RPG na wystawie Wampiry, strzygi i spółka

Forum badaczy RPG-ów, gier fabularnych itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

RPG na wystawie Wampiry, strzygi i spółka

Postprzez Jerzy Szeja » Śr lut 25, 2009 3:07 pm

Zwrócono się do mnie z propozycją, którą poniżej cytuję.
Proszę o zgłoszenia zainteresowanych.

Szanowny Panie Doktorze,

Rozpoczynamy serię działań animacyjnych, które, jak mi się wydaje, mogą zainteresować Pana i PTBG, stąd pomysł na skontaktowanie się z Panem.

2 kwietnia otwieramy wystawę „Wampiry, strzygi i spółka”, która przyjeżdża do nas z Rumunii. Wystawa opowiada o obrzędach pogrzebowych, ludowej demonologii. Tę bardzo tradycyjną pod względem formy i treści wystawę postanowiliśmy wzbogacić wydarzeniami towarzyszącymi, które w większości będą odwoływały się do reinterpretacji wątków demonologicznych (szczególnie wampirów) w kulturze współczesnej.

Postanowiliśmy wykorzystać atrakcyjność i potencjał edukacyjny gier fabularnych. Do współpracy zaprosiliśmy stowarzyszenia i indywidualne osoby, które zajmują się organizowaniem takich gier. Przez cały czas trwania wystawy przestrzeń ekspozycji otwarta będzie dla grup grających w RPG, organizujemy LARPa w budynku muzeum, i fabularną grę miejską. Oprócz gier planujemy też sesję demonologiczną i maraton filmów z wampirami.

Chciałem poinformować Pana o naszych działaniach mając nadzieję, że możliwe będzie nawiązanie współpracy. Pomysł, który w naszym zespole wzbudził na razie największy entuzjazm, to zaproszenie PTBG do badawczego przyjrzenia się grom w działalności edukacyjnej naszego muzeum.

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie propozycje i uwagi,

Z wyrazami szacunku,
Paweł Krzyworzeka

Dział Etnografii Polski i Europy
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
ul. Kredytowa 1
00 - 056 Warszawa
T: 022 827 7641 w.209
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Powrót do Dyskusje o RPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron