Honorowi Członkowie PTBG

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Honorowi Członkowie PTBG

Postprzez Augustyn Surdyk » So lut 17, 2007 5:37 pm

Podczas ostatniego spotkania Poznańskiego Koła PTBG przy ILS UAM zaproponowałem wysunięcie kandydatury pierwszego Honorowego Członka PTBG w osobie Pana Prof. Wincentego Okonia oraz powołanie nagrody Jego imienia mającej w przyszłości być przyznawanej przez PTBG wybitnym i zasłużonym badaczom gier.
Zgromadzeni wyrazili aprobatę wobec obu propozycji. Po złożeniu oficjalnego wniosku decyzję wg statutu podejmie Walne Zgromadzenie. Warunkiem poddania pod głosowanie kandydatury jest poparcie go przez 20 innych członków PTBG poza wnioskodawcą (patrz statut § 10. ).
Wypada i należy oczywiście zapytać również samego kandydata czy wyraża zgodę na kandydowanie.

W przypadku tak znanej osobistości świata nauki o tak sporym dorobku naukowym myślę, że przygotowanie pełnej treści uzasadnienia zajmie mi więcej czasu i przygotuję je w wersji pisemnej w określonym przez statut terminie. Tymczasem uprzejmie polecam stronę Uniwersytetu Śląskiego z notką o Panu Profesorze: http://www.us.edu.pl/article.php?sid=3551 i proszę o wyrażanie opinii.

Z góry dziękuję za wszystkie głosy poparcia

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » N mar 25, 2007 8:53 pm

W porozumieniu z Zarządem Głównym i Radą Polskiego Towarzystwa Badania Gier oraz Zarządem Głównym i członkami Poznańskiego Koła PTBG przy Instytucie Lingwistyki Stosowanej UAM w Poznaniu dnia 23 lutego br. skierowałem pismo o poniższej treści do Pana Prof. Okonia, które zostało doręczone do rąk własnych dzięki uprzejmości Dziekana Wydziału Pedagogiki i Psychologii
Uniwersytetu Śląskiego Pana Prof. Stanisława Juszczyka.




Wielce Szanowny Panie Profesorze,

Występując w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Badania Gier z siedzibą w Poznaniu mam zaszczyt poinformować, iż w uznaniu dorobku naukowego Pana Profesora i zasług dla ludologii jako nauki zajmującej się badaniem gier i zabaw, ze szczególnym uwzględnieniem ich zastosowania w edukacji i pedagogice, podczas najbliższego Walnego Zebrania PTBG (listopad 2007, Poznań) pragniemy nadać Panu Profesorowi tytuł Honorowego Członka naszego towarzystwa. W działaniu tym wypełniamy założenia statutowe PTBG.

W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą o ustosunkowanie się Pana Profesora do naszej propozycji i przesłanie odpowiedzi na adres towarzystwa.

Wszelkie informacje na temat PTBG, statutu towarzystwa, celów i zakresu działalności, składu osobowego władz, dotychczas organizowanych konferencji naukowych i publikacji dostępne są na oficjalnej stronie internetowej: www.PTBG.org.pl

Z wyrazami głębokiego szacunku

w imieniu Zarządu Głównego PTBG

Zastępca Dyrektora Instytutu
Ds. Studiów Niestacjonarnych

dr Augustyn Surdyk

---------------------------------------------------------------------
W ubiegłym tygodniu otrzymałem odpowiedź od Pana Prof. Okonia z dnia 15 marca br. następującej treści:

Odpowiadając na Pański list z 23 lutego br. stwierdzam, że tytuł Honorowego Członka Polskiego Towarzystwa Badania Gier będę uważał za zaszczytny, gdyż wysoko cenię Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, do tego zawsze podziwiam młodych badaczy, podejmujących z własnej inicjatywy ważne zadania naukowe.

Życząc Towarzystwu powodzenia w badaniach, pasjonujących wielu uczonych w krajach zachodnich, jednocześnie zwracam się z prośbą o możliwie szybkie nadesłanie opisu hasła POLSKIE TOWARZYSTWO BADANIA GIER. Pragnę je umieścić w przygotowywanym do druku ostatnim wydaniu Nowego Słownika Pedagogicznego.

Z wyrazami uznania

Wincenty Okoń

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Czujemy się zaszczyceni zgodą Pana Profesora na wysunięcie Jego kandydatury na Honorowego Członka PTBG. Wniosek z wymaganą liczbą podpisów (choć jestem przekonany, iż będzie ich więcej niż wymagane minimum 20 poza wnioskodawcą – moją osobą) zostanie w odpowiednim czasie przedłożony Zarządowi Głównemu PTBG i poddany pod tajne głosowanie podczas najbliższego Walnego Zebrania (listopad 2007), co - nie mam najmniejszej wątpliwości - będzie jedynie formalnością.

Zaszczyceni zamiarem zamieszczenia PTBG w Nowym Słowniku Pedagogicznym z przyjemnością spełnimy również prośbę Pana Prof. o dostarczenie opisu Towarzystwa.

W międzyczasie serdecznie zapraszam wszystkich członków PTBG do wyrażania swojego poparcia w poniższym wątku lub do przesyłania głosów bezpośrednio na mój adres mailowy (dostępny na liście członków PTBG lub poprzez prywatną wiadomość lub mail za pośrednictwem forum). Przy nadarzających się okazjach (m.in. spotkaniach Poznańskiego Koła PTBG) będę udostępniał wniosek do złożenia własnoręcznych podpisów.
Ostatnio edytowano N mar 25, 2007 10:49 pm przez Augustyn Surdyk, łącznie edytowano 1 raz
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » N mar 25, 2007 10:20 pm

Oczywiście popieram, raduję się/zatwierdzam etc. :-D
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Stanisław Krawczyk » So mar 31, 2007 7:25 pm

Podzielam stanowisko Kolegi Przewodniczącego!

Aha, i pytanie: czy treść hasła o PTBG zostanie poddana pod dyskusję na forum?
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Augustyn Surdyk » N kwi 01, 2007 5:40 pm

Niestety z powodu presji czasu (słownik jest już w druku) sprawa była pilna. Przesłaliśmy Panu Profesorowi dość obszerną notkę o PTBG i być może treść zostanie jeszcze zmodyfikowana przez Redakcję, by dostosować ją do standardów słownika. Jak tylko książka się ukaże, podamy ostatec1zną wersję na naszym forum.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » N lis 25, 2007 2:41 am

Niezmiernie miło mi zakomunikować, iż wolą dzisiejszego Walnego Zebrania Członków Polskiego Towarzystwa Badania Gier Pan Prof. Wincenty Okoń został Honorowym Członkiem Towarzystwa.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Kandydatura Honorowego Członka PTBG

Postprzez Augustyn Surdyk » Wt lis 22, 2011 4:53 pm

W dniach 19-20 listopada br. w Poznaniu odbyła się VII. międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Kulturotwórcza funkcja gier” nt. „Perspektywy rozwoju ludologii”. Cykl organizowany jest od 2005 r. przez Polskie Towarzystwo Badania Gier oraz Instytut Lingwistyki Stosowanej UAM (od 2009 r. przy współpracy z Pracownią Badań Ludologicznych w Glottodydaktyce i Komunikacji Interkulturowej ILS UAM).
Pod koniec pierwszego dnia konferencji odbyło się Walne Zebranie Członków Towarzystwa podczas którego jednogłośnie przyznano tytuł Członka Honorowego PTBG czterem wybitnym postaciom nauki zasłużonym dla ludologii, na co Kandydaci uprzednio wyrazili zgodę. Przed podjęciem decyzji przez Walne Zebranie, podczas przedstawiania wniosków i ich uzasadnień, członkowie towarzystwa mieli okazję zapoznać się z bogatym życiorysem i dorobkiem naukowym Kandydatów. W drugim dniu konferencji miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów Członkom Honorowym, którzy uświetnili konferencję swoją obecnością.

Tytuł Członka Honorowego Polskiego Towarzystwa Badania Gier otrzymali (w porządku alfabetycznym):
Pani Prof. Maryla Hopfinger (PAN, Warszawa),
Pan Prof. Waldemar Pfeiffer (ILS UAM, Poznań),
Pani Prof. Izabela Prokop (ILS UAM, Poznań),
Pani Prof. Teresa Siek-Piskozub (IFA UAM, Poznań).


Na uroczystości nie mogła być obecna jedynie Pani Prof. Hopfinger. Dyplom przekaże osobiście Przewodniczący PTBG dr Jerzy Szeja.

Serdecznie gratulujemy i czujemy się zaszczyceni!
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron