Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Dominik Kopeć » Cz kwi 02, 2009 8:28 pm

Witam serdecznie!
Nazywam się Dominik Kopeć. W gronie znajomych jestem rozpoznawany pod pseudonimem Frastie. Studiuję w Poznaniu na kierunku filozofia, specjalność: komunikacja społeczna.
Moim głównym zainteresowaniem są narracyjne gry fabularne (jestem mistrzem gry), lecz grywam także na komputerze, jak i w planszówki, karcianki tudzież bitewniaki.
Dominik Kopeć
 

Witam

Postprzez Piotr Adamczyk » Pn kwi 06, 2009 10:21 pm

Witam,
Nazywam się Piotr Adamczyk. Z wykształcenia jestem historykiem-muzealnikiem. Pracuję w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu.
Interesuję się dawnymi grami planszowymi, głównie ich początkami aż do okresu nowożytnego. I staram się propagować gry planszowe w edukacji.
Ostatnio rozpocząłem zbieranie gier planszowych z epoki PRL-u i jak się uda, również przedwojennych. Tak więc liczę na pomoc :)

A co do gier komputerowych, to głównie strategie typu Colonization, Civilisation, ale i gry typu Mount&Blade, Starcraft, Warcraft, Besieger. I przyznaję się bez bicia - nie lubię RPG ;) Czasami również gram na kompie w Reversi, Go czy Mancalę.
Piotr Adamczyk
 

Witam

Postprzez Katarzyna Ziółkowska » Pn maja 04, 2009 11:21 pm

Witam Miłe Grono:)

Zgodnie z panującym zwyczajem, śpieszę, by wnieść kilka słów o sobie:-) Na forum trafiłam przypadkiem, a raczej szczęśliwym zbiegiem okoliczności, wędrując po wirtualnych zakamarkach, w poszukiwaniu ciekawych informacji na temat osobowościowych predyspozycji do zagłębiania się w świat gier komputerowych. Obecnie piszę pracę magisterską na wydziale psychologii, specjalność media. Temat trafił najwyraźniej na podatny grunt, z moich obserwacji wynika, że zagłębiłam się po uszy :-) i mam nadzieję na przyszłość badawczo i wyczerpująco potraktować temat.
Miło będzie móc przedyskutować swoje wątpliwości, spostrzeżenia, zaczerpnąć inspiracji w tak Wybornym Towarzystwie.

Pozdrawiam
Katarzyna Ziółkowska
Katarzyna Ziółkowska
 

Postprzez Piotr Gerek » Cz maja 21, 2009 10:23 am

Witam wszystkich.
Nazywam się Piotr Gerek. Zakończyłem naukę w uczelni ekonomicznej z tytułem magistra. Obecnie praktykuję w firmie zajmującej się m.in. tworzeniem gier na PC oraz na telefony komórkowe. Interesuje się głównie grami komputerowymi: fps (Counter-strike: Source i Quake Live), jrpg (Final Fantasy 7, 8; The Last Remnants), rts (Starcraft, Warcraft 3, C&C3), mmorpg (Lineage 2, Guild Wars); ale także wędkarstwem (spinning) oraz filmem i muzyką. Swoją przygodę z grami rozpocząłem, mniej więcej, w roku 1991 albo 1992. Grałem u brata na Commodore 64, Amidze 500, Pegasusie w gry typu Contra, Pac-Man, Mario, czy Tetris. Później był PC u kolegi i Wolfenstein 3d, Heroes of Might and Magic, Command & Conquer. Potem rodzice kupili mi peceta z procesorem 200MHz i rozpoczęła się dla mnie era Quake 2, Dungeon Keeper oraz Total Annihilation. Dzisiaj już mniej gram ze względu na brak czasu, jednak ta dziedzina rozrywki jest mi na tyle bliska, że nie zrezygnuję z niej chyba nigdy. Na forum PTBG pojawiam się w konkretnym celu. Poszukuję opracowań i jakichś publikacji na temat badań nad wiekiem gracza komputerowego. Zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zbieram informacje dotyczące lat poprzednich, ale też interesują mnie najnowsze badania.
Pozdrawiam.
Piotr Gerek
 

Witam

Postprzez Damian Pawiłojć » Pt cze 05, 2009 8:32 pm

Witam, nazywam się Damian Pawiłojć. Jestem studentem IV roku socjologii. Nieuchronnie zbliża się termin pisania mojej pracy magisterskiej, więc pomyślałem, że warto połączyć przyjemne z pożytecznym i napisać pracę o grach. Jestem fanem MMORPG, a szczególnie "Lineage 2". Nie oznacza to jednak, że inne gry nie leżą w polu moich zainteresowań. Lubię strategie z cyklu Total War i rozmaite "shooterki". Oczywiście mam inne zainteresowania: sport, książki, filmy i naturalnie socjologia:D:D
Mam nadzieję, że w miarę poszerzania mojej wiedzy będę wartościowym członkiem tego forum.

Pozdrawiam :D
Damian Pawiłojć
 

Postprzez Łukasz Garczewski » Pt lip 10, 2009 8:14 pm

Czołem!

Nazywam się Łukasz Garczewski i interesuję się, zarówno praktycznie, jak i teoretycznie, grami fabularnymi i ich pochodnymi. Styczność z tą rozrywką mam nieprzerwanie od ponad 10 lat.

Należę do poznańskiego Klubu Fantastyki "Druga Era". Jestem członkiem redakcji serwisu Poltergeist, obecnie na stanowisku koordynatora działów RPG. Miałem przyjemność dwukrotnie być sędzią Pucharu Mistrza Mistrzów oraz, również dwukrotnie, koordynatorem pionu RPG na kolejnych edycjach Pyrkonu. Od kwietnia tego roku pełnię funkcję głównego organizatora konwentu Pyrkon 2010. Pojawiam się w roli prelegenta na kilku konwentach rocznie, a także na niektórych spotkaniach poznańskiego koła PTBG.
Łukasz Garczewski
 

Postprzez Jacek Krogulski » N sie 09, 2009 4:11 pm

Witam wszystkich.

Jestem studentem V roku Business & Technology w Centrum Kształcenia Międzynarodowego na Politechnice Łódzkiej oraz II roku Informatyki na Wydziale Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej. Okres wakacji to dla mnie czas, w którym postanowiłem znaleźć interesujący temat do pracy magisterskiej, nad którą będę pracował przez następny rok. Ponieważ moją przyszłość chciałbym związać z branżą gier komputerowych chciałbym, aby praca dotyczyła tego segmentu domowej rozrywki (tematyka:Finanse, Ekonomia, Marketing, Organizacja i Zarządzanie).
Z grami, tak jak prawdopodobnie większość forumowiczów, mam kontakt od dziecka, jednak od niedawna zacząłem się przyglądać tej tematyce z innej perspektywy, dotyczącej np produkcji, aspektów ekonomicznych i kulturowych.

Pozdrawiam wszystkich:)
Jacek Krogulski
Jacek Krogulski
 

Postprzez Jakub Marszałkowski » Cz wrz 10, 2009 11:37 am

Witam,
nazywam się Jakub Marszałkowski i obecnie jestem studentem SUM na Informatyce na Politechnice Poznańskiej.

Z grami jestem związany od bardzo dawna, w zasadzie zawsze jako praktyk oraz twórca. Dzieckiem będąc, zacząłem przygodę, tworząc własne planszówki. Odkąd kupiłem pierwsze C64, grałem w gry komputerowe, próbowałem też je pisać.
Później przyszedł czas, kiedy pojawiły się w Polsce RPG, karcianki i bitewniaki. Wciągnąłem się we wszystko, prowadziłem sklep z RPG w Poznaniu, grałem sportowo w "Magic: the Gathering" (wysoki ranking ogólnopolski), tworzyłem wiele LARP-ów, zarówno jednostrzałowych na konwentach, jak i przez dwa lata poznańską część ogólnopolskiej dramy wampirzej PlbN.
W chwili obecnej zajmuję się zawodowo grami online, w szczególności przeglądarkowymi. Ponieważ prawie nie ma badań na ich temat, jestem nimi niezwykle zainteresowany, staram się badać sam. Szczególnie zajmują mnie kwestie ergonomii, zasad tworzenia takich gier, `jak działają gracze` oraz wszelkie ekonomiczne, reklama w grach etc.

Udzielam się w poznańskim kole od ubiegłorocznej konferencji.
Jakub Marszałkowski
 

Witam

Postprzez Marcin Kosyra » Cz paź 22, 2009 12:02 pm

Nazywam się Marcin Kosyra. Mimo swojego wieku w tym roku piszę pracę licencjacką. Od ponad 5 lat pracuję z młodzieżą (raczej jej nadzór), zainspirowany swoimi spostrzeżeniami wybrałem pracę związaną z grami komputerowymi i zachowaniem się ich w środowisku. Uwielbiam pracę z dzieciakami w takiej formie, jaką obecnie wykonuję, i mam nadzieję, że tak dalej będzie. Myślę, że gry komputerowe wpływają na naszą młodzież w większym stopniu, niż nam się to wydaje.
Pozdrawiam.
Marcin Kosyra
 

Postprzez Wojciech Rutkowski » Pn paź 26, 2009 7:57 pm

Witam serdecznie, Wojtek Rutkowski z tej strony. Aktualnie jestem studentem 4 roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu - Wydział Towaroznawstwa, specjalność menedżer produktu. Jestem teraz w trakcie pisania pracy inżynierskiej na temat opakowań gier komputerowych. W gry gram zarówno komputerowe, jak i planszowe, na tyle, na ile pozwala mi wolny czas.

Pozdrawiam
Wojciech Rutkowski
 

Postprzez Beata Jędrzejak » Wt lis 17, 2009 11:33 pm

Witam wszystkich serdecznie.
Jak dotąd tylko przyglądałam się nowościom na stronie Towarzystwa przez ostatni rok, a teraz postanowiłam wziąć czynny udział w dyskusjach.
W czerwcu obroniłam pracę magisterską pod tytułem "Funkcjonowanie społeczności wirtualnej na podstawie masowej gry internetowej Travian" na Uniwersytecie Zielonogórskim. Moje główne zainteresowania naukowe skupiają się wokół pedagogiki, zastosowania mediów i technologii informacyjnych w edukacji i komunikacji społecznej. Dodatkowo interesuję się Public Relations i edukacją nieformalną dającą szansę dzieciom i młodzieży na rozwijanie zainteresowań i umiejętności poza szkołą. W sposób zorganizowany i planowy robią to instytucje, z którymi współpracuję, takie jak harcerstwo (gdzie gry są często głównym elementem zajęć) i stowarzyszenia mające na celu działalność edukacyjną, a także wspieranie inicjatyw młodzieżowych w Zielonej Górze.
Pozdrawiam
Beata Jędrzejak
 

Postprzez Aleksandra Synowiec » Pn kwi 12, 2010 7:47 pm

Witam,

nazywam się Aleksandra Synowiec, jestem magistrem polonistyki na UW, a obecnie studiuję w Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, gdzie jestem obecnie na I roku studiów magisterskich i planuję pisać pracę o grach właśnie. A mianowicie: O Aztekach i Inkach w grach komputerowych. W pracy chciałabym połączyć dwa odległe obszary moich zainteresowań: historię konkwisty i mity nt. Ameryki z tamtego okresu oraz gry komputerowe. Obecnie jestem na etapie zbierania materiałów i czytania całej klasyki. Ale zapewne jeszcze napiszę na forum, kiedy będę potrzebowała pomocy, krytyki albo będę miała jakieś wątpliwości. A i zaznaczam, że badania nad grami bardzo interesują mnie także nie tylko w kontekście mojej pracy magisterskiej.

Na polonistyce moje zainteresowania krążyły (i wciąż krążą!) wokół kultury popularnej, nowych typów tekstów kultury, internetu, teorii literatury, kognitywizmu oraz historii języka polskiego i najnowszych jego przeobrażeń. Pracę magisterską pisałam o specyfice polskiego ragga i dancehallu jako tekstu postmodernistycznego oraz o specyficznym obrazie kobiety w tekstach tego gatunku muzycznego. Pracuję jako nauczycielka języka polskiego jako obcego oraz jako organizator różnego typu ewentów i imprez w Warszawie.

Prywatnie lubię nie tylko gry komputerowe, ale przede wszystkim erpegi, karcianki i gry planszowe. A i znam wszystkie podstawowe karty i większość dodatków "Magii i Miecz" na pamięć :)

Pozdrawiam.
Aleksandra Synowiec
 

Postprzez Stanisław Krawczyk » Pn kwi 12, 2010 8:32 pm

Aleksandra Synowiec napisał(a):Obecnie jestem na etapie zbierania materiałów i czytania całej klasyki. Ale zapewne jeszcze napiszę na forum, kiedy będę potrzebowała pomocy, krytyki albo będę miała jakieś wątpliwości.


Koniecznie! Na samym forum znajduje się sporo materiałów i linków, może też będziemy mogli pomóc np. ze zbieraniem bibliografii. :-)
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Aleksandra Synowiec » Pn kwi 12, 2010 8:58 pm

Wiem, przejrzałam już całe Forum. Znalazłam w ten sposób wiele interesujących informacji, pozycji książkowych oraz linków. Za co serdecznie dziękuję.
Aleksandra Synowiec
 

Postprzez Michał Konkolewski » So kwi 24, 2010 8:14 pm

Witam

Jestem obecnie studentem II roku psychologii oraz absolwentem filozofii 3-letnich studiów licencjackich na UWr. O forum i towarzystwie dowiedziałem się od Pani Dr D. Chmielewskiej-Łuczak z Instytutu Psychologii UWr.

Tematyka gier nie jest mi obca, można powiedzieć, że jestem nią żywo zainteresowany. Grałem, począwszy od gier planszowych w dzieciństwie, przez szachy, do japońskiego GO (6kyu). Grywam w brydża i pokera. Jestem miłośnikiem fantasy, sporadycznym graczem w RPG-i fabularne i karcianki. Również sporo czasu spędziłem na grach typu MMORPG, MMORTS oraz poczciwych grach komputerowych – RTS, FFS, turówki.

Obecnie wraz z kolegą z psychologii chcemy przeprowadzić małe badanie graczy MMORPG w zakresie różnic indywidualnych.
Michał Konkolewski
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron