Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

powitanie

Postprzez Jarosław Jasiński » Pn wrz 26, 2005 4:47 pm

Witam!

Jako absolwent socjologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza muszę przyznać, że moje zainteresowania obejmują szeroko rozumiane nauki społeczne, w których człowiek stanowi wiecznie niezbadane centrum. Zagadnieniem szczególnie absorbującym moją uwagę jest cybersocjologia, głównie wpływ nowoczesnych mediów zarówno na całą ludzkość, jak i każdego człowieka, czyli tematyka nowych aspektów komunikacji, łącznie z grami komputerowymi. Dodam do tego jeszcze problematykę cyberprzetrzeni, zawiązywanie się społeczeństwa sieciowego oraz funkcjonowanie wirtualnych wspólnot. Tytuł mojej pracy magisterskiej uzupełnia i precyzuje moje naukowe zainteresowania: „Uczestnictwo w masowych grach internetowych jako jeden z przejawów funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie informatycznym”. Eksploruję „galaktykę Internetu”, bo jak powiedział jeden z badaczy tego medium, kolejnym etapem może być już tylko telepatia, z czym się całkowicie zgadzam.
Spośród wielu różnych moich zajęć najbardziej fascynuje mnie film dokumentalny (montaż, reżyseria) oraz fotografia, którymi zajmuję się amatorsko. Od czasu do czasu lubię również napisać jakieś opowiadanie lub esej…
Jarosław Jasiński
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): So wrz 03, 2005 4:42 pm
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Maciej Stępnikowski » So lis 19, 2005 10:45 am

Witam Szanowne Grono!
Nazywam się Maciej Stępnikowski. Jestem studentem socjologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, Kolegium Licencjackie w Radomiu. Tematyka gier rzecz jasna nie jest mi obca. Mam z nimi do czynienia od 10 lat. Moje zainteresowania obejmują m.in. kierunek rozwoju gier komputerowych (mody i trendy na rynku), fenomen firmy Electronic Arts, w szczególności jestem zainteresowany zjawiskiem piractwa wśród graczy: jego przyczynami, zasięgiem i sposobami przeciwdziałania na polskim rynku.
E-mail: maciej.stepnikowski$op.pl
Maciej Stępnikowski
Badacz Gier
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 5:06 pm
Lokalizacja: Radom

Postprzez Krzysztof Wardziński » N lis 20, 2005 7:58 pm

Witam wszystkich

Nazywam się Krzysztof Wardziński i jestem inżynierem informatykiem. Obecnie kontynuuję studia na Politechnice Poznańskiej celem uzyskania tytułu magistra.
W kręgu moich zainteresowań znajdują się narracyjne gry fabularne oraz bitewne gry figurkowe, ale oczywiście, w związku z posiadaną wiedzą zdobytą na studiach, od strony badania gier skupiam się na grach komputerowych. Z miłą chęcią zabiorę głos w dyskusjach dotyczących innych gier niż komputerowe - jeśli tylko będę czuł się na siłach dotrzymać kroku w debacie.

Podrawiam

Krzysztof Wardziński
Krzysztof Wardziński
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 20, 2005 7:39 pm
Lokalizacja: Świnoujście / Poznań

Postprzez Łukasz Kujawa » Pt lis 25, 2005 11:41 am

Witam wszystkich

Z tej strony Łukasz Kujawa, Student V roku Nauk Politycznych UJ, ale co ważniejsze, jeden z członków największego w Polsce magazynu o grach konsolowych. Poza tym jestem szefem działu 'technologie' portalu www.global.net.pl.

W swoich artykułach poruszałem tak ważne tematy:

- przemocy w grach i jej wpływu na młodzież;
- niemieckiej organizacji USK;
- branży gier w Kanadzie, Korei etc.;
- ludologii;
- gry a kobiety.

Można by długo wymieniać...
Jak widać - jestem w pełni zainteresowany tematyką i planuję także napisać artykuł o PTBG.

Pozdrawiam!

PS W magazynie PSX EXtreme możecie mnie Państwo znaleźć pod pseudonimem Dżujo.
Ostatnio edytowano N lut 05, 2006 2:30 pm przez Łukasz Kujawa, łącznie edytowano 2 razy
Łukasz Kujawa
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt lis 18, 2005 10:46 am

Postprzez Krzysztof Litwinowicz » Pt lis 25, 2005 2:36 pm

Witam wszystkich serdecznie;
Nazywam się Krzysztof Litwinowicz, jestem studentem V roku psychologii na UŁ.
Na stronę PTBG trafiłem za sprawą dr. Filiciaka, za co niniejszym bardzo mu dziękuję. Znalazłem się tutaj w związku z moją (nadal powstającą) pracą magisterską, dotyczącą gier komputerowych/wideo i związanych z nimi wybranych zjawisk i uwarunkowań psychospołecznych. Liczę na to, że uczestnictwo w PTBG pozwoli mi zoptymalizować niektóre aspekty mojej pracy, tak by była ona jak najbardziej adekwatna w stosunku do poczynionych już badań i zgromadzonej z tego zakresu wiedzy. Słowem, żeby wniosła jak najwięcej.
Dodatkowo muszę przyznać, że charakter forum PTBG ucieszył mnie niejako "podwójnie", ze względu na obszar zainteresowań badawczych dotyczący nie tylko gier elektronicznych, ale także "tradycyjnego" RPG, które od lat jest moją pasją.
Pozdrawiam i liczę na owocną współpracę.
Krzysztof Litwinowicz
Badacz Gier
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:11 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Maciej Bednarczyk » Pt lis 25, 2005 7:20 pm

Witam!

Nazywam sie Maciej Bednarczyk, jestem na I roku Informatyki i Ekonometrii na WSB w Poznaniu. Jestem sympatykiem wszelkiego rodzaju gier:
- gry komputerowe - praktycznie od chwili, gdy dostalem komputer (7 lat). Mialem stycznosc z kazdym gatunkiem tego rodzaju gier (od RTS przez sportowe i logiczne po FPS). Gralem takze klanowo w Enemy Territory. Natomiast obecnie naleze do polskiej gildii "Fool's Alliance" w grze Guild Wars (mmorpg). Rok temu pracowalem jako newsman w serwisie GamePress.pl
- RPG - 5-letnie doswiadczenie. Gram i prowadze w systemach: Warhamer Fantasy Role Play, D&D (autorskie swiaty i Forgoten Realms), Wampir: Maskarada, Wampir: Mroczne Wieki, Wiedzmin: Gra Wyobrazni, Neuroshima.
- Karcianki, a dokladniej Magic: The Gathering. Moja przygoda z M:tG trwa juz od 7 lat, niestety turniejowo zaczalem grac dopiero niedawno.
- Gry bitewne - male doswiadczenie. W zasadzie doswiadczenia praktycznego nie mam w ogole (poza malowaniem figurek i malej grze pokazowej), natomiast posiadam garstke wiedzy teoretycznej. Mam duzo znajomych, ktorzy siedza w tym glebiej (glownie Warhammer Fantasy Battle i Warhamer 40k).
- Gry planszowe - swego czasu zagrywalem sie z moim kuzynem w Ryzyko i Magiczny Miecz, a takze w duzo innych "niestandardowych" gier planszowych.
- Inne: gry paragrafowe, LARP-y (tylko w systemie Wampir: Maskarada).

Poza grami interesuje sie takze historia, sztukami walki oraz komputerami.
Mam nadzieje, ze moje doswiadczenie przyda sie PTBG ;]
Pozdrawiam
Maciej Bednarczyk
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 8:06 pm

Piotr Przychodni

Postprzez Gość » Śr lis 30, 2005 11:48 am

Witam wszystkich!
Jestem studentem V roku socjologii na UZ.
Piszę pracę magisterską na temat RPG. Mam pewien problem ze znalezieniem materiałów do pierwszego rozdziału (artykułów, opracowań naukowych itd.), dlatego proszę szanownych kolegów i koleżanki o pomoc i z góry dziękuję.
Poza tym moje główne zainteresowania to odtwarzanie realiów średniowiecza w Bractwie Rycerskim z Zielonej Góry i oczywiście RPG - gram od 8 lat (głównie w WFRP).

Pozdrawiam
Piotr Przychodni

e-mail: mazi7@o2.pl
Gość
 

witam wszystkich

Postprzez Ania Krakowska » Cz gru 01, 2005 1:32 am

Witam wszystkich

Jestem studentką 4 roku socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW, jednak moją ulubioną dziedziną jest antropologia kulturowa. Obecnie przedmiotem mojego zainteresowania stały się gry sieciowe typu mmorpg. Właśnie zaczynam pisać na ten temat pracę magisterską, głównie na przykładzie World of Warcraft, w którym to od pewnego czasu prowadzę obserwację uczestniczącą ;). Problematyka, jaka mnie zajmuje, to przede wszystkim ontolologiczny status rzeczywistości wirtualnej jak i jej szeroko pojęte funkcjonowanie. Gry komputerowe zawsze były integralną częścią mojego życia, rpg też nie jest mi obce, dlatego też cieszę się, że mam możliwość zajmowania się nimi na polu naukowym.

pozdrawiam
Anna Krakowska
Ania Krakowska
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 12:53 pm
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Magdalena Misiak » Pt gru 02, 2005 1:50 pm

Witam serdecznie,
nazywam się Magdalena Misiak, jestem studentką pierwszego roku lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Moje członkostwo w tym stowarzyszeniu ma zupełnie inny charakter od Państwa. Jestem zainteresowana grami, jednak mam małe doświadczenie w tej dziedzinie. Od kilku miesięcy gram w karciankę Magic: The Gathering. Przygoda z tą grą rozpoczęła się dzięki Maciejowi Bednarczykowi, który rozbudził we mnie chęć poznawania także innych gier.
Żałuję, że mała ilość czasu nie pozwala mi na pełniejsze zagłębianie sie w świat fantazji.
Moim priorytetem jest dowiedzenie się, jaki wpływ mają gry na rozwój intelektualny. Mam więc nadzieję, że uda mi się zaspokoić moją ciekawość, będąc członkinią tego stowarzyszenia.
Pozdrawiam wszystkich :)
the beginner
Magdalena Misiak
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 12:23 am
Lokalizacja: Leszno /Poznań/

Postprzez Jerzy Szeja » Pt gru 02, 2005 5:40 pm

Kolego Piotrze: jeżeli prace wymienione w tym spisie okazałyby się niewystarczające, proszę o zgłoszenie tegoż - postaramy się pomóc. Proponuję też zapoznać się z listą referatów poznańskiej konferencji PTBG. Jeśli któryś wyda się pomocny w planowanej pracy - skontaktujemy z autorem.

Koleżanko Magdaleno: czy przedmiotem zainteresowania Koleżanki są tylko karcianki? Nie mam nic przeciwko (wręcz odwrotnie: sam żywo się nimi zajmuję, a że preferuję badania uczestniczące, zostałem w tym roku mistrzem Polski w Veto!:), ale ważnym celem PTBG jest ułatwianie kontaktów i opcja "same karcianki" jest istotnie różna od "wszystkie gry".
Ostatnio edytowano Wt sty 03, 2006 5:25 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 4 razy
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Agata Boba » Cz gru 29, 2005 11:54 pm

Witam

Studiuję pedagogikę resocjalizacyjną na UJ i jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej, w której będę badać graczy komputerowych w wieku gimnazjalnym. Praca ma roboczy tytuł "Poziom umysłowy i zdolności graczy komputerowych a ich osiągnięcia szkolne". O PTBG przeczytałam jakiś czas temu w "GW", ale dopiero teraz trafiłam na forum. Sama nie gram, ale na co dzień mam kontakt z graczami, którzy rozbudzili moje zainteresowania badawcze:). Zdaję sobie sprawę, że "praca licencjacka" nie brzmi imponująco, ale od czegoś trzeba zacząć:).

Pozdrawiam
Agata Boba
Agata Boba
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz gru 29, 2005 11:18 pm
Lokalizacja: Chrzanów/k. Krakowa

Postprzez Paulina Świątkiewicz » Wt sty 03, 2006 3:33 pm

Witam

Jestem studenką trzeciego roku etnologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Gry, zwłaszcza komputerowe, są moim hobby od dziecka, od roku interesuję się nimi także pod kątem swoich studiów. Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej dotyczącej społeczności gier MMORPG, prowadzę w tym zakresie badania, których obiektem jest World of Warcraft, a dokładniej gildie, tworzone przez uczestników tej gry. Na forum PTBG trafiłam przypadkiem, wertując zasoby internetu w poszukiwaniu ciekawych artykułów dotyczących zjawiska gier komputerowych w kulturze popularnej. Cieszę się, że tak wiele osób w Polsce interesuje się grami - moim skromnym zdaniem, jest to element niedoceniany, a przecież bardzo istotny w kształtowaniu się współczesnej kultury.

Pozdrawiam gorąco!
Paulina Świątkiewicz
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt sty 03, 2006 1:50 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Piotr Ostrowski » Śr lut 08, 2006 5:18 pm

Witam, na forum trafiłem podczas przeglądania zasobów internetowych.
Z RPG mam styczność od około 8 lat, za sobą wiele sesji jako MG i gracz.
Od 2 lat nie udało mi się niestety zagrać na żywo, jednak zainteresowałem się rozgrywkami sesji gier fabularnych w sieci oraz technologiami z tym związanymi.
Jeżeli moja wiedza i doświadczenie okażą się przydatne - z chęcią służę pomocą.

Pozdrawiam.
Piotr Ostrowski
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt lut 07, 2006 5:24 pm

Postprzez Aleksandra Busse- Brandyk » So lut 11, 2006 2:50 pm

Witam Wszystkich!
Nazywam się Aleksandra Busse i jestem magistrantką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Moje wieloletnie doświadczenia - zarówno w graniu, jak i w prowadzeniu sesji RPG - skłoniło mnie do postawienia hipotezy o przydatności gier narracyjnych w procesie analizy i terapii w paradygmacie psychoanalitycznym. Piszę obecnie pracę magisterską na ten temat "Narracyjne gry fabularne jako potencjalna pomoc w procesie analizy i terapii w psychoanalizie".
Na swoim koncie mam już badania dotyczące różnic w kontakcie z treściami archetypowymi pomiędzy osobami grającymi a niegrającymi w RPG oraz liczne prelekcje na konwentach.
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w zdobywaniu materiałów do mojej pracy magisterskiej. Sama również chętnie wesprę w miarę możliwości osoby poszukujące wiedzy o RPG.
Pozdrawiam serdecznie.
"Trzy rzeczy rozświetlą każdą Ciemność: Wiedza, Natura i Prawda"
Aleksandra Busse- Brandyk
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): So sty 28, 2006 7:24 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Daniel Krysiński » N lut 19, 2006 3:46 pm

Witam, witam.
Jestem studentem trzeciego roku na Wydziale Nauk Społecznych w Katowicach, studiuję politologię. Z grami jestem związany od dzieciństwa.
Gry są moim hobby, a interesuje mnie to, w jakim stopniu wpływają na człowieka.
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku:)

PS. Mój e-mail: daniel.prodo(at)wp.pl
Daniel Krysiński
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): N lut 19, 2006 10:09 am
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron