Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Piotr Sztela » Pt lut 24, 2006 6:52 pm

Witam wszystkich

Jestem jeszcze uczniem drugiej klasy LO i zarejestrowałem się tu w zasadzie z ciekawości, aby przyjrzeć się na jakie tematy toczy się dyskusja - aczkolwiek w przyszłości nie wykluczam jakiegoś głębszego udziału na tym forum oraz ogólnie w PTBG. Na razie życzę wszystkim powodzenia w dalszych pracach, oraz popularyzacji przemysłu elekronicznej rozrywki w naszym kraju :)
Piotr Sztela
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz lut 23, 2006 12:59 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Jerzy Szeja » Pn lut 27, 2006 11:49 pm

Kolego Piotrze Sztelo! Nie popularyzujemy przemysłu. Badamy m.in. pewien styl uczestnictwa w kulturze współczesnej, a propagujemy grę w gry. Dokładniej: w dobre gry! :D
Ostatnio edytowano Pt mar 10, 2006 8:17 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 2 razy
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Piotr Sztela » Cz mar 02, 2006 3:33 pm

2) Kolego Piotrze Sztelo! Nie popularyzujemy przemysłu. Badamy m.in. pewien styl uczestnictwa w kulturze współczesnej a propagujemy grę w gry. Dokładniej: w dobre gry! :D


Rzeczywiście, źle się wyraziłem. Miałem na myśli dokładnie to, co Kolega powyżej napisał. :)
Piotr Sztela
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz lut 23, 2006 12:59 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Marcin Pędich » Pt mar 10, 2006 3:57 pm

Witam wszystkich,

Jestem pracownikiem Uniwersytetu w Białymstoku. Pracuję na stanowisku asystenta na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo, na którym prowadzę zajęcia komputerowe (obsługa komputera, wyszukiwanie informacji w bazach danych, budowa stron WWW). Jestem absolwentem Informacji Naukowej na UJ i anglistyki na UwB. Pracuję również jako tłumacz, a do niedawna pracowałem jako anglista.
Od ponad 10 lat zajmuję się grami fabularnymi (jestem MG). Moje zainteresowanie grami ma jak na razie charakter czysto hobbystyczny, ale już od paru lat noszę się z zamiarem zajęcia grami w pracy naukowej.
Poza RPG interesuję się także szeroko pojętą fantastyką, innymi formami gier, tworzeniem gier (szczególnie tzw. światotworzeniem na użytek gier) i aspekatami komunikacji między graczami w grze RPG oraz rozpowszechnianiem informacji w Internecie i budownictwem bibliotecznym. Jestem też developerem w projekcie gry cRPG "Scrub" (zajmuję się tworzeniem świata gry).
Mam nadzieję, że kontakt z Towarzystwem pozwoli mi na doprecyzowanie moich zainteresowań naukowych, a być może nawet znalezienie tematu pracy doktorskiej z zakresu badania gier.
Ze swojej strony mogę wnieść przede wszystkim wieloletnie doświadczenie z grami fabularnymi.
Obrazek
Marcin Pędich
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt mar 03, 2006 4:06 pm
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Andrzej Krzyżanowski » Pn mar 20, 2006 3:47 pm

Witam Serdecznie!

Andrzej Krzyżanowski, lat 28, księgowy i pasjonat gier fabulanych i szeroko rozumianej fantastyki. Domorosły filozof, który swe poglądy testuje na polu gier. Pracuje jako księgowy, za lepszych czasów studiował ekonomię i informatykę. Niech to Was jednak nie zmyli. Ciężko go nazwać umysłem ścisłym. Ci, którzy znają go lepiej, wiedzą, że tkwi w nim dusza humanisty. Pisze wiersze, lubi dyskusje o naturze świata przy czerwonym winie albo pincie ciemnego piwa, a nade wszystko lubi poczuć się aktorem w dramie. Czasami jako mistrz gry tka opowieści. Zwykle są to oniryczne baśnie dla "starszych dzieci", pełne mistycyzmu i nierealności.
Regularnie czyta "Diunę" Franka Herberta oraz "Fundację" Isaaca Asimova. Słucha głównie darkwave'u i ambientu. Zaś za ulubiony film uznaje "The Crow". Ulubione gry: "W każdej jest coś wartego uwagi, czasami trzeba tylko zbyt długo szukać, aby było to warte wysiłku". Znaleźć go możecie w MDK-u, w Koszalinie, gdzie przewodzi Koszalińskiemu Klubowi Fantastyki "SATHRA".
Andrzej Krzyżanowski
Badacz Gier
 
Posty: 7
Dołączył(a): N mar 19, 2006 9:48 pm
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Bartosz Chilicki » So mar 25, 2006 3:07 am

Witam serdecznie!

Bartosz Chilicki, lat 23, student Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, na katedrze filologii angielskiej Instytutu Anglistyki UW.

mail: kastor.krieg$gazeta.pl
gg#: 2871243

Kontakt z grami fabularnymi mam od niespełna 13 lat, od 9 jestem MG.
Jestem członkiem założycielem organizacji Caern-pl zrzeszającej graczy Wilkołaka: Apokalipsy oraz realizującej od niespełna 7 lat cykl LARP-ów Rage Across Warsaw z którego wyrósł ruch Rage Across Poland.

Publikowałem swoje artykuły, materiały i opowiadania w serwisach RPG Gildii, Nowej Gildii, oraz Valkirii. Obecnie jestem redaktorem działu WoD serwisu Poltergeist.

Zainteresowania: nieodmiennie sporą część swojego wolnego czasu wiążę z grami fabularnymi, w tej czy innej formie (od lektury podręczników przez tworzenie i dopieszczanie settingów po właściwą aktywność sesyjną), sportem (piłka nożna i kolarstwo górskie), pochłanianiem dowolnej literatury niebędącej materiałami i podręcznikami do RPG.
Kształcę się również i praktykuję w zawodzie tłumacza języka angielskiego, z docelową specjalizacją w materiałach do gier fabularnych właśnie.
Poza tym, stricte laicko, zajmuję się na potrzeby własne analizą dynamiki relacji i interakcji międzyludzkich, głównie celem zrozumienia pozornie absurdalnych nieraz motywacji i zachowań osób postronnych.
Bartosz Chilicki
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): So mar 25, 2006 1:32 am
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jarosław Węcławek » So kwi 01, 2006 1:35 pm

Serdecznie witam wszystkich użytkowników forum. Jestem zaszczycony, że mogę znaleźć się w gronie kolegów i koleżanek.

Jestem studentem III roku Uniwersytetu Szczecińskiego, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych.

Początkiem moich zainteresowań były gry fabularne, które wprowadziły mnie w świat fantastyki i cyberpunku. Wraz z upływem lat (i zakupem komputera) zacząłem coraz częściej grać w komputerowe wersje gier fabularnych, lecz była to przygoda krótka, bo nudna. Prawdziwą przyjemność z grania odnalazłem dopiero wraz z kupnem pierwszej konsoli i radość ta trwa i będzie trwać, oby jak nadłużej.

Obecnie jestem na etapie pisania pracy proseminaryjnej, której temat to "Polityka w grach komputerowych" (ustalony po ciężkiej batalii z prowadzącą panią doktor).
Jarosław Węcławek
Jarosław Węcławek
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): So kwi 01, 2006 12:50 pm
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Przemysław Bociąga » So kwi 01, 2006 3:48 pm

Jarosław Węcławek napisał(a):Początkiem moich zainteresowań były gry fabularne, które wprowadziły mnie w świat fantastyki i cyberpunku.


Szanowny Kolego, tak wyraźne wydzielenie i wyeksponowanie cyberpunku z grupy taksonomicznej "fantastyka" na łamach naukowego forum brzmi jak teza, a nie fragment notki biograficznej! :D
Pozdrawiam
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga
Badacz Gier
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 6:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Poland

Postprzez Jarosław Węcławek » Pn kwi 03, 2006 12:01 pm

Przemysław Bociąga napisał(a):tak wyraźne wydzielenie i wyeksponowanie cyberpunku z grupy taksonomicznej "fantastyka" na łamach naukowego forum brzmi jak teza


Szanowny Kolego, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że cyberpunk wywodzi się i jest, niejako, częścią składową fantastyki. W mojej wypowiedzi użyłem łącznika "i", choć miałem na myśli "w szczególności". Mam nadzieję, że podobne pomyłki będą mi się zdarzać bardzo rzadko. Za wszystkie z góry przepraszam. Dziękuję za zwrócenie mi uwagi.

Aczkolwiek ta, przypadkiem wysunięta, teza mogłaby być interesująca...
(Zgodnie z prośbą Kolegi administratora forum, dyskusja na ten temat byłaby ewentualnie prowadzona w odpowiednim dziale tematycznym).

Pozdrawiam
Jarosław Węcławek
Jarosław Węcławek
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): So kwi 01, 2006 12:50 pm
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Przemysław Bociąga » Pn kwi 03, 2006 2:51 pm

Jarosław Węcławek napisał(a):Mam nadzieję, że podobne pomyłki będą mi się zdarzać bardzo rzadko. Za wszystkie z góry przepraszam. Dziękuję za zwrócenie mi uwagi.


Zaznaczam, że wypowiedź moja miała charakter żartu. :)
Witamy w gronie PTBG.
Pozdrawiam
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga
Badacz Gier
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 6:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Poland

Rafał Komisarz

Postprzez Rafał Komisarz » Wt kwi 11, 2006 10:13 am

Witam wszystkich. Nazywam się Rafał Komisarz. Mieszkam w Warszawie. Studiuję filozofię na UKSW. Wcześniej skończyłem Politechnikę Warszawską. Grami zajmuję się, odkąd pamiętam (sam jestem MG). Szczegolnie lubię te klimatyczne: horrory, fantasy, S-F (czyli prawie wszystkie główne nurty). Głównie zajmuję się RPG (wszelkimi typami). Interesuję się też programowaniem (grafika i jakby inaczej gry). Ponadto jestem założycielem klubu gier fabularnych "Srebrzysty Miecz" przy Bielańskim Ośrodku Kultury, który miedzy innnymi organizuje coroczny LARP w Lasku Bielańskim.
To chyba wszystko.
Pozdrawiam.
Rafał Komisarz
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): N kwi 09, 2006 8:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grzegorz Balawender » So kwi 22, 2006 10:39 am

Witam wszystkich!
Nazywam się Grzegorz Balawender. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną w Rzeszowie. Obecnie piszę pracę licencjacką i właśnie podczas szukania materiałów trafiłem na to forum. Praca składa sie z dwóch części, z czego druga jest esejem pt. "Gry komputerowe a filmy akcji". Chciałbym w nim przedstawić głównie różnice między tymi dwoma "nurtami". Udowodnić, że gry komputerowe to coś więcej niż film akcji (według mnie ludzie nie mający styczności z grami utożsamiają je z FPS-ami, sami o tym nie wiedząc) i są kolejnym elementem w ewolucji rozrywki, której najpierw dostarczała książka, film, a teraz gry komputerowe. Chciałbym też przedstawić problem przemocy w grach i filmach. Założyłem oddzielny temat (wątek). Proszę kolegów o dodatkowe pomysły i pomoc
Pozdrawiam
Grzegorz Balawender
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt kwi 21, 2006 4:17 pm
Lokalizacja: Ostrów

Postprzez Jędrzej Ilukowicz » So maja 06, 2006 9:15 am

Witam i pozdrawiam koleżanki i kolegów badaczy. :)

Nazywam się Jędrzej Ilukowicz i jestem studentem etnolingwistyki na wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu.
Obecnie piszę pracę magisterską, której tytuł powinien rzucić nieco światła na jej przedmiot: "Analiza przekładu gier fabularnych z języka angielskiego na przykładzie Dungeons & Dragons 3 ed.".

Jestem graczem i MG o pięcioletnim stażu.

Na forum natrafiłem podczas poszukiwania źródeł do pracy i mam nadzieję, iż pomoże mi ono przejść przez ową Terrę Raczej Incognitę naukowych rozpraw o grach fabularnych. ;)
Jędrzej Ilukowicz
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt maja 05, 2006 6:11 pm
Lokalizacja: Poznań

Witam serdecznie.

Postprzez Ryszard Rzepka » Wt maja 09, 2006 7:28 pm

Nazywam się Ryszard Rzepka, jestem oficerem Wojska Polskiego, aktualnie poszerzam swoje horyzonty intelektualne zbierając materiały do pracy magisterskiej nt. "Możliwości wykorzystania strategicznych gier komputerowych w procesie szkolenia nowoczesnych dowódców wojskowych". Moja koncepcja tego, co chciałbym w tej pracy pokazać i w jakiś sposób udowodnić, że jednak gry strategiczne mogą być jak najbardziej przydatne przyszłym dowódcom, zakłada ukazanie zarówno możliwości wykorzystania specyficznych programów i gier komputerowych zaprojektowanych i używanych już przez wojsko (w szczególności skupię się tu na działalności Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych Akademii Obrony Narodowej), jak i typowych gier komputerowych (z szczegółowym omówieniem gier typu Total War, Civilization, Europe Universalis, Panzer General i Medal of Honor jako przedstawicieli gier komputerowych od szczebla taktycznego, poprzez operacyjny aż po strategiczny). W swoich poszukiwaniach dotarłem do dr. Jerzego Szei, który zachęcił mnie do aktywnego uczestnictwa w życiu PTBG (w czym mam nadzieję nie przeszkodzi mi permanentny ostatnio brak czasu wolnego). Wspominałem już koledze Jerzemu Szei, że samo istnienie takiej organizacji, jak właśnie PTBG, skupiającej w swoich szeregach także ludzi z tytułami naukowymi, pomogło mi przekonać mojego promotora do wyrażenia zgody na proponowany przeze mnie temat pracy oraz pomogło mi (niejako na kredyt) przekonać go, że gry komputerowe to nie tylko zabawa dla dzieci i strata czasu. Jak wspominałem, jestem na etapie zbierania materiałów, więc byłbym wdzięczny za każdą pomoc w tym zakresie. Myślę, że uwagi lub rady uczestników tego forum byłyby dla mnie cenne, będę wdzięczny także za ukazanie źródeł informacji w wersji elektronicznej tyczących się omawianego materiału. Z góry dziękuję za pomoc i okazane zainteresowanie.
Pozdrawiam
Ryszard Rzepka
Ryszard Rzepka
Badacz Gier
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 7:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Maciej Krowiński » Wt maja 23, 2006 4:18 pm

Witam serdecznie!

Maciej Krowiński
moociej$gmail.com
gg: 1313331

Jestem studentem II roku kulturoznawstwa międzynarodowego na wydziale studiów międzynarodowych i politycznych UJ w Krakowie. Obecnie jestem na etapie formułowania tematu swojej pracy licencjackiej. W przeszłości, zajmowałem się publicystyką i prowadzeniem serwisu informacyjnego o grach wideo. Po zakończeniu obecnego kierunku chciałbym dostać się do szkoły filmowej. Ponadto czytam i rysuję komiksy.
Muszę przyznać, że widząc na takim forum podpis pod moim imieniem i nazwiskiem "Badacz gier", czuję wewnętrzną radość i dumę ;)

Pozdrawiam wszystkich ludologów i "ludojadów".
Ostatnio edytowano Pn paź 01, 2007 8:12 am przez Maciej Krowiński, łącznie edytowano 1 raz
Maciej Krowiński
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 3:51 pm
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron