Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Marcin Jaskurzyński » Cz mar 29, 2007 2:47 pm

Witam serdecznie!
Nazywam się Marcin Jaskurzyński, jestem licencjatem socjologii o specjalizacji komunikowanie i doradztwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, obecnie studiuję na 1 roku studiów uzupełniających magisterskich - również na SGGW. Moja praca licencjacka traktowała o wpływie wirtualnej rzeczywistości na graczy, na podstawie gier MMORPG. Moja fascynacja grami rozpoczęła się lata temu od fabularnych gier RPG typu Warhammer czy Wampir Maskarada. Dziś interesują mnie głównie gry typu online, a zwłaszcza MMORPG, czyli wielkie światy kreowane tak, by wiernie symulowały rzeczywistość. Piszę pracę magisterską o tożsamości w świecie wirtualnym ciekawi mnie kreowanie swojej osobowości w internecie - jak się to odbywa i za pomocą jakich procesów.
Miło mi, że zostałem przyjęty na członka PTBG.
Pozdrawiam serdecznie
Marcin Jaskurzyński
e-mail: izrafiel$wp.pl
Marcin Jaskurzyński
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt mar 27, 2007 8:47 pm
Lokalizacja: Brwinów

Postprzez Jędrzej Kwapiński » Śr kwi 18, 2007 8:13 pm

Witam wszystkich :)
Jestem studentem 3. roku informatyki, specjalność: technologie internetowe; piszę właśnie pracę licencjacką na temat "Internet jako płaszczyzna wymiany informacji na przykładzie wybranych serwisów z branży gier komputerowych", czyli po polsku porównanie portali traktujących o grach komputerowych :)
Przy okazji szukania materiałów znalazłem stronę PTBG, która mnie szalenie zaciekawiła, z uwagi na moje zainteresowanie grami - w sumie chyba od 5 roku życia ;)
Jeżeli chodzi o inne dziedziny mniej lub bardziej związane z grami, to grywałem w papierowe RPG, trochę w bitewniaki, interesuję się filmem i komiksem.
Odnośnie forum PTBG: na razie pobieżnie przejrzałem parę tematów, ale od razu znalazłem b. ciekawe wypowiedzi, linki do artykułów, materiałów - będę miał zajęcie na dłuższy czas ;)
Wprawdzie po tym, co czytałem, zapewne od siebie niewiele będę mógł dodawać, ale czytać będę na bieżąco :)

EDIT:
Zapomniałem zupełnie o książkach, z P.K. Dickiem, Pratchettem i Sapkowskim na czele. Obok dobrego anime też nie przejdę obojętnie (ulubiony Cowboy Bebop).

Pozdrawiam
Jędrzej Kwapiński

[Dziękuję uprzejmie Koledze Surdykowi za wskazanie odpowiedniego miejsca na forum :]
Jędrzej Kwapiński
Badacz Gier
 
Posty: 18
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 1:41 pm

Postprzez Andrzej Klimczuk » N cze 03, 2007 10:22 pm

Witam

Absolwent socjologii na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Redaktor serwisu Gry komputerowe Gry.o2.pl i współpracownik magazynu Neo Plus.

Krótko i skromnie rzecz ujmując: specjalizuję się w wygrzebywaniu nowych trendów, zwracaniu uwagi na palące kwestie i wskazywaniu możliwości działania na rzecz wprowadzania zmian.

Poza grami zajmuje się socjologią jakościową, socjologią wizualną, socjologią kultury, socjologią wiedzy, starzeniem się społeczeństw (gerontologia społeczna/socjologia starzenia się), futurologią/prognostyką społeczną, rozwojem sieci internet, komiksem, filmem i... miksowaniem muzyki (nie tylko elektronicznej).

Więcej o mnie:
http://www.goldenline.pl/andrzej-klimczuk
Ostatnio edytowano Pn lis 24, 2008 2:32 pm przez Andrzej Klimczuk, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Andrzej Klimczuk
Andrzej Klimczuk
Badacz Gier
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn kwi 02, 2007 6:21 pm
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bartłomiej Piotrowski » Pt cze 08, 2007 5:14 pm

Witam wszystkich.

Nazywam się Bartłomiej Piotrowski. Kończę za kilka dni kierunek informatyka z elementami przedsiębiorczości.

Grami zacząłem się interesować dość dawno temu jeszcze jako gracz (nadal nim jestem). Głównie mam na myśli cRPG (Gothic I, II, Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Planescape Torment, Rage of Mages i inne) czy czasem strategie (Warcaft III, Starcraft i inne). Oprócz gier interesuję się także: psychologią (wybieram się od nowa na studia), fantastyką - tworzeniem własnego świata i czytaniem co nieco (Sapkowski, Tolkien, Kres, Dragonlance czy pojedyncze książki), choć obecnie nie pogardzę też SF, anime i mangą (Miecz Nieśmiertelnego, Eden czy Naruto) i tym, co chyba lubi każdy, to jest trochę filmami i zdjęciami. A z tematyki zupełnie innej to ścianka i żeglowanie.


Piszę pracę licencjacką o temacie: "Gry cRPG aspekt socjopedagogiczny", czyli po ludzku: wpływ pewnego konkretnego gatunku gier na graczy; przy pracy poprawiam także pewne nieścisłości na Wikipedii (Bartlomiej.Piotrowski). Termin II - przed wakacjami mam do 30.06.2007.

Trafiłem tutaj przez hasło na Wikipedii: "gra" - tam w dyskusji jest zamieszczony link to tego forum - choć osobiście uważam, że powinien być on także zamieszczony jako link zewnętrzny.
Bartłomiej Piotrowski
Badacz Gier
 
Posty: 83
Dołączył(a): Cz cze 07, 2007 8:16 pm
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Augustyn Surdyk » Pt cze 08, 2007 7:03 pm

Trafiłem tutaj przez hasło na wikipedii: "gra" - tam w dyskusji jest zamieszczony link to tego forum - choć osobiście uważam, że powinien być on także zamieszczony jako link zewnętrzny.


- Oczywiście nie mielibyśmy nic przeciwko. I tu zwracam się do wszystkich członków PTBG i/lub użytkowników tego forum współpracujących z Wikipedią (m.in. Administrator naszego forum – Kol. Piotr Konieczny) – czy dałoby się coś w tej sprawie zrobić?

Pozdrawiam

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Sylwia Śliż » N wrz 09, 2007 3:39 pm

Witam serdecznie!
Nazywam się Sylwia Śliż. Jestem studentką teologii na UWM-ie. Od dawna interesuję się różnego rodzaju grami komputerowymi. Po latach gry zapragnęłam zbadać, jaki wpływ mają one zarówno na mnie jak i na innych graczy oraz na nasze życie. Nie przypadkiem temat pracy magisterskiej, którą piszę, brzmi: Gry wideo jako czynnik kulturotwórczy. Surfując w sieci w poszukiwaniu ciekawostek badawczych na temat gier znalazłam stronę PTBG :D, co ogromnie mnie cieszy. Mam nadzieję, że wkrótce poznamy się osobiście na listopadowej konferencji.

Pozdrawiam
Sylwia Śliż
Sylwia Śliż
Badacz Gier
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt wrz 07, 2007 7:13 am
Lokalizacja: Giżycko/Olsztyn/Elbląg

Postprzez Kamil Lebiecki » Pn paź 22, 2007 8:16 pm

Witam!
Nazywam się Kamil Lebiecki. W wirtualnym świecie używam nicku 'khaard'. Jestem pracującym studentem socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Grami komputerowymi interesuję się od dziecka. W wieku 8 lat miałem swój pierwszy komputer (Amiga 500 <3). Od momentu posiadania stałego łącza internetowego aktywnie brałem udział w zjawisku nazywanym sportem elektronicznym czyli graniem, które trąci zawodowstwem. Mam za sobą uczestnictwo w kilku turniejach lanowych i internetowych.
Moje zainteresowania socjologiczne są na styku gier komputerowych (w wersji multiplayer) i zachowań społecznych. W chwili obecnej pracuję nad pracą magisterską dotyczącej społeczności graczy komputerowych.
PS. Ewentualne maile proszę kierować na khaard$gmail.com. Przy rejestracji nie mogłem skorzystać z tej domeny :(
Kamil Lebiecki
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 5:00 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Jerzy Szeja » Pn paź 22, 2007 8:53 pm

Uprzejmie proszę Kolegów i Koleżanki, którzy jeszcze tego nie zrobili, o podanie (do mnie - pocztą elektroniczną lub w prywatnej wiadomości z tego forum) swego adresu poczty elektronicznej (potrzebny do uzupełnienia wpisu listy kontaktowej).
Adres podany w profilu jest zakodowany (umożliwia kontakt, ale nie sczytanie - to ochrona przed spambotami).

Niektóre nazwy serwerów są zbanowane, ponieważ ich właściciele niedostatecznie zabezpieczyli swoje domeny przed wykorzystaniem przez spamboty. Tak jest niestety z gmail.com. Nb. Kolega jest jedynym uczestnikiem tego forum z takim adresem netowym. Gdybym dopuszczał automatyczna rejestrację oraz nie czyścił codziennie z kilkunastu botów, mielibyśmy już kilkutysięczne "towarzystwo" ("Polskie Towarzystwo Botów" etc. ;-) )
Ostatnio edytowano Śr sty 23, 2008 2:13 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 2 razy
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Kamil Lebiecki » Pn paź 22, 2007 9:12 pm

Jerzy Szeja napisał(a):PS 2. Niektóre nazwy serwerów są zbanowane, ponieważ ich właściciele niedostatecznie zabezpieczyli swoje domeny przed wykorzystaniem przez spamboty. Tak jest niestety z gmail.com. Nb. Kolega jest jedynym uczestnikiem tego forum z takim adresem netowym. Gdybym dopuszczał automatyczna rejestrację oraz nie czyścił codziennie z kilkunastu botów, mielibyśmy już kilkutysięczne "towarzystwo" ("Polskie Towarzystwo Botów" etc. ;-) )

Jasna sprawa - pisaliśmy już o tym na privie. Dodałem tę informację, żeby nie próbowano kontaktować się ze mną przez maila z profilu :)
Kamil Lebiecki
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 5:00 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Miłosz Gruszczyński » Śr sty 23, 2008 9:12 am

Witam serdecznie, zarówno członków jak i sympatyków PTBG.

Nazywam się Miłosz Gruszczyński, jestem studentem IV roku filologii polskiej ze specjalnością komunikacja społeczna na Akademii Pedagogicznej im. KEN w Krakowie.

Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej, bez zdefiniowanego jeszcze tytułu, dotyczącej komunikacji między graczami w grach fpp.


Moja przygoda z grami zaczęła się gdy miałem 7 lat i trwa do dzisiaj. Od 5 lat gram na poziomie profesjonalnym w gry fpp (Tactical Ops, Counter Strike: Source).


Pozdrawiam,
Miłosz Gruszczyński
Miłosz Gruszczyński
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 11:42 pm
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jerzy Szeja » Śr sty 23, 2008 2:11 pm

Miłosz Gruszczyński napisał(a):Od 5 lat gram na poziomie profesjonalnym w gry fpp (Tactical Ops, Counter Strike: Source).

Czy mógłby Kolega przybliżyć, co rozumie przez "granie na poziomie profesjonalnym"? Team ligowy? Częściowe zawodowstwo?
Na pewno nie tylko ja jestem ciekawy tej strony e-sportów.
Ostatnio edytowano Pn lut 25, 2008 4:25 pm przez Jerzy Szeja, łącznie edytowano 1 raz
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Miłosz Gruszczyński » Śr sty 23, 2008 10:20 pm

Jerzy Szeja napisał(a):Czy mógłby Kolega przybliżyć, co rozumie przez "granie na poziomie profesjonalnym"? Team ligowy? Częściowe zawodowstwo?
Na pewno nie tylko ja jestem ciekawy tej strony e-sportów.



Grając w Tactical Ops miałem przyjemność grać przez 4 lata w najlepszym klanie w Polsce (mistrz kraju, zdobywca pucharów europejskich), co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski i zdobyciem wraz z nią III miejsca w Nations Cup (Mistrzostwa Europy sponsorowane przez ClanBase).

Aktualnie gram w jednym z najstarszych klanów w Counter Strike: Source.

Profesjonalny poziom rozgrywki w tych grach polega głównie na braniu udziału w różnego rodzaju Pucharach, rozgrywkach ligowych, wyjazdach na turnieje LAN-owe. Ponadto 4 razy w tygodniu spotykamy się na treningach, podczas których ćwiczymy taktyki i dopracowujemy zgranie drużyny.
W turniejach LAN-owych, czy też organizowanych przez ESL, najczęściej można wygrać różnego rodzaju nagrody, od profesjonalnych myszek dla graczy do nagród pieniężnych (ostatnio w Pucharze ligi ESL główną nagrodą było 3 000 euro).

Pozdrawiam,
Miłosz Gruszczyński
Miłosz Gruszczyński
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 11:42 pm
Lokalizacja: Kraków

Witam wszystkich

Postprzez Stanisław Just » N lut 24, 2008 12:03 pm

Nazywam się Stanisław Just i jestem na trzecim roku Psychologii UJ. Obecnie robię dwie specjalizacje z psychologii zarządzania zasobami ludzkimi i psychologii reklamy.

Najbardziej interesuje mnie jednak połączenie marketingu (zwłaszcza promocji i reklamy), psychologii i gier komputerowych.

Jeśli chodzi o gry, to gram odkąd dostałem do ręki Commodore 64. :) Najbardziej lubię oczywiście RPG-i, ale coraz więcej ostatnio grywam też w inne gatunki (FPS, RTS i wyścigi). Najmniej lubię symulacje i platformówki.

Jak książki, to tylko takie, z których mogę się czegoś nauczyć i wykorzystać w praktyce. Rozrywki szukam raczej w grach, filmach i paru innych, "pozaksiążkowych" źródłach.


Dodam tylko, że razem z kolegą Piotrowskim, który zachęcił mnie do wstąpienia do PTBG, planujemy trochę poruszyć ekipę krakowskich ludologów, ale o tym w innym temacie i trochę później, bo na razie to mamy sporo do nauki o... ludologii w Polsce.
Stanisław Just
Badacz Gier
 
Posty: 22
Dołączył(a): So lut 23, 2008 9:59 am
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michał Mazur » So mar 01, 2008 2:09 pm

Witam serdecznie wszystkich członków i sympatyków PTBG!

Nazywam się Michał Mazur, pochodzę z Krakowa, obecnie pracuje jako Game Designer w firmie deweloperskiej Frontline Studio oraz dziennikarz w miesięczniku PSX Extreme, gdzie od 8 lat regularnie publikuję swoje felietony, artykuły publicystyczne, wywiady oraz recenzje.

Od lat interesuje się również branżą elektronicznej rozrywki. Z radością i fascynacją uczestniczę w rozwoju tej branży na rynku polskim i mogę się pochwalić bogatą wiedzą w tym zakresie: zarówno teoretyczną, praktyczną jak i naukową (badania medioznawcze z zakresu uzależnień od mediów interaktywnych - przerwane, z powodu nowych wyzwań zawodowych) oraz działalnością promotorską. PTBG zainteresowało mnie już dawno i w końcu z wielką przyjemnością oficjalnie zaglądam do tego sympatycznego zakątka internetu.

Obecnie po raz drugi staram się uzyskać stypendium rządu japońskiego, próbując w tym roku oczarować naukowców z Kraju Kwitnącej Wiśni moimi propozycjami badawczymi na temat emocji oraz ich wpływu na przyszłość elektronicznej rozrywki. Ukończyłem filologię polską o specjalności nauczycielskiej, co uniemożliwiło mi pisanie pracy magisterskiej poruszającej interesujące mnie zagadnienia, ale korzystam z nagromadzonej we mnie pozytywnej energii, by dać sobie po raz kolejny szansę w tej dziedzinie.

Poza samymi grami interesuje się od lat Japonią, przede wszystkim japońską popkulturą, która pozostaje nadal bardzo zagadkowym elementem japońskiego lifestyle. Pomaga mi w tym nauka języka japońskiego, która przez ostatnie 3 lata otworzyła mi furtkę na lepsze zrozumienie tego niezwykłego narodu i pogłębiła moje zainteresowania w tej dziedzinie.

Dziękuje wszystkim Kolegom za uwagę i jeszcze raz dziękuje za możliwość pojawienia się na tym forum dyskusyjnym.

Pozdrawiam

Michał Mazur
Michał Mazur
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): So mar 01, 2008 12:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kamil Słomiński » N mar 09, 2008 11:33 pm

Witam serdecznie

Nazywam się Kamil Słomiński, jestem 24-letnim studentem socjologii UAM. W chwili obecnej piszę pracę magisterską na temat "Alternatywne rzeczywistości on-line na przykładzie gier komputerowych". Grami interesuję się od dłuższego czasu, a ściślej rzecz biorąc od 90. roku gdy zagrałem pierwszy raz na czarnej skrzynce - dalej miałem różne stopnie wtajemniczenia poczynając od commodore 64 i amigę 500 po komputery w 1997, 2001 i 2004 roku.
Pozdrawiam!
Kamil Słomiński
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): N mar 09, 2008 10:58 pm
Lokalizacja: Szamotuły/Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron