Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Monika Bombol » Śr cze 14, 2006 1:26 pm

Monika Bombol
gg: 103340
e-mail: monika_bombol$o2.pl

Witam serdecznie.

Trafiłam tu całkowicie przypadkowo, poszukując pewnych informacji w sieci, i bardzo zaciekawiła mnie tematyka forum.
Jestem absolwentką Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie, specjalizacja: Programowanie Gier Komputerowych. Obecnie kończę studia magisterskie uzupełniające, pisząc pracę z e-nauczania.

Więcej o mnie można się dowiedzieć ze strony monika.yoyo.pl
Monika Bombol
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt cze 13, 2006 8:28 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krzysztof Lis » Pn sie 07, 2006 8:50 am

Witam wszystkich

Krzysztof Lis
klis$ath.bielsko.pl

Jestem studentem informatyki, obecnie piszę pracę inżynierską poruszającą tematykę gier. Mam długie doświadczenie w grach komputerowych i znacznie krótsze w grach Role Playing. Poza tym interesuję się także fotografią.
Na forum trafiłem przypadkiem, w trakcie gromadzenia materiałów do pracy.
Krzysztof Lis
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): N sie 06, 2006 9:05 pm
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez Konrad Markowski » Pt sie 11, 2006 2:17 pm

Witam serdecznie.

Nazywam się Konrad Markowski, na PTBG trafiłem, googlując w sieci za informacjami o oddziaływaniu gier komputerowych na media (i odwrotnie :) ). Moje zainteresowanie grami komputerowymi nie wiąże się tylko z siedzeniem przed monitorem po kilka godzin dziennie, ale również z pisaniem różnych felietonów na ich temat bądź prowadzeniem największej obecnie rozgłośni internetowej o grach komputerowych w kraju. Wkrótce ruszy również interaktywna telewizja internetowa o grach, w związku z czym pomyślałem, że warto byłoby przygotować program na temat pozytywnych aspektów grania - i informacje ewentualnie pomocne przy jego tworzeniu mam nadzieję znaleźć na tym forum :)

Pozdrawiam,
Konrad Markowski, hsradio.pl
Konrad Markowski
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz sie 10, 2006 7:22 pm
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

wpis

Postprzez Patryk Strzelewicz » Pn wrz 25, 2006 10:00 am

Patryk Strzelewicz
gg: 2759582
email: patryk.strzelewicz#niezwyklekostki.pl


Witam,

jestem właścicielem firmy Q-workshop, która produkuje kostki do gier, nasze kosteczki eksportujemy na cały świat i mamy kontakt z wieloma producentami i dystrybutorami gier.
Jeśli mogę pomóc w tych tematach, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Patryk Strzelewicz
Patryk Strzelewicz
Badacz Gier
 
Posty: 5
Dołączył(a): So wrz 23, 2006 7:26 pm

Witam serdecznie

Postprzez Marcin Drews » Śr paź 11, 2006 10:33 am

Kłaniam się nisko,

na wstępie przepraszam, iż nie dopełniłem obowiązku przedstawienia swej osoby w pierwszym opublikowanym na łamach forum liście. Czym prędzej naprawiam swój błąd.

Nazywam się Marcin Mirosław Drews. Urodziłem się w Lubinie na Dolnym Śląsku, gdzie obecnie mieszkam po powrocie z kilkuletniego pobytu w Warszawie.

Od 16 lat jestem dziennikarzem, w tym pięciokrotnie miałem mniejszą lub większą przyjemność być redaktorem naczelnym - dwukrotnie w TV, dwukrotnie w mediach ogólnopolskich.

Od 20. lat interesuję się grami komputerowymi. Byłem współautorem pierwszej polskiej gry przygodowej na platformę PC. Pracowałem jako menedżer PR w firmie Metropolis Software, menedżer produktu i redaktor naczelny w Lemon Interactive, a obecnie współpracuję z City Interactive oraz mam przyjemność być dyrektorem ds. marketingu w firmie Onimedia, gdzie zajmuję się także tłumaczeniami i oprawą dziennikarską naszych produktów. O mojej przygodzie z grami opowiada artykuł opublikowany na łamach "Panoramy Dolnośląskiej": http://drews.go.pl/cyber.pdf

Obecnie studiuję w Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji Towarzystwa Wiedzy Powszechnej we Wrocławiu (kierunek: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalizacja: komunikacja elektroniczna i media cyfrowe).

Cieszę się z faktu, iż Koledzy zdecydowali się powołać PTBG, gdyż kiedyś bolał mnie brak naukowego zainteresowania tą sferą cyberultury. Z przyjemnością też wstąpię w szeregi członków i mam szczerą nadzieję, że będę się mógł czasem przysłużyć swoją skromną wiedzą praktyczną.

Z poważaniem,

Marcin M. Drews
www.drews.go.pl
Marcin Drews
Badacz Gier
 
Posty: 149
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 11:04 am
Lokalizacja: Lubin

powitanie

Postprzez Grzegorz Majchrzak » Śr paź 18, 2006 9:08 pm

Witam wszystkich serdecznie

Nazywam się Grzegorz Majchrzak i mieszkam w Gnieźnie. Główne moje zainteresowanie to gry konsolowe. O PTGB dowiedziałem się z magazynu o tematyce konsolowej. Odrazu wiedziałem, że to coś dla mnie. Mam nadzieje, że uda mi się tu rozwinąć pare ciekawych tematów i że poznam interesujących ludzi.

Pozdrawiam

Grzegorz Majchrzak
Grzegorz Majchrzak
Badacz Gier
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 7:08 pm
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez Karol Leniec » Śr paź 25, 2006 9:29 pm

Witam!

Nazywam się Karol Leniec (karolleniec*wp.pl) , obecnie studiuję na 4 roku psychologii na UAM w Poznaniu. Jestem właśnie w trakcie klarowania tematu pracy magisterskiej związanej z tematyką RPG, jednocześnie zajmując się tematyką psychologii pracy i organizacji, a przez to innych ścieżek związanych z tematem (z analizą treści narracyjnych włącznie).

W kwestii gier zajmuję się głównie grami fabularnymi i dawanymi przez nie możliwościami praktycznymi, z punktu widzenia hobbysty ograniczam się raczej do gier bitewnych (z pominięciem ich turniejowego aspektu), starych klasyków gier komputerowych i rekonstrukcji historycznych. Zazwyczaj...

Z wyrazami szacunku
Karol Leniec
Karol Leniec
Badacz Gier
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 8:05 pm
Lokalizacja: Poznań

Arkadiusz Radek

Postprzez Arkadiusz Radek » Cz lis 23, 2006 8:14 pm

Witam Wszystkich!!
Jestem na forum od dobrego miesiąca, niestety na razie w sposób bierny, ale czas to zmienić. Obecnie studiuję na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na trzecim roku kulturoznawstwa. Moje zainteresowania są ściśle związane z przemysłem gier wideo, chociaż bardziej je praktykuję w masowych ilościach, niż zajmuję się samą teorią. Na forum znalazłem się dlatego, iż piszę właśnie licencjat na temat ludologii i gier komputerowych, a właściwe ich miejsca w kulturze popularnej. W znalezieniu literatury pomógł mi już kolega Augustyn Surdyk, ale jeśli ktoś miałby jakikolwiek propozycje, co mógłbym umieścić w ww. pracy, byłbym wdzięczny. To zaszczyt znaleźć się w gronie ludzi badających i propagujących ten temat w kulturze.

Pozdrawiam:)
Arkadiusz Radek
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn paź 23, 2006 11:54 pm
Lokalizacja: POZNAŃ

Postprzez Augustyn Surdyk » Pt lis 24, 2006 12:40 am

Robiąc małe porzadki na forum pozwoliłem sobie przekleić oba posty we właściwe miejsce.

Bartosz Kamrat napisał(a):Witam wszystkich
Studiuję na UŚ (w Szczecinie oczywiście:)) pedagogikę pracy socjalnej i resocjalizacje. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej o roboczym tytule "Aspekty edukacyjne gier fabularnych" w zakładzie Edukacji Medialnej.
Interesuję się tematyką RPG i fantastyką naukową (naukową, nie interesują mnie Gwiezdne Wojny itp.).
Jestem zagorzałym fanem Star Treka; wszystkich o podobnych zainteresowaniach zapraszam do dyskusji:)

pozdrawiam


Weronika Gorska napisał(a):Serdecznie witam
jestem studentka V roku Etnolingwistyki na UAM w Poznaniu. Ucze takze hiszpanskiego w szkole Olimpijczyk w Smochowicach. Nie mialam zbyt duzego kontaktu z grami poza niewielka liczba partii "Hero Quest" czy "Magii i Miecza" rozgrywanymi w gronie rodzinnym.
Moje zainteresowania grami wiaza sie przede wszystkim z dydaktyka nauczania jezykow obcych. Na konferencji PTBG w Poznaniu poznalam bardzo ciekawe osoby i wiele sie nauczylam. Mam nadzieje, ze dzieki temu forum i spotkaniom w Poznaniu bede mogla poszerzac moja wiedze i wymieniac sie doswiadczeniami.
Poza grami interesuja mnie bardzo nowe technologie (choc juz nie tak nowe) w nauczaniu jezykow obcych. Sama uczesniczylam jako tutor w Foro de la ruta de la lengua española w zeszlym roku, ktory spedzilam w Barcelonie. W tym roku zalozylam wlasne foro dla moich uczniow.
Organizuje tez i nauczam grupy milosnikow stepu w Poznaniu.
Weronika Gorska
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Radek Bomba » Pn lis 27, 2006 9:22 am

Witam wszystkich!
Nazywam się Radosław Bomba, mam 26 lat. Jestem absolwentem kulturoznawstwa i socjologii UMCS w Lublinie. Obecnie pracuję w Instytucie Kulturoznawstwa na stanowisku asystenta w Zakładzie Teorii Kultury i Metodologii Nauk o Kulturze. Prowadzę również badania dotyczące mojej pracy doktoranckiej, którą piszę pod kierownictwem dr. hab. Andrzeja Radomskiego. W pracy swojej badam gry komputerowe w kategoriach ich wpływu na percepcję rzeczywistości współczesnej, przestrzeni społecznej, tożsamości indywidualnej, estetyki i zjawisk związanych z globalizacją.
W trakcie studiów czynnie zajmowałem się działalnością w klubie fantastyki "Cytadela Syriusza", m.in. asystowałem przy narodzinach Falconu - obecnie jednej z największych imprez w Polsce związanych z fantastyką. We wczesnej młodości również dużo grałem w RPG (zaczynając jak na prawdziwego weterana przystało od "Kryształów Czasu" drukowanych jeszcze w "Magii i Mieczu").
Na forum mam zamiar poruszać interesujące mnie wątki związane z moimi badaniami. Liczę na ciekawe i owocne dyskusje :)
Radek Bomba
Badacz Gier
 
Posty: 27
Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 1:35 pm

Postprzez Gość » Śr lis 29, 2006 12:20 pm

Dzień dobry.
Nazywam się Konrad Dulkowski, jestem dziennikarzem, interesują mnie socjologiczne i psychologiczne aspekty MMORPG.
Gość
 

Witam !

Postprzez Monika » Cz gru 07, 2006 11:31 pm

...Przepraszam za pierwsze zalogowanie z nickiem i nieprzedstawienie się ... ;)
Ostatnio edytowano Cz sty 03, 2008 7:32 am przez Monika, łącznie edytowano 1 raz
Monika
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 4:59 pm

Postprzez Michał Zacharzewski » Śr sty 03, 2007 12:20 pm

Witam!

Nazywam sie Michal Zacharzewski, mam 29 lat i mieszkam w Warszawie. Moj konik to gry komputerowe - gram w nie od 21 lat, komputer w domu mam zas od 18 lat.

Od 1998 roku pracuje jako dziennikarz zajmujacy sie grami komputerowymi - przez 6 lat w Wirtualnej Polsce, a obecnie na Onecie. W miedzyczasie spedzilem pol roku w firmie CD Projekt na stanowisku specjalisty ds. marketingu, potem opiekowalem sie gra "Wiedzmin". Pracowalem tez przez kilka lat w miesieczniku "Click!", a obecnie wspolpracuje z magazynem "GameRanking".

Procz gier komputerowych i konsolowych gram w fabularne RPG-i ("Dzikie Pola", "Shadowrun") oraz planszowki. Czasami rowniez w totka. Niestety, jak dotad ani piatki, ani szostki nie trafilem...

Studia ukonczylem - SGH, kierunki Zarzadzanie i marketing oraz Miedzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne.
Michał Zacharzewski
Badacz Gier
 
Posty: 30
Dołączył(a): Wt sty 02, 2007 8:48 am
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Szymon Białas » Śr mar 07, 2007 8:27 pm

Witam!

Nazywam się Szymon Białas.
Najprawdopodobniej jestem najmłodszym użytkownikiem tego forum, ponieważ mam lat (prawie) 18. Jak na razie uczęszczam do I LO w Nysie, do klasy II o profilu dziennikarskim (równie dobrze można nazwać go humanistycznym). Niestety na swoim koncie nie posiadam wybitnych osiągnięć, może poza pisaniem do zinu "Playback", gdzie największą aktywnością wykazuję się w dziale publicystyki :)

Pozdrawiam
Szymon Białas
Szymon Białas
Badacz Gier
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr mar 07, 2007 8:10 pm
Lokalizacja: Nysa / Opole

WITAM

Postprzez Monika Prus » Pt mar 16, 2007 12:55 am

Witam wszystkich serdecznie!

Nazywam się Monika Prus. Jako studentka V roku na warszawskiej ASP przygotowuję się właśnie do obrony magisterskiej. Jednym z elementów mojej pracy jest część pisemna, której zamierzam poświęcić rozważania na temat gier planszowych w kontekście różnych aspektów życia. A konkretnie - chcę przyjrzeć się motywom, jakie kierowały twórcami gier, w jakim stopniu były one subiektywne, a w jakim obiektywne w stosunku do ich obserwacji realiów. Następnie zamierzam przyjrzeć się grom pod względem tego, w jakim stopniu potrafią odsłonić ludzki charakter. Mam w planach napisać także o grach w kontekście sztuki i reklamy (tzn. jak i kiedy forma gry planszowej wykorzystywana jest w reklamie). Przyznaję szczerze, że pasjonatką 'planszówek' ani specjalistką nie jestem, lecz jak najbardziej lubię i w każdej wolnej chwili staram się poświęcić kilka godzinek na grę.
Od dłuższego czasu wytrwale poszukuję wszelkich źródeł i kontaktów związanych ze światem gier. Mam nadzieję, że nie zanudziłam zbytnio swoim wywodem, (tym bardziej, że miałam dokonać tylko autoprezentacji), lecz jego treść jest jak najbardziej zamierzona, a powód bardzo prosty - proszę o pomoc wszystkich, którzy zechcą i mogą podsunąć mi jakieś tytuły (choć bibliografię stale poszerzam - wiem, że gry to temat-rzeka :-) ).

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Monika Prus
Monika Prus
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz mar 15, 2007 2:29 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron