Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Łukasz Haśkie » Cz kwi 12, 2012 8:13 pm

Witam!

Nazywam się Łukasz Haśkie i jestem świeżo upieczonym absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej (licencjat) Instytutu Dziennikarstwa Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej. Moja praca dyplomowa nosi tytuł "Komputerowe gry fabularne (cRPG) jako pełnoprawne teksty kultury". Na forum PTBG natrafiłem podczas gromadzenia materiałów do pracy licencjackiej a także dzięki znajomości ze Stanisławem Krawczykiem.

Interesuję się grami komputerowymi (w szczególności gatunkiem cRPG) jako gracz, a także mam nadzieję przyszły scenarzysta gier wideo. Poza tym interesuje mnie wpływ nowego medium na kulturę człowieka. Dalsze swoje kształcenie upatruję w studiach z projektowania gier komputerowych.

Kontakt email: faren@onet.eu
Gadu-gadu: 11634347

Pozdrawiam!
Łukasz Haśkie
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2012 7:49 pm
Lokalizacja: Kozietuły Nowe

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Marcin Chrupek » Pn kwi 16, 2012 7:46 pm

Witam.

Jestem Marcin Chrupek, twórca audiowizualny, producent kreatywny oraz przede wszystkim kulturoznawca.
Moje zainteresowania związane są również w pewnym stopniu z grą jako elementem kultury. Lubie grać i oczywiście o tym dyskutować dlatego tu trafiłem.



Pozdrawiam

Marcin Chrupek

Grupa art. Different Perception
http://www.differentperception.pl/
Marcin Chrupek
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 6:00 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Magdalena Tula » Cz maja 31, 2012 2:40 pm

Witam,

Nazywam się Magda Tuła. Jestem doktorantką Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie w 2009 roku obroniłam prace magisterską pt."Charakterystyka grup społecznych w grach internetowych"
Naukowo zajmuję się zjawiskami społecznymi w Internecie, przede wszystkim grami MMO i światami wirtualnymi, ostatnio zainteresowała mnie koncepcja grywalizacji.
Liczę na to, że znajdę ludzi chętnych do współpracy przy projektach badawczych :)
Pozdrawiam
Magdalena Tula
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz maja 17, 2012 8:24 am

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » Pt cze 01, 2012 8:27 pm

Serdecznie witam w gronie sympatyków, członków i zainteresowanych PTBG!

Czy praca Koleżanki jest gdzieś dostępna?
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jakub Misztal » Pt cze 01, 2012 8:57 pm

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Nazywam się Jakub Misztal. Obecnie jestem studentem 3. roku socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim i kończę pisanie pracy licencjackiej pt. "Znaczenie gier wideo dla graczy jako publiczności". Naukowo chciałbym kontynuować zgłębianie materii związanej z game studies (z socjologicznego punktu widzenia oczywiście. Być może nawet nie tylko z socjologicznego ;) ).

Gry są moją pasją i interesuje mnie w zasadzie każdy aspekt z nimi związany. W grach lubię eksplorację świata gry, ciekawe historie i oczywiście kontakt i współpracę z innymi graczami (MMO!). Na PTBG trafiłem już dawno temu, ale dopiero teraz, w związku z aktywnie prowadzonymi badaniami, postanowiłem zagościć na forum i być może poprosić o pomoc w wypełnieniu luk demograficznych w mojej próbie badawczej ;) (swoją drogą, który dział byłby do tego najodpowiedniejszy?).

Dodatkowo wspomnieć muszę, że zdziwiłem się niepomiernie, trafiając 2 posty wyżej na powitalną wiadomość od osoby z mojego instytutu, która również interesuje się tą tematyką! Pani Magdo, również chętnie zerknąłbym na Pani pracę magisterską :)
Jakub Misztal
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt cze 01, 2012 3:43 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Dariusz Sapaciński » Pt cze 01, 2012 11:20 pm

Witam wszystkich.

Nazywam się Dariusz Sapaciński, od kilku lat wraz z gronem przyjaciół, o różnym natężeniu umiejętności, zajmujemy się, z większym lub mniejszym skutkiem, projektami graficznymi na wszelkie okoliczności z grami włącznie. Ostatnimi czasy pochłonął mnie temat gier edukacyjnych i terapeutycznych, od grafik, przez analizy treści, aż po testy efektywności.

Pozdrawiam serdecznie.
Dariusz Sapaciński
Dariusz Sapaciński
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): N maja 13, 2012 10:49 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Wojciech Chrzan » So cze 16, 2012 11:23 am

Dzień dobry!

Nazywam się Wojciech "Taiffun" Chrzan. Jestem studentem kognitywistyki oraz filozofii spec. komunikacja społeczna, na której piszę licencjat dotyczący ontologii gier komputerowych rozszerzając koncepcję Aarsetha. Jestem również graczem, szczególnie doceniającym oryginalne rozwiązania koncepcyjne na różnych płaszczyznach. Poza tym pasjonuje mnie geocaching, mam też doświadczenia jako instruktor ZHP co jest powiązane z grywalizacją. Pragnę wdrażać się coraz mocniej w tematykę gier (niejako szukając dopiero w tej szerokiej rozpiętości konkretnej niszy dla siebie), dlatego skierowałem swoją uwagę w stronę PTBG o którym słyszałem kiedyś na uczelni, co zapadło mi w pamieć. :)

Bezpośredni kontakt ze mną: taiffun[at]tlen.pl
Wojciech Chrzan
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): So cze 16, 2012 1:20 am

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Karolina Kuzia » N wrz 16, 2012 10:41 pm

Witam,

Nazywam się Karolina Kuzia, jestem studentką logistyki na Akademii Obrony narodowej w Warszawie. Mimo kierunku studiów, jaki ukończyłam, postanowiłam swoją karierę związać z branżą gamedev. Obecnie pracuję na stanowisku Quest Designer w studiu CD Projekt RED.

W gry (głównie wideo) gram od najmłodszych lat i to głównie było powodem, dla którego wybrałam taki zawód. W grach najbardziej interesuje mnie narracja i sposób budowania świata oraz to jak za pomocą tych narzędzi jesteśmy w stanie wpływać na nastrój i odczucia gracza.

Pracuję też nad pracą dyplomową na temat wykorzystania outsourcingu w branży gier wideo oraz kierunku rozwoju, szans i zagrożeń takiej strategii.

Pozdrawiam :)
Karolina Kuzia
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): N wrz 16, 2012 12:07 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » Śr wrz 26, 2012 2:20 pm

Szczególnie miło mi powitać osobę, która łączy zainteresowania naukowe z praktyką w tworzeniu gier komputerowych w chyba najsławniejszym z polskich studiów!
Zapraszam do pytań, do odpowiedzi i na naszą konferencję naukową.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Julia Czerniuk » Cz paź 04, 2012 8:27 pm

Witam wszystkich członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

Jestem doktorantką w Zakładzie Literatury i Kultury Nowoczesnej na Wydziale Filologii Polskiej UAM. Zajmuję się poszukiwaniem i próbą opisu związków, jakie zachodzą pomiędzy literaturą a grami. Aktualnie pracuję nad rozprawą doktorską, której roboczy tytuł brzmi: "Literackość gier komputerowych czy grywalność literatury? – analiza zjawiska w kontekście trzech teorii: literatury, gier i mediów". Prowadzę także zajęcia "Gry w kulturze" dla specjalności Kultura Mediów Cyfrowych, podczas których staram się jak najszerzej potraktować kategorię gry i pokazać ją w świetle różnych dziedzin wiedzy, nie tylko humanistycznych.

Jestem zakochaną w stylistyce Fallouta miłośniczką typowych gier cRPG i mimo szczerych chęci nie potrafię przestać być im wierna. :)

kontakt: julia.czerniuk@gmail.com

Pozdrawiam serdecznie

Julia Czerniuk
Julia Czerniuk
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz paź 04, 2012 6:29 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » Pn paź 08, 2012 9:13 pm

Serdecznie witam, cieszę się, że przybędzie doktor ludolog polonista! Sam kończyłem polonistykę na poziomie mgr na UJ:)
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Mariusz Orłowski

Postprzez Mariusz Orłowski » Pn paź 29, 2012 2:54 pm

Witam. Jestem Mariusz Orłowski, absolwent filologii polskiej, doktorant literaturoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego (Katedra Historii Literatury). Pracuję nad rozprawą doktorską dotyczącą postaci mitologicznych w RPG. Grywam w gry - różnorodne co do gatunku i nośnika - od dzieciństwa, usiłuję też je tworzyć i opisywać (aktualnie moją nagminną czynnością ucieczkową jest grywanie w cRPG). Chciałbym być naukowcem oraz pomysłodawcą i scenarzystą gier (tzn. chciałbym ściśle opisywać świat a nie bawić się ustalaniem wzajemnych relacji nazw pustych lub samą faktografią, oraz chciałbym aby moje koncepcje fabularne były przekładane na produkty końcowe). Ponadto interesuję się nauką w ujęciu interdyscyplinarnym, psychologią, filozofią, literaturą. O istnieniu PTBG dowiedziałem się od Przyjaciela. Dziękuję za życzliwe przyjęcie i pozdrawiam - Mariusz
Mariusz Orłowski
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): So paź 27, 2012 6:07 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Łukasz Juszczak » Wt lis 20, 2012 2:37 pm

Dzień dobry

Nazywam się Łukasz Juszczak. Etykiet kilka mi się przypisuje: socjolog (absolwent WSG w Bydgoszczy i UAM w Poznaniu); działacz rowerowy, miłośnik gier planszowych. Obecnie pracownik WSG w Bydgoszczy. Po godzinach także blogger: autor bloga Prosto z pudła, który nie ma charakteru naukowego:) . Jeżeli chodzi o gry, interesuje mnie szczególnie nurt gier planszowych. Niestety mam wrażenie, że jest on dość słabo opisany z punktu widzenia różnych nauk.
Łukasz Juszczak
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lis 03, 2012 11:05 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Krystian Tomczak » Pn gru 10, 2012 6:33 pm

Witam,
Jestem studentem III roku socjologii I stopnia na krakowskim AGH i pracownikiem niewielkiego instytutu badawczego. Obecnie w trakcie pisania licencjatu dotyczącego społeczności w grach MMORPG.
Prywatnie z zamiłowania nałogowiec World of Warcraft (szczęśliwie już były nałogowiec), fanatyk literatury fantasy (równie szczęśliwie jak przy wcześniejszym nawiasie - lecz w tym przypadku wciąż fanatyk) i wielki miłośnik dobrego, regionalnego piwa.
O PTBG dowiedziałem się przypadkiem w trakcie poszukiwania materiałów do pracy licencjackiej, jednak po przejrzeniu kilku tematów na forum stwierdziłem, że z chęcią chciałbym zostać członkiem Towarzystwa, jak i móc liczyć na fachowe wsparcie profesjonalistów w dziedzinie, która mnie interesuje, a których do tej pory znałem jedynie z publikacji naukowych.
Krystian Tomczak
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 1:32 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Łukasz Androsiuk » N lut 10, 2013 3:43 pm

Uprzejmie i gorąco witam wszystkich forumowiczów mniej lub bardziej związanych z PTBG, teoretyków, praktyków ale też miłośników gier (w szczególności gier komputerowych/konsolowych)

Hołdując tradycji kilka słów o sobie...

dr Łukasz Androsiuk, adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Ogólnej i Podstaw Edukacji w Instytucie Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Starając się być graczem (konsolowym) i badaczem zarazem, zajmuję się analizą zjawisk związanych z kulturą masową i popularną (od roku w szczególności cyberkulturą a jeszcze dokładniej kulturą gier komputerowych/konsolowych) w kontekście jej/ich istoty (ontologia gier), roli i znaczenia w procesie konstruowania podmiotowości i tożsamości społeczno-kulturowej. Wkrótce planuję rozpocząć pracę nad książką poświęconą ludologicznej refleksji nad grami komputerowymi/konsolowymi w kontekście jej/ich znaczenia pedagogiczno-tekstualnego... Cóż więcej... bywa, że zajmuję się komponowaniem muzyki elektronicznej wykorzystując w tym celu oprogramowanie typu DAW (Digital Audio Workstation), niedoszły reżyser filmowy (na wydział reżyserski do GSF zdawałem dwa razy, dwa razy bez powodzenia), oprócz tego miłośnik Snookera i absurdalnego dowcipu (czytaj Monty Python).
Łukasz Androsiuk
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): N lut 10, 2013 2:45 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron