Pracownicy naukowi UAM: RPG, narratologia

Forum badaczy RPG-ów, gier fabularnych itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Pracownicy naukowi UAM: RPG, narratologia

Postprzez Stanisław Krawczyk » Wt sty 29, 2008 11:38 pm

Czy Koledzy znają może takich pracowników naukowych UAM, którzy zajmują się (względnie zajmowali) grami fabularnymi i/lub narratologią?

Cieszyłbym się również, gdyby były to osoby "kontaktowe", ponieważ mam nadzieję, że uda mi się znaleźć wśród nich opiekuna naukowego na przyszły rok akademicki.

Ponieważ jednak trudno o spełnienie wszystkich trzech kryteriów naraz (RPG, narratologia, "kontaktowość"), będę wdzięczny za wskazywanie także tych osób, które spełniają choć jedno (wyjąwszy samą kontaktowość ;-) ).


Na razie znalazłem dwa nazwiska:

- Kol. dr Augustyn Surdyk
- dr Wiktor Werner (historyk, Instytut Historii -- zasłyszane, niesprawdzone)

Pomijam tutaj kilku znanych mi poznańskich członków PTBG, gdyż żaden z nich (z tego co wiem) nie zajmuje się narratologią. Nie znaczy to jednak, że o nich zapomniałem. :-)



Nie zaszkodzi również (i także będę wdzięczny), jeśli Koledzy zaproponują konsultacje z pracownikami innych uczelni niż UAM. W tej chwili przychodzą mi na myśl trzy osoby:

- p. dr Dorota Chmielewska-Łuczak (UWr)
- p. dr Aleksandra Klęczar (UJ)
- Kolega Przewodniczący dr Jerzy Szeja


Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc!
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Jerzy Szeja » Śr sty 30, 2008 11:07 am

"- p. dr Dorota Chmielewska-Łuczak (UWr) " też jest "Kol." :-D

Dr Aleksandra Klęczar? Znam, pisała kiedyś do moich magazynów. Czy Kolega mógłby podać, co ostatnio opublikowała? Jakoś nie mogę trafić... Podobnie "zniknęła mi" Kol. Agnieszka Fulińska.
Ostatnio edytowano Śr sty 30, 2008 2:46 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 1 raz
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Stanisław Krawczyk » Śr sty 30, 2008 2:34 pm

Jerzy Szeja napisał(a):"- p. dr Dorota Chmielewska-Łuczak (UWr) " też jest "Kol." :-D


No tak, naturalnie. :)


Jerzy Szeja napisał(a):Dr Aleksandra Klęczar? Znam, pisała kiedyś do moich magazynów. Czy Kolega mógłby podać, co ostatnio opublikowała? Jakoś nie mogę trafić... Podobnie "zniknęła mi" Kol. Agnieszka Fulińska.


Ach, o p. dr Agnieszce Fulińskiej zapomniałem napisać (a więc ona też jest "Kol."! No cóż, mogłem przecież sprawdzić). A adres kontaktowy do p. dr Klęczar uzyskałem właśnie od niej. Nie umiem zatem pomóc Koledze w sprawie publikacji.
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Jerzy Szeja » Śr sty 30, 2008 2:49 pm

Jeżeli Kolega namierzy takie prace, proszę się tym pochwalić.

Sądzę, że w tym towarzystwie (ww.) nie powinno zabraknąć Kol. Sekretarza PTBG. :-D
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Augustyn Surdyk » Pt lut 01, 2008 2:06 pm

Miło mi, że zostałem wywołany do tablicy i chętnie podjąłbym się opieki nad pracą, ale obawiam się jednak, że z powodów formalnych brani są pod uwagę promotorzy z danego instytutu (nie wspominając już o innym wydziale, uczelni czy przede wszystkim dyscyplinie). Gdyby jednak wchodziło w grę posiłkowanie się dodatkowymi opiekunami naukowymi (za zgoda głównego promotora i być może Dziekana) jestem do dyspozycji. Poza osobami z PTBG nikt nie przychodzi mi do głowy, być może literaturoznawcy. Kol. Dr Dorota Chmielewska-Łuczak byłaby idealnym promotorem lecz nie wiem jak wygląda ze strony formalnej opieka naukowa pracy magisterskiej spoza uczelni.

Pozdrawiam

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Stanisław Krawczyk » Pt lut 01, 2008 6:49 pm

Dziękuję za odpowiedź. Już wyjaśniam, że chodzi nie o pracę magisterską, ale o opiekę naukową w ramach studiów międzywydziałowych. Tutaj wybór opiekuna jest nieco bardziej swobodny (choć zachęca się nas raczej do tego, aby reprezentował on nasz kierunek główny).

Oczywiście pamiętam o Koledze Sekretarzu i bardzo możliwe, że zgłoszę się do Kolegi na konsultację. :-) Moje zainteresowanie grami fabularnymi jest jednak dość dalekie od glottodydaktyki, stąd przynajmniej w tej chwili próbuję szukać osób zajmujących się "oficjalnie" narratologią (albo szerzej: polonistów, literaturoznawców). W przyszłości jednak niczego nie wykluczam. :-)

Dodam, że Kolega dr Michał Mochocki podczas konferencji wspominał o pracy prof. Antoniego Smuszkiewicza "Stereotyp fabularny fantastyki naukowej". Właśnie ją czytam i jest bardzo pożyteczna, jednakże prof. Smuszkiewicz napisał ją prawie trzydzieści lat temu i nie jestem pewien, czy ta problematyka w dalszym ciągu go interesuje.

Może przeprowadzę kwerendę w Instytucie Filologii Polskiej UAM?
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Jerzy Szeja » Pt lut 01, 2008 8:26 pm

Stanisław Krawczyk napisał(a):
Oczywiście pamiętam o Koledze Sekretarzu i bardzo możliwe, że zgłoszę się do Kolegi na konsultację. :-) Moje zainteresowanie grami fabularnymi jest jednak dość dalekie od glottodydaktyki, stąd przynajmniej w tej chwili próbuję szukać osób zajmujących się "oficjalnie" narratologią (albo szerzej: polonistów, literaturoznawców). W przyszłości jednak niczego nie wykluczam. :-)

Nie jestem pewien, ale po ukształtowaniu wypowiedzi sądzę, że Kolega myli Kol. Sekretarza (Kol. dr Mochocki) z Kol. Skarbnikiem (Kol. dr Surdyk).

Pozdrawiam!
Kolo
;)
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Stanisław Krawczyk » Pt lut 01, 2008 9:26 pm

:)

Ach, ta sesja! :)

Ale z Kolegą Sekretarzem doktorem Michałem Mochockim zapewne również chętnie się skonsultuję w przyszłości. ;)
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Jerzy Szeja » Pt lut 01, 2008 10:07 pm

No Kolega Sekretarz to nie tylko najnowsza siła w ZG, ale i najnowsza praca z narracyjnych gier fabularnych, i to gł. o scenariuszach, więc potencjalnie najcenniejsza dla Kolegi.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Stanisław Krawczyk » Pt lut 01, 2008 10:20 pm

Istotnie. Wstępna rozmowa miała już miejsce, ale teraz po prostu musiałbym ogarnąć materię, a przynajmniej w czasie sesji nie mam do tego zupełnie głowy. Na razie się jednak, na szczęście, nie pali.
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza


Powrót do Dyskusje o RPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron