Logo

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Paweł Marcisz » N mar 06, 2005 10:10 am

Ja chcę tę audycję. BTW temat logo nie wszyscy chyba czytają, więc może tę ofertę ogłosi Szanowny Kolega też gdzie indziej.
Paweł Marcisz
Badacz Gier
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:23 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Augustyn Surdyk » N mar 06, 2005 11:08 pm

Chciałbym sprostować -
Jerzy Szeja napisał(a):można zapytać forumowiczów, ilu z nich jeszcze chce ściągnąć audycję z wywiadem Kol. Surdyka.
- moja wypowiedź została niestety okrojona z najważniejszej części dotyczacej PTBG i stanowi mało istotny promil całego materiału. Największą część nagrania (i słusznie, bo najciekawszą) stanowi wywiad z Panem Marcinem Przybyłkiem - pisarzem, z zawodu lekarzem.

Pozdrawiam

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotr Konieczny » Śr mar 30, 2005 6:06 pm

I jeszcze jeden nadesłany wariant logo (wkrótce zrobie galerie html z wszystkimi nadesłanymi):

Obrazek
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz mar 31, 2005 11:01 am

Myślę, że teraz - z większą kostką - logo jest bardziej czytelne. Dobrze by było, gdybyśmy ustalili ostateczną wersję logo przed naszą konferencją we Wrocławiu (prawdopodobnie listopad 2005) lub nawet przed Worldcon (sierpień 2005). Moglibyśmy wtedy zamówić już np. setkę znaczków/odznak dla dotychczasowych i przyszłych członków PTBG lub nawet część z angielską wersją nazwy towarzystwa: Games Research Association of Poland (GRAP). Mile widziane inne propozycje i sugestie (najlepiej graficzne) - nadal można głosować w ankiecie nt. logo.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotr Konieczny » So kwi 02, 2005 11:48 am

Uwaga co do tłumaczenia: w takich nazwach bardziej poprawnie jest użycie przymiotnika kraju (Polish) na początku zamiast 'of country' na końcu (nie jest to tylko moja opinia ale opinia tłumacza przysięgłego) - czyli Polskie Towarzystwo Badania Gier powinno się tłumaczyć na 'Polish Games Research Association' (lub Society) - PGRA albo PGRS, które wolimy (trzeba oczywiście trzymać się jednego wariantu).
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Augustyn Surdyk » So kwi 02, 2005 1:09 pm

Ukułem tę nazwę w takim kształcie, aby uniknąć dwuznaczności – ktoś mógłby pomyśleć, że badamy jedynie polskie gry. Poza tym inne towarzystwo, do którego należę – Polskie Towarzystwo Neofilologiczne (skupiające głównie językoznawców) swoją nazwę również tłumaczy w ten sposób: Modern Language Associaton of Poland (w przeciwnym wypadku: Polish Modern... możliwe byłoby również nieporozumienie i odbiór nazwy jako Towarzystwo Filologów Polskich/Współczesnego Języka Polskiego).

Ponadto człon nazwy GRA występuje również w innej nazwie (amerykańskiego) towarzystwa badania gier DiGRA – Digital Games Association, z którym prędzej czy później warto byłoby nawiązać kontakt. http://www.digra.org/
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Roman Budzowski » Wt kwi 19, 2005 12:41 pm

Witam
O ile koncepcja logo mi się podoba, to uważam, że jest ono zupełnie nieżyciowe. Chodzi mi o to, że nawet na forum, żeby logo było czytelne musi być duże. Jeżeli PTBG będzie patronować, organizować, sponsorować jakąś imprezę - umieści tam swoje logo. Tylko że ilość dostępnego miejsca spowoduje zapewne, że logo będzie zupełnie nieczytelne.

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Jerzy Szeja » Wt kwi 19, 2005 3:49 pm

Kolega mówi o wersji u góry strony (logo forum) czy tej z dużymi literami PTBG?
I od razu poproszę o propozycję zmian.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron