Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Piotr Langowski » Pt kwi 30, 2010 6:12 pm

Chciałbym powitać wszystkich.

Nazywam się Piotr Langowski, jestem studentem II roku filologii polskiej UAM. Interesuję się głównie cRPG, począwszy od "Falloutów", a skończywszy na "Wiedźminie 2" (najkonkretniejsza zapowiedź gry, która wyjdzie stosunkowo najpóźniej), choć staram się odkrywać nowe światy, np. "BioShocka" czy trochę przygodówek (które są dla mnie nieustanną katorgą, jako że nie potrafię przejść żadnej bez poradnika).

W cRPG interesuje mnie przede wszystkim: problem interpretacji, nieliniowość, system moralności, miejsce i status tekstu, teoria referencjalności oraz funkcjonowanie znaku. Przyznaję, że głowę mam nabitą różnymi teoriami literatury, co przekłada się na pewne zboczenie w moim postrzeganiu gier.

Mam nadzieję, że zostanę tu na dłużej.

PS. Widzę, że Poznań w grach silny, heh.
:wink:
Piotr Langowski
 

Juliusz Kopczewski

Postprzez Juliusz Kopczewski » N maja 16, 2010 6:07 pm

Witam wszystkich! Bardzo się cieszę, że po wielu perypetiach udało mi się dołączyć do forum.

Nazywam się Juliusz Kopczewski. Jestem studentem IV roku informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej, w której za główny cel stawiam sobie zaprojektowanie i częściowe zaimplementowanie silnika fabuł do gier. W skrócie chodzi o wydzielenie fabuły gry komputerowej jako osobnej warstwy w programie i tym samym umożliwienie jej częściowo automatycznego testowania, a dzięki temu również bardziej świadomego projektowania nieliniowych fabuł.

Inne moje zainteresowania to film, logika (w tym szczególnie programowanie w logice), grafika (niekoniecznie komputerowa). Obecnie swoich sił próbuję również w przedsiębiorczości.

PS: Tych, którzy próbowali się zarejestrować, a którym się to nie udało, zachęcam do założenia konta emailowego w którymś z polskich portali.
Juliusz Kopczewski
 

Postprzez Jerzy Szeja » Śr maja 19, 2010 5:36 pm

Serdecznie witam w gronie sympatyków, członków i zainteresowanych PTBG!

Bardzo ciekawym problemem Kolega się zajmuje. Czy powstał jakiś artykuł na ten temat? Ciekawi mnie (i na pewno nie tylko mnie) to od strony teoretycznej, ale też i praktycznej: PTBG stara się stworzyć grę, która byłaby naszą wizytówką (szerzej o tym mówiłem na ostatniej konferencji, a artykuł ukaże się w najbliższym "Homo Ludens").
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Marcin Łubiński » Śr paź 06, 2010 10:13 am

Witam serdecznie,

Nazywam się Marcin Łubiński, studiuję Pedagogikę na Uniwersytecie Zielonogórskim, grywam w RPG od 10/11 roku życia, jestem miłośnikiem fantastyki w każdej krasie ;)
O towarzystwie dowiedziałem się na Konwencji Fantastycznej w Zielonej Górze 2010, podczas wykładu otwartego Pana Jerzego Szei.
Podejmuję właśnie przyjemny wysiłek jakim jest napisanie pracy licencjackiej, na który temat wybrałem diagnostykę dzieci i młodzieży poprzez RPG (i dramoterapię), dlatego postanowiłem dołączyć do owego forum dyskusyjnego, by móc podzielić się obserwacjami i porozmawiać z ekspertami w owej dziedzinie.

W wolnych chwilach grywam w starego dobrego Młota, nie stronię od starego Świata Mroku, rozwijam umiejętności przydatne w życiu codziennym takie jak Walka mieczem i łucznictwo ;)
Marcin Łubiński
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 8:40 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jacek Kossacki » Pt gru 24, 2010 11:31 am

Witam wszystkich serdecznie,

jestem studentem III roku socjologii wydziału humanistycznego AGH w Krakowie. Piszę obecnie licencjat w którym zamierzam przedstawić gry planszowe jako przydatny format danych jakościowych. Zawężam swoją pracę do przestrzeni miejskich a mianowicie do tego jak one są odwzorowywane w grach planszowych oraz do tego jak jakie można zaobserwować strategie użycia przestrzeni miejskich analizując wybrane gry planszowe (jak i samą rozgrywkę). Mam nadzieję, że uda mi się niektórych z Państwa nakłonić do pomocy - na tym etapie pracy potrzebuję już takiej pomocy bardzo niewiele. Po ukończeniu swojej pracy z chęcią udostępnię ją do wglądu członkom towarzystwa gdyż wierzę, że może być interesująca dla Państwa.

Prywatnie w gry planszowe grałem głównie przy okazji konwentów RPG. Z grami fabularnymi miałem i mam do czynienia zdecydowanie częściej.
Pozdrawiam.

Mój email:
j.kossacki$gmail.com
Jacek Kossacki
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz gru 23, 2010 6:09 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Michał Strumecki » Pt sty 07, 2011 10:24 am

Witam serdecznie,

Nazywam się Michał Strumecki i jestem studentem I roku Socjologii na UWr. Mimo mojej niewielkiej wiedzy naukowej, tematyka gier komputerowych towarzyszy mi od najmłodszych lat mojego życia. Na początku interesowałem się grami komputerowymi ze względu czysto rozrywkowych, jednak z czasem, mając dostęp do fachowych czasopism i portali internetowych, zacząłem dochodzić do wniosku, że gry stają się potężnym, społecznym medium, które coraz częściej ma wpływ na nasze funkcjonowanie w społeczeństwie. Wierzę że z pomocą towarzystwa rozwinę swoją własną wiedzę w tej dziedzinie, oraz na wsparcie podczas moich skromnych badań.

W samych grach komputerowych szczególnie interesują mnie nowe rozwiązania w mechanice rozgrywki, wpływ fabuły na jakość produkcji, jak na przestrzeni lat zmieniają się trendy w grach, oraz na rolę gier komputerowych w społeczeństwie konsumpcyjnym i informacyjnym.

O towarzystwie dowiedziałem się ze strony internetowej http://www.gry-online.pl i zaintrygowała mnie możliwość badania gier pod względem socjologicznym, ekonomicznym, polonistycznym a nawet politologicznym. Boleję jednak nad tym, że Towarzystwo nie posiada swojego koła we Wrocławiu. W przyszłości, chciałbym utworzyć Wrocławskie Koło Polskiego Towarzystwa Badania Gier, ponieważ jestem przekonany że i tutaj towarzystwo znajdzie swoich sympatyków.
Michał Strumecki
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 3:22 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Marcin Petrowicz » N sty 09, 2011 12:57 pm

Witam serdecznie,

Nazywam się Marcin Petrowicz, jestem studentem III roku filmoznawstwa na UJ w Krakowie.
Hobbystycznie od najmłodszych lat gram w gry fabularne i gry komputerowe.
Naukowo interesują mnie: ewolucja medium gier komputerowych, gry jako nośniki treści oraz
wybory moralne w grach (o czym piszę teraz licencjat).
Marcin Petrowicz
Badacz Gier
 
Posty: 15
Dołączył(a): So sty 08, 2011 8:04 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Przemyslaw Ciszek » Pn sty 10, 2011 5:53 pm

Witam wszystkich członków i sympatyków PTBG!

Nazywam się Przemysław Ciszek i jestem studentem IV roku Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od kilkunastu lat grywam w gry komputerowe i coraz bardziej interesują mnie różne ich aspekty. Ponadto gram w gry fabularne oraz czasami w karcianki. Moje zainteresowanie grami znajduje wyraz w mojej pracy magisterskiej, w której zajmuję się grami na podstawie książek, filmów, seriali i vice versa. Prócz tego daję upust swoim zainteresowaniom dziennikarskim, współpracując z portalami o grach komputerowych.
Przemyslaw Ciszek
Badacz Gier
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn sty 10, 2011 10:16 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr sty 12, 2011 1:10 am

Pozwoliłem sobie zakłócić ten wątek ważną informacją dla wszystkich członków PTBG, ponieważ tutaj zabierało głos najwięcej użytkowników forum (w tym członków Towarzystwa) i daje on największą szansę, że wiadomość dotrze do zainteresowanych. Poniżej jedynie skrót komunikatu. Całość dostępna jest tutaj: viewtopic.php?f=2&t=164 oraz na stronie głównej: http://ptbg.org.pl/czytaj_aktualnosc.php?id=86

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

uprzejmie przypominamy osobom, które jeszcze tego nie uczyniły (np. przy okazji ostatniej konferencji: http://www.gry.konferencja.org), iż zbliża się termin opłacania corocznych składek członkowskich Polskiego Towarzystwa Badania Gier (10 lutego każdego roku) ustalony podczas I. Walnego Zebrania Towarzystwa w 2005 r.

Dla przypomnienia wysokość składki rocznej wynosi:
- dla studentów (osób studiujących, które NIE POSIADAJĄ TYTUŁU MAGISTRA) 20zł
- dla pozostałych członków PTBG 50zł.
- dla Członków Wspierających PTBG zgodnie z zawartymi umowami.

Składki należy wpłacać na konto:

Polskie Towarzystwo Badania Gier
ul. Kossaka 9/7 60-759 Poznań
Nr konta bankowego: PKO BP SA, Oddział 14 w Poznaniu: 39 1020 4027 0000 1902 0396 6587
Tytułem: Składka członkowska za rok 2011/za lata_____ + imię i nazwisko wpłacającego.

(...)
Pod adresem e-mailowym SurdykMG@amu.edu.pl można uzyskać informacje nt. ew. zaległości w opłacaniu składek. Członkowie Towarzystwa, którzy do 10 lutego br. uregulują wszelkie zaległości otrzymają pocztą najnowszy numer czasopisma „Homo ludens” (do wyczerpania nakładu).

Jednocześnie uprzejmie przypominamy, że zaprzestanie opłacania składki członkowskiej nie jest równoznaczne z wystąpieniem z Towarzystwa (należy tego dokonać pisemnie, przynajmniej drogą mailową). O prawach i obowiązkach członków PTBG, wystąpieniu oraz wykluczeniu z Towarzystwa mówią § 12-15 statutu (całość dostępna na stronie http://ptbg.org.pl/strona.php?id=4). W związku z aktualizacją danych PTBG uprzejmie prosimy o kontakt wszystkie osoby, które z jakichś powodów pragną zawiesić członkostwo w towarzystwie. Zgodnie z § 15. pkt. 1c, 2 i 4 statutu PTBG w przypadku braku kontaktu poszczególni członkowie zostaną wykluczeni z towarzystwa, co nie zwalnia od obowiązku uregulowania zaległości w opłacanych składkach członkowskich.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami oraz życzeniami wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

w imieniu Zarządu Głównego PTBG

dr Augustyn Surdyk
Skarbnik PTBG
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Sebastian Supernak » So sty 22, 2011 2:16 am

Witam.

Nazywam się Sebastian Supernak. Interesuję się projektowaniem fabuły i scenariuszy, jako grafik także od strony wizualnej, a jako początkujący producent od strony organizacyjnej.

Brałem udział w projekcie Black Ice Tales jako koordynator grafiki, następnym był mój własny projekt. 5ta kolumna to gra akcji z elementami rpg, dziejąca się w przeddzień wybuchu Wielkiej Wojny z Zakonem Krzyżackim, oparta na faktach uzyskanych w wyniku trwającej już prawie 3 lata kwerendy historycznej, którą prowadzę samodzielnie. Obecnie staram się zaistnieć na rynku gier mobilnych, w związku z tym już niedługo napiszę dłuższy post, jak to idzie i czemu tak źle.

W projektowaniu gier najbardziej interesuje mnie łamanie schematów, szczególnie tych związanych z postrzeganiem gier crpg. Jak fan uważam, że gatunek ten został wykorzystywany w sposób, który doprowadził do degradacji sensu i idei "role play".

Oby to był krok w odpowiednią stronę http://5ta-kolumna.com/
Sebastian Supernak
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 10:25 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » So sty 22, 2011 4:32 pm

Serdecznie witam!

Bardzo się cieszę z wyżej przestawionych zainteresowań cRPG, zwłaszcza w kontekście table-top RPG (czyli narracyjnych gier fabularnych w zaproponowanym przeze mnie nazewnictwie). Z radością powitałbym wątek o tym zagadnieniu i podyskutował. Zapraszam do założenia takowego i przestawienia swojej opinii.

Cieszę się też z tego, że będzie można podyskutować z producentem i projektantem gier. Na forum przeważają naukowcy, praktyków można policzyć na palcach (choć trzeba użyć wszystkich :-D - no ale nie wszyscy się odzywają).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Bartłomiej Bęben » Wt lut 01, 2011 1:47 am

Witam.

Nazywam się Bartłomiej Bęben i obecnie studiuję Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Polskie Towarzystwo Badania Gier odkryłem w trakcie wyszukiwania materiałów do pracy magisterskiej. Moje zainteresowanie tematyką gier komputerowych sięga 1998 roku. Postanowiłem zagościć na forum PTBG, aby zasięgnąć pomocy/porady w kwestii dobrania odpowiednich materiałów do swojej pracy.
Bartłomiej Bęben
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 11:56 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Marzena Kantorska » Śr lut 16, 2011 10:10 am

Witam,

Nazywam się Marzena Kantorska, jestem studentką trzeciego roku filologii angielskiej.
Interesuję się kinematografią oraz grami przygodowymi.
Na stronę Polskiego Towarzystwa Badania Gier trafiłam w zasadzie przez przypadek, podczas szukania informacji do mojej pracy licencjackiej.

Pozdrawiam
M.K.
Marzena Kantorska
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 2:49 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Marzena Matyka » Wt lut 22, 2011 4:02 pm

Kłaniam się!

Nazywam się Marzena Matyka. Jestem doktorantką na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Jako adept językoznawstwa interesuję się stylistyką oraz socjolingwistyką.
Przymierzam się do zbadania socjolektu (socjolektów?) uczestników klasycznych gier fabularnych.
Informacje o PTBG znalazłam, szukając informacji o publikacjach Kolegi Jerzego Szei.

Serdecznie pozdrawiam,
Marzena Matyka
Marzena Matyka
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr lut 16, 2011 3:25 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez B. Kłoda-Staniecko » Śr mar 09, 2011 10:07 am

Witam,

nazywam się Bartek Kłoda-Staniecko i jestem absolwentem kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. W tym roku chcę rozpocząć studia doktoranckie i rozwinąć temat z mojej pracy magisterskiej (chciałbym skupić się na zaktualizowaniu definicji pojęcia cyberprzestrzeni i zgłębieniu zagadnień wpływających na redefinicję człowieczeństwa przez media cyfrowe - w tym gry wideo - w przestrzeni miejskiej). W zamierzchłych czasach studiowałem także matematykę (ze spec. informatyczną), co pozwoliło mi się zdobyć nieco wiedzy "od kuchni" związanej z mediami cyfrowymi.
Aktualnie pracuję nad tezą, która pozwoliłaby posunąć do przodu dyskusję związaną z odwiecznym dylematem gier wideo: narracja czy symulacja? Wychodzę z założenia, że postęp technologiczny jest w stanie połączyć te dwie formy prezentacji i stworzyć zupełnie nową, która jest/będzie natywną cechą tylko i wyłącznie mediów ergodycznych. Drugim, wynikającym poniekąd z poprzedniego, tematem, który mnie nurtuje jest rola/funkcja gracza w relacji z (fabularną) grą wideo. Określenie "gracz" w przypadku osób grających w gry wideo posiadające fabułę/elementy narracji/historię zdewaluowało się i wydaje się niepełne.
A tak poza tym wszystkim w ramach hobby uczę się j. japońskiego:)

Pozdrawiam

BKS
B. Kłoda-Staniecko
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt mar 08, 2011 10:48 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości

cron