Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » Pn mar 14, 2011 10:38 pm

Nieco zwlekałem z odpowiedzią, ponieważ mam kłopoty z czasem a chciałbym zachęcić do założenia nowych wątków lub wpisania się w stare. Gdzieś był wątek o narratywizmie vs symulacjonizmie (chyba się wyczerpał z racji braku nowych myśli - może są nowe perspektywy?). Na pewno warto się zastanowić, czy są to formy prezentacji czy też raczej perspektywy oglądu. Ale jeszcze bardziej wartościowym wątkiem jest jakakolwiek próba odejścia od tego dylematu.
Z chęcią bym też podyskutował nad "graczem".
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Agnieszka Bilska » Wt mar 15, 2011 12:12 am

Dobry wieczór,
Nazywam się Agnieszka Bilska. Jestem nauczycielką języka angielskiego (filologia angielska UJ 97) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach http://www.zso10.gliwice.pl
Nie zarywam nocy grając w World of Warcraft ale interesuje mnie zastosowanie gier w nauczaniu. Marzy mi się szkoła, w której zamiast ocen, uczniowie będą osiągali poziomy doświadczenia (EXP), a nudne lekcje, dziś zamknięte w czterech ścianach klas, przeniosą się w świat realny i wirtualny, gdzie zadaniem zespołów/drużyn będzie nauka, poprzez rozwiązywanie realnych problemów.
Przyglądam się działalności Institute of Play http://www.instituteofplay.org/ oraz nowojorskiej szkole Quest to Learn http://q2l.org/.
Pracuję nad wdrożeniem w gimnazjum programu tworzenia gier opartego na platformie Gamestar Mechanic http://gamestarmechanic.com/.
Moją misją jest wprowadzenie nowoczesnych technologii mobilnych do klas i zmniejszenie "cyfrowego rozłamu" ("digital divide") pomiędzy nauczycielami i uczniami.

Choć nie prowadzę badań nad grami, ani nie mam dużego doświadczenia w ich uprawianiu, proszę o przyjęcie do PTBG.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Agnieszka
Agnieszka Bilska
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn mar 14, 2011 11:20 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Marek Łukaszewicz » Pt maja 06, 2011 6:45 pm

Witam
Nazywam się Marek Łukaszewicz i jestem od roku członkiem PTBG. Chciałbym na wstępie podziękować panu doktorowi Augustynowi Surdykowi za przetestowanie na spotkaniach PTBG w Poznaniu moich czterech gier - Estimy, Prosterno, Basileusa i Indago. Trzy pierwsze są klasycznymi, logicznymi grami planszowymi rozgrywanymi na nietypowych planszach. Czwarta, Indago, jest logiczną grą w sześciokątne karty.
Jestem także literatem, ilustrującym własne książki. Próbuję tworzyć scenariuszowe obrazy, które mogłyby się urealnić w filmie animowanym...
Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam
Marek Łukaszewicz
Marek Łukaszewicz
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 6:01 am

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » N maja 08, 2011 8:03 am

Kol. Nauczycielko (jestem nauczycielem od 21 lat) - czy można prosić o ukazanie przemyśleń, jak w realiach polskiej szkoły mogłoby wyglądać tak nowoczesne nauczanie? Np. jakie elementy można by wprowadzić najszybciej?
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Michał Szafraniec » N maja 08, 2011 7:22 pm

Witam
Nazywam się Michał Szafraniec i jestem magistrantem na studiach kulturoznawczych na Uniwersytecie Śląskim. O towarzystwie dowiedziałem się od dr Piotra Aptacego. Od dłuższego czasu jestem zainteresowany tematyką badań gier komputerowych i sam piszę o tym pracę magisterską. Liczę, że kontakt z PTBG będzie z jednej strony pomocą przy pisaniu pracy jak i ciekawym doświadczeniem w interesującej mnie kwestii i da mi nowe spojrzenie na gry komputerowe.
Michał Szafraniec
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): N maja 08, 2011 12:07 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Joanna Jarzabkowska » Śr maja 11, 2011 2:53 pm

Witam serdecznie,
Nazywam się Joanna Jarząbkowska. Studiuję Kulturoznawstwo na UMCSie w Lublinie. Obecnie piszę pracę licencjacką na temat powstawania więzi społecznych w grach MMO. Sama od wielu lat jestem graczem tego typu gier (a także cRPG), a od około dwóch lat poważniej interesuję się tematyką gier.
Joanna Jarzabkowska
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 6:37 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Alek Sierżęga » Śr sie 31, 2011 10:11 pm

Witam serdecznie,

nazywam się Aleksander Sierżęga i zajmuję się grami zawodowo od 9 bodajże lat. Prowadzę firmę Simulation Games Manufacture, zajmującą się tworzeniem gier szkoleniowych, edukacyjnych i symulacyjnych. Stworzyliśmy do tej pory kilkanaście gier o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu i tematyce. Z małymi wyjątkami były to gry typu "papier ołówek" (dostajemy scenariusz i wcielamy się w rolę, np. dyrektora sprzedaży), czasami wspomagane komputerowo (mapy, aplikacje wspomagające procesy decyzyjne).
Od ponad roku tworzymy także gry na platformę Appstore. Do tej pory wydaliśmy dwie gry: Crazy Rabbit Contest (logiczno pamięciowa) i Keri Tap Chrsitmas (logiczna). W chwili obecnej pracujemy nad kolejnymi dwiema grami.
Oprócz działalności zawodowej, staram się także jak najwięcej growych rozwiązań przemycić do edukacji. Jestem Prezesem Fundacji Polski Portal edukacyjny Interkl@sa http://www.interklasa.pl Misją portalu jest wyrównywanie szans edukacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów pochodzących z terenów wiejskich i małych miejscowości. Chciałbym stworzyć na portalu dział gier a także tworzyć gry dla polskiej edukacji.

witam i pozdrawiam wszystkich,

Alek
Alek Sierżęga
Badacz Gier
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr lip 20, 2011 11:36 am

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » N wrz 04, 2011 4:21 pm

Serdecznie witam w gronie sympatyków, członków i zainteresowanych PTBG!

Bardzo zaciekawił mnie wpis Kolegi (a wiem, że i innych, choć nie piszą, bo nie mogą na bieżąco brać udziału w ew. dyskusji - wakacje). Z chęcią poczytałbym coś więcej i na temat już stworzonych gier, i portalu Interklasa, który znam i jako nauczyciel, i jako czytelnik programów UE skierowanych do oświaty. Ciekawi mnie nie tylko sam portal, ale też, jak powstaje i jakie "umocowanie" wobec niego ma fundacja Kolegi.
Wielu z nas bardzo ciekawi wątek gier w oświacie, co jest oczywiste w świetle takich artykułów z "Homo Ludens", jak mój (do pobrania z http://ptbg.org.pl/HomoLudens/vol/2/ ) oraz prób Zarządu Głównego PTBG wygrania grantów i konkursów, w tym opracowanie założeń gry edukacyjnej dla szerzenia wiedzy o działaniach pomocowych skierowanych do krajów jej potrzebujących (konkurs ogłoszony przez MSZ, niestety wygrali ci, którzy wygrywali w latach poprzednich).
Zapraszam do stworzenia odpowiednich wątków na forum.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr wrz 07, 2011 11:54 pm

Również dołączam się do zaproszenia do założenia wątku o Interklasie i grach edukacyjnych. Także jestem zainteresowany tematem.

Pozdrawiam serdecznie

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Grzegorz Jaśkiewicz » Cz wrz 08, 2011 1:07 am

Witam wszystkich serdecznie,

nazywam się Grzegorz Jaśkiewicz, na forum trafiłem dzięki Alkowi Sierżędze - razem tworzymy gry na iPhony, iPody oraz iPady.

Jestem doktorantem na Politechnice Warszawskiej, chociaż ukończyłem informatykę i matematykę na Uniwersytecie Warszawskim.
Zajmuję się sztuczną inteligencją w grach komputerowych.
Moje badania koncentrują się głównie wokół Robocupa, który sam w sobie grą komputerową nie jest, ale staram się patrzeć na niego jak na grę komputerową.
Ponadto interesuję się grami społecznościowymi (w obecnej chwili pracuję nad jedną) oraz samym szeroko pojętym procesem tworzenia gier komputerowych - szczególnie ciekawe są dla mnie kwestie związane z badaniem "grywalności" gier komputerowych.

Pozdrawiam,
Grzegorz Jaśkiewicz
Grzegorz Jaśkiewicz
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:31 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » So wrz 10, 2011 7:58 pm

Ponawiam zaproszenie obu nowych Kolegów - praktyków w tworzeniu gier - do stworzenia nowych wątków: tak o problemach naukowych, jak i o grach, które stworzyli lub tworzą. Ciekawy jest też wątek Interkl@sy.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Tomasz Nawrot » N paź 23, 2011 7:18 pm

Witam wszystkich serdecznie :)
Nazywam się Tomasz Nawrot. Jestem studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Moje zainteresowanie grami fabularnymi, komputerowymi/wideo oraz sportem doprowadziły mnie do PTBG i na to forum. Obecnie piszę pracę magisterską, w której chcę przedstawić historię i współczesny obraz sportów elektronicznych na świecie i w Polsce. To właśnie podczas poszukiwań materiałów do mojej pracy natrafiłem na Towarzystwo. Nie będę ukrywał, że bardzo mnie zaskoczyło istnienie takiego Stowarzyszenia w Polsce. Uważam, że jest to wspaniała inicjatywa, której mam zamiar się przyglądać z wielkim zainteresowaniem, a w przyszłości... kto wie? :) Bardzo się cieszę, że zostałem przyjęty do grona Forumowiczów, mam nadzieję uzyskać tu wiele ciekawych informacji, a może będzie mi dane podzielić się swoją skromną wiedzą. W tym miejscu chciałbym pozdrowić wszystkich Forumowiczów oraz członków Towarzystwa.
Tomasz Nawrot
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): So paź 22, 2011 5:44 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Iga Ewa Smoleńska » Wt lis 08, 2011 7:35 pm

Witam szanowne Towarzystwo :>
Nazywam się Iga Ewa Smoleńska. Jestem absolwentką Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Prócz tego studentką wydziału filologicznego, na kierunku Kulturoznawstwo. Przedmiotem moich zainteresowań są (poza grami) wątki mitologiczne na obszarze interdyscyplinarnym, horror w grach i literaturze, szeroko pojęte science fiction oraz ikonografia tatuażu.
Grami elektronicznymi interesuje się od dziecka głównie za sprawą rodziców, którzy kupili mi w wieku 4 lat Commodore 64. Udało mi się "otrzeć" o większość systemów lecz nigdy nie sprecyzowałam moich zainteresowań co do konkretnego gatunku gier.
W tym roku udało mi się obronić też pracę dotyczącą wątków mitologii japońskiej w Ōkami.
Bardzo cieszę się z włączenia do PTBG :>
Iga Ewa Smoleńska
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt lis 08, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Sonia Müller » Pn sty 09, 2012 7:02 pm

Witam serdecznie.
Nazywam się Sonia Müller. Obecnie studiuję Psychologię Rozwojową na GWSH w Gdańsku, wcześniej studiowałam Stosunki Międzynarodowe na wydziale Japonistyki na WSMGiP w Gdyni. Piszę pracę licencjacką na temat uzależnienia od gry komputerowej MMORPG Lineage II. Sama grałam w Lineage II około 5 lat, aktualnie przerzuciłam się na Aiona. Interesuję się właśnie grami RPG (również planszowe, w szczególności Neuroshima) oraz kulturą i językiem japońskim.
Pozdrawiam wszystkich, Sonia.
Sonia Müller
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): So sty 07, 2012 2:52 am

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Kamil Stachowiak » So sty 14, 2012 12:00 pm

Witam wszystkich. Nazywam się Kamil Stachowiak. Jestem studentem bezpieczeństwa wewnętrznego na WWSHE w Jarocinie. Do niedawna byłem wręcz uzleżniony od gier komputerowych, szczególnie strategicznych o tematyce militarnej. Ostatio interesuje mnie problematyka zarządzania kryzysowego, a więc i symulacja sytuacji kryzysowych. Stąd też moja obecność na forum. Pozdrawiam
Kamil Stachowiak
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt sty 13, 2012 11:44 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron