Serwis dotyczący gier analogowych w edukacji

Dyskusje naukowe o grach nie-RPG i nie-komputerowych

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Serwis dotyczący gier analogowych w edukacji

Postprzez Michał Hordejuk » Pn mar 09, 2015 1:54 pm

Witam serdecznie forumowiczów.

Od dwóch miesięcy pracuję nad ogólnopolskim serwisem kierowanym do nauczycieli i wychowawców poruszającym temat gier planszowych, fabularnych i podwórkowych w szkole.
Wystartowaliśmy w styczniu z wersją beta, która jeszcze będzie poprawiana i rozwijana, w zależności od potrzeb i uwag użytkowników. W projekcie strony stawiamy na klarowność i prostotę nawigacji. Serwis kierujemy do nauczycieli i rodziców, niekoniecznie specjalistów w temacie gier, ale chętnych do zapoznania się z nimi i zainteresowanych praktycznym ich użyciem. Staramy się publikować teksty praktyków - osób, które na co dzień grają i czują się pewnie w temacie, nie tylko nauczycieli, ale też i grających rodziców. Chcemy publikować jak najwięcej poradników dotyczących pracy na zajęciach pozalekcyjnych czy świetlicowych, wybierania tytułów do szkolnej czy domowej biblioteczki gier, zdobywania bezpłatnych egzemplarzy udostępnionych przez fundacje dla szkół czy darmowych gier do samodzielnego wydrukowania i przygotowania. Materiałów jest mnóstwo, są tylko poukrywane w czeluściach Internetu, chcemy pomóc w ich odnalezieniu i użyciu, w formie bazy zawierającej pogrupowane tematycznie materiały. Wiem też, że sporo osób wymyśla i projektuje swoje własne, autorskie gry używane podczas pracy wychowawczej i, być może, zechce się nimi podzielić w zamian za testy praktyczne.

Pytanie: jak oceniacie przydatność takiej strony i czy z waszego punktu widzenia są tematy, które warto na niej poruszyć?
Michał Hordejuk
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn mar 09, 2015 1:40 pm

Re: Serwis dotyczący gier analogowych w edukacji

Postprzez Adrian Kuc » Śr mar 11, 2015 6:54 am

A tę stronę można znaleźć już w sieci?
WWW.GITGAMES.pl
Adrian Kuc
Badacz Gier
 
Posty: 31
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 7:00 pm

Re: Serwis dotyczący gier analogowych w edukacji

Postprzez Michał Hordejuk » Śr mar 11, 2015 10:48 am

Adresu nie podawałem, żeby nie zostać posądzonym o botowanie i reklamowanie strony, ale skoro padło pytanie to zapraszam na edugracja.pl, gdzie można na żywo zapoznać się z wersją beta projektu.
Michał Hordejuk
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn mar 09, 2015 1:40 pm

Re: Serwis dotyczący gier analogowych w edukacji

Postprzez Stanisław Krawczyk » Pt mar 13, 2015 11:20 pm

Świetna inicjatywa! Zajrzałem do paru wpisów, zwróciłem uwagę m.in. na ten, który – jak widzę – spodobał się wielu osobom na Facebooku. Myślę, że to ważne, aby dostępna była taka strona dla praktyków.
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza


Powrót do Dyskusje pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron