Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Julia Pirowska » Pt lip 15, 2005 6:40 pm

Witam serdecznie
Jestem studentką (już! :D ) 5 roku pedagogiki - resocjalizacji.
Piszę pracę magisterską na temat " Hermenutyczny opis elementów subkulturowych młodzieży uczestniczącej w grach fabularnych na podstawie badań etnograficznych". Badania będę przeprowadzać na konwencie w Mirowie:"Flamberg" jak również wśród członków Śląskiego Klubu Fantastyki w Katowicach.
Pierwszy kontakt z grami RPG miałam 13 lat temu. Z pewnymi przerwami grywam do dzisiaj. Jednak w kwesti gier komputwrowych jestem prawdziwym laikiem, nic a nic się na nich nie znam.
Pozdrawiam Julia Pirowska
Julia Pirowska
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 5:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Marcin Segit » So lip 16, 2005 1:45 pm

clicky napisał(a):ja zostane puki co tajemniczy... dla wlasnego bezpieczenstwa = )

Wymogiem tego forum jest zarejestrowanie sie pod wlasnym imieniem i nazwiskiem. Nie uzywamy takze sygnaturek, zwlaszcza graficznych. Prosze wiec Kolege o dostosowanie sie do wymogow Towarzystwa.
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Marcin Segit » N lip 17, 2005 9:35 am

Bez avka, bez siga, imie i nazwisko zamiast nicka. :)
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Roman Budzowski » N lip 17, 2005 8:01 pm

Marcin Segit napisał(a):Nie uzywamy takze sygnaturek, zwlaszcza graficznych.


A jest gdzies dyskusja na ten temat? Chcialbym poznac powody. Uwazam, ze sygnaturki sa czescia forum (i nie tylko) i czesto mowia wiele o osobie ich uzywajacej. Taka 1-2 linijkowa sygnatura to wg mnie nic zdroznego. Oczywiscie nie mam nic przeciwko zakazowi naduzywania sygnaturek (za dlugie, z obrazkami).

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Marcin Segit » N lip 17, 2005 8:12 pm

Dyskusja byla na yahoogroups, powinna tam byc w archiwum wciaz. Ustalilismy, ze nalezy utrzymac naukowy charakter srodka komunikacji, stad pelne imiona i nazwiska, brak nickow i podpisow. Ewentualne zazalenia prosze kierowac tu http://ptbg.urbantrip.com/phpBB2/viewtopic.php?t=6 albo bezposrednio do Przewodniczacego PTBG, Dr Jerzego Szei ;).
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Roman Budzowski » N lip 17, 2005 8:51 pm

Marcin Segit napisał(a):Ustalilismy, ze nalezy utrzymac naukowy charakter srodka komunikacji...


To teraz pozostalo "tylko" utrzymac komunikacje :D
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Paweł Potakowski » So sie 06, 2005 12:27 pm

Witam wszystkich serdecznie.

Od października 2005 jestem studentem prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Z grami wiążą mnie ściśle moje zainteresowania, ale także pełniona przeze mnie funkcja. Jestem bowiem od października 2001 roku przewodniczącym Stowarzyszenia Miłośników ERpegów i Fantastyki S.M.E.R.F. z siedzibą w Łodzi. Niestety nie mogę poszczycić się, żadnymi znacznymi publikacjami związanymi z działalnością PTBG. Ograniczają się one do zamieszczania tekstów na stronach tematycznych.
Mogę natomiast podzielić się doświadczeniami związanymi z organizacją imprez fantastycznych (także związanych z grami) między innymi byłem koordynatorem pierwszej odsłony Łódzkiego konwentu U-BOT 2005.
Sądzę, że interesujące dla Członków i Sympatyków PTBG mogą być moje doświadczenia związane z Live Action Role Playing. Ponieważ od 2003 roku prowadzę rozbudowanego, cyklicznego LARPa w konwencji gry Warhammer Fantasy Role Play.

Oczywiście, jeżeli chodzi o działalność jako sympatyk PTBG będę chciał pogłębiać swoją wiedzę jak również dzielić się wszelkimi własnymi spostrzeżeniami. Jeśli będą także takie możliwości chciałbym doprowadzić do kilku spotkań PTBG w Łodzi.

Kontakt:
e-mail tredo_lodz$o2.pl
Gadu Gadu 7265464


Pozdrawiam
Paweł Potakowski
Ostatnio edytowano Pn lis 21, 2005 1:22 pm przez Paweł Potakowski, łącznie edytowano 2 razy
Paweł Potakowski
Badacz Gier
 
Posty: 5
Dołączył(a): So maja 14, 2005 8:01 am

Postprzez Krzysztof Kopciowski » Cz sie 11, 2005 11:14 am

Niedawno broniłem magisterkę na UŚ przy Zakładzie Filmoznawstwa i Nowych Mediów. Tytuł magisterki to "Dyspozytyw gier audiowizualnych". Na tym właściwie skończyła się moja edukacja.

Trafiłem tutaj dzięki Kol. M. Filiciakowi, który polecił forum.

PS. Nie gram w RPG :) Właściwie to nigdy nie grałem w RPG :)
Krzysztof Kopciowski
 

Postprzez Jerzy Szeja » So sie 13, 2005 11:20 am

Krzysztof Kopciowski napisał(a):
PS. Nie gram w RPG :) Właściwie to nigdy nie grałem w RPG :)

Czy mam to rozumieć jako zgłoszenie potrzeby czy deklarację ideową? ;-)



Uprzejmie proszę Kolegów i Koleżanki, którzy jeszcze tego nie zrobili, o podanie (w @ lub Pw) swego adresu poczty elektronicznej.
Ostatnio edytowano Pn sie 22, 2005 3:59 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 2 razy
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Robert Waliszczak » Pn sie 22, 2005 2:21 pm

Witam serdecznie.
Jestem studentem Z.E.W.i P. w Kielcach (kierunek integrujący nauczanie wczesnoszkolne z nauczaniem j. angielskiego). Z RPG związany jestem od 10 lat, a o PTBG dowiedziałem się na Imlardisie 2004 podczas spotkania prowadzonego przez Kol. J. Szeję. W działalności towarzystwa szczególnie zaineteresowany jestem debatami na temat możliwości wprowadzania RPG czy ich elementów w edukacji (z nastawieniem na naukę j. obcych).

kontakt:
GG: 2591254
Robert Waliszczak
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz sie 11, 2005 3:43 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Stanisław Krawczyk » Cz wrz 01, 2005 5:47 pm

Witam wszystkich!


Jestem tegorocznym maturzystą (rocznik 1986). W październiku zaczynam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (kierunek: psychologia. Jeżeli władze almae matris pozwolą, to będę się jej uczył w ramach studiów międzywydziałowych, tzw. MISH). O istnieniu PTBG dowiedziałem się od dr. Jerzego Szei, za co w tym miejscu bardzo mu dziękuję.

Z grami fabularnymi zetknąłem się w połowie lat dziewięćdziesiątych, kupując jeden z numerów Magii i Miecza (bodajże siódmy). Kilka lat mniej lub bardziej regularnego grania i prowadzenia -- od pewnego czasu głównie tego drugiego -- utrwaliło moje zainteresowanie fantastyką (szczególnie magiczną, w mniejszym stopniu science fiction) i realiami późnego średniowiecza (pozostaję wierny systemowi "Warhammer Fantasy Roleplay").

Oprócz zagadnień wymienionych wyżej (i, naturalnie, psychologii) ciekawi mnie język polski, szczególnie sprawy kultury słowa i poprawności językowej. Staram się także uszczknąć troszkę dla siebie z różnych dziedzin humanistyki -- filozofii, teologii, socjologii (słowo "troszkę" trzeba tu jednak odczytywać literalnie). Lubię język angielski (znam także troszkę niemiecki), ale traktuję go raczej jako narzędzie (przydatne zwłaszcza do poznawania obcojęzycznej literatury) niż cel sam w sobie.

W wolnych chwilach grywam na gitarze i słucham Jacka Kaczmarskiego.

Być może niektórzy z członków i sympatyków PTBG znają mnie już z Internetu. Obok swojego nazwiska posługuję się w nim również pseudonimem "Scobin".


Od razu proszę o rozwianie wątpliwości, które pojawiły się po mej lekturze następującego cytatu:

Augustyn Surdyk napisał(a):2. Zasady dobrego wychowania nakazują, by każdy nowy użytkownik listy w swym pierwszym mailu przedstawił się, określił swoje zainteresowania badawcze i przesłał swoje dane do Przewodniczącego PTBG, by uzupełnić "Listę kontaktów i potrzeb". Nie jest to równoznaczne ze wstąpieniem do PTBG.


Jeżeli chodzi o dane osobowe, to umieszczę je w deklaracji członkowskiej, którą zamierzam wysłać do Jerzego Szei. A czy potrzebne będą także inne informacje?


Ach, i jeszcze kolejny cytat -- o warunkach przystąpienia do PTBG:

Jerzy Szeja napisał(a):trzeba być dorosłym, zgadzać się z zatwierdzonym przez sąd Statutem PTBG, złożyć podpis na wypełnionej deklaracji i dostarczyć ją np. mi, np. listownie; trzeba też wpłacić 10 zł (dziesięć złotych) Skarbnikowi PTBG.


Wiem, że skarbnikiem Towarzystwa jest dr Augustyn Surdyk. Nie znalazłem jednak danych potrzebnych do dokonania wpłaty. Czy mogę prosić o ich podanie lub wskazanie?

Czy do deklaracji członkowskiej (przesyłanej przewodniczącemu) należy dołączyć kopię dowodu wpłaty?
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Krzysztof Leszczynski » Cz wrz 01, 2005 6:33 pm

Krzysztof Leszczyński.

Absolwent socjologii i ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, od trzech lat wykładowca akademicki i doktorant (najpierw na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, w Polsce z wolnej stopy póki co). Od półtora roku prowadzę wykłady i ćwiczenia w dwóch trójmiejskich wyższych szkołach prywatnych i stosuję tam techniki symulacji, które stosowali na mnie jeszcze moi profesorowie 7 lat temu.

Na forum trafiłem po tym, jak zarejestrowałem swój udział w konferencji.
Krzysztof Leszczynski
Badacz Gier
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 10:13 am

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » Cz wrz 01, 2005 9:11 pm

Stanisław Krawczyk napisał(a):Wiem, że skarbnikiem Towarzystwa jest dr Augustyn Surdyk. Nie znalazłem jednak danych potrzebnych do dokonania wpłaty. Czy mogę prosić o ich podanie lub wskazanie?


Kol. Surdyk prześle potrzebne dane na podany adres e-mail. To co prawda procedura przedrejestracyjna (przed rejestracją są problemy z oficjalnym kontem protoorganizacji), ale przed walnym zebraniem PTBG (na konferencji) nie będziemy jej zmieniać. Te 10 zł to symbolicznie - taka była pierwsza składka i tego się trzymamy. Na opłaty związane z rejestrację złożyli się doktorzy i doktoranci (wpłaty od złotych kilkudziesięciu do 300).

Stanisław Krawczyk napisał(a):Czy do deklaracji członkowskiej (przesyłanej przewodniczącemu) należy dołączyć kopię dowodu wpłaty?

Nie, nie trzeba. Wystarczy przysłać do mnie mail i ja sprawdzam wpłatę u Skarbnika.

Pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Ostatnio edytowano Wt wrz 20, 2005 7:20 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 2 razy
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Powitanie

Postprzez Rafał Szczerbakiewicz » Wt wrz 20, 2005 5:51 pm

Witam Państwa,

nazywam się Rafał Szczerbakiewicz
jestem adiunktem w Zakładzie Lit. Współczesnej UMCS.
Poza narracjami literackimi interesuję się narratologią gier.
Popełniłem jeden artykuł z tego zakresu w "Tekstach Drugich".
Być może Państwa strona będzie dla mnie inspiracją

Pozdrawiam serdecznie,
dr Rafał Szczerbakiewicz
Rafał Szczerbakiewicz
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): So wrz 17, 2005 12:05 pm

Postprzez Jerzy Szeja » Wt wrz 20, 2005 7:08 pm

Serdecznie witamy w gronie sympatyków PTBG!

Kilku członków PTBG miało przyjemność z Kolegą uczestniczyć w konferencji nt. gier komputerowych w Łodzi.
Czy ten artykuł z "Tekstów Drugich" to o "Cywilizacji"?
Uprzejmie proszę o adres bibliograficzny (nie mam tego, w swojej książce odwoływałem się bezpośrednio do referatu).
Ostatnio edytowano Pn wrz 26, 2005 5:38 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 1 raz
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości