05, 2005 10:27 pm

Hm, można zapytać forumowiczów, ilu z nich jeszcze chce ściągnąć audycję z wywiadem Kol. Surdyka. Do jutra mogłaby jeszcze być osiągalna, a później wykasowana (chyba że ktoś poprosi o zwłokę). To kilkadziesiąt mega miejsca.

Tego chyba nie trzeba konsultować?
Tak więc - pytam :-)
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron