Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Dominik Głowacki » Cz lut 20, 2014 11:06 pm

Witam,

nazywam się Dominik Głowacki i od 4 lat piszę o grach wideo. 3 lata spędziłem w redakcji telewizji Hyper+, obecnie jestem publicystą w magazynie Gramy!, zastępcą redaktora naczelnego 1ndie World oraz organizatorem drugiej edycji konkursu Indie Basement 2.0. Od ponad dwóch lat interesuję się tematyką serious games, grami edukacyjnymi, gamifikacją, reklamą w grach i grami w reklamie, jak również ludologią. W erze gier zalewających Steama i urządzenia mobilne niezwykle trudno jest nadążyć za wszystkimi tytułami, które mogą zainteresować szerszą publiczność i dlatego też zdecydowałem się skupiać swoje siły i resztki wolnego czasu właśnie na badaniu gier. Motywujące były dla mnie przede wszystkim spotkania z łódzkimi naukowcami oraz lektury publicystyki zamieszczanej na blogu Jawne Sny. Po wielu rozmowach z takimi osobami, jak Paweł Schreiber, Marcin Drews, Sonia Fizek czy Maria Garda uznałem, że warto pójść o krok dalej. Ostatnio odwiedziłem więc Kopenhagę, by zweryfikować ofertę IT University, gdzie studenci mają możliwość pobierać nauki z zakresu Game Technology, Game Design oraz Game Analysis, promowanych nazwiskiem samego Espena Aarsetha. Uważam, że jest to najlepszy kierunek ludologiczny w całej Europie, wyprzedzający zarówno fiński University of Tampere, jak i holenderski Utrecht University czy Banglor University w Walli. Za półtora roku z całą pewnością wyjadę do Danii, by móc badać gry w sprzyjających warunkach. Na tę chwilę jednak muszę doczłapać się do ostatniego roku studiów na Uniwersytecie Łódzkim, pisząc, jak mniemam, jedyną w swoim rodzaju i nieco świeżą pod względem ujęcia tematu dyplomówkę o mechanizmach emersyjnych w grach wideo.

Pozdrawiam,
Dominik Głowacki
Dominik Głowacki
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz lut 20, 2014 3:05 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Joanna Roj » Śr maja 07, 2014 6:41 am

Dzień dobry !
Nazywam się Joanna Roj, jestem studentką filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Piszę pracę magisterską pod tytułem "Ocena botów w grach video". Dlatego właśnie chciałabym śledzić, rozmawiać, być aktywnym członkiem grupy ludzi, którzy tworzą to forum.

z pozdrowieniami,
Joanna Roj
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt mar 25, 2014 7:05 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Wojciech Sitek » Śr lip 23, 2014 3:52 pm

Dzień dobry,

jest mi niezmiernie miło powitać społeczność PTBG. Nazywam się Wojciech Sitek, jestem absolwentem kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obecnie, w ramach studiów doktoranckich, kontynuuję pracę nad problematyką ideologicznego uwikłania kina amerykańskiego, zainicjowaną podczas studiów II stopnia. Na gruncie filmoznawstwa stykam się jeszcze z zagadnieniem ekranowych wyobrażeń cielesności oraz społecznym fenomenem wideokaset.
Mimo, że kilka lat temu gry komputerowe utraciły prymat w mojej prywatnej klasyfikacji, wciąż z przyjemnością obserwuję systematyczny awans kulturowy machinimy, a w wolnych chwilach analizuję fenomen retro-tropów obecnych we współczesnych produkcjach. Działkę ludologiczną dopełnia praca nad mechaniką (epokowej, mam nadzieję) gry karcianej.

Łączę pozdrowienia,
Wojciech Sitek
Wojciech Sitek
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lip 21, 2014 5:55 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Aga Adamska » Pt lut 13, 2015 4:11 pm

Dzień dobry!

Nazywam się Agieszka Adamska i jestem studentką II roku SUM kulturoznawstwa na poznańskim UAM-ie (moduł medioznawczy).

Na studiach licencjackich kierunkowałam się raczej na filmoznawstwo, dopiero od studiów magisterskich (kiedy przez rok studiowałam medioznawstwo i communication design na Braunschweig University of Art) odkryłam moje zamiłowanie do gier komputerowych i nowych mediamów (jasne, wcześniej grywałam, lecz dopiero teraz zagłębiłam się w badaniach nad grami). Interesuje mnie przede wszystkim kultura uczestnictwa w mediach cyfrowych.

Pozdrawiam,
A.Adamska
Aga Adamska
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:07 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Michał Hordejuk » Pn mar 09, 2015 2:00 pm

Witam serdecznie,

pracuję jako nauczyciel w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum, w których staram się propagować gry analogowe jako alternatywę względem elektronicznej rozrywki na urządzeniach mobilnych oraz jako narzędzie przydatne dla nauczycieli i rodziców. Prowadzę serwis tematyczny edugracja.pl i aktualnie w niego inwestuję większość czasu i uwagi.

Liczę na wsparcie szanownego grona oraz skorzystanie z jego doświadczeń, ze swojej strony mogę zaproponować pomoc przy organizacji zajęć szkolnych związanych z grami.
Michał Hordejuk
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn mar 09, 2015 1:40 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Michał Marszalik » N lip 19, 2015 9:46 pm

Nazywam się Michał Marszalik.
Jestem informatykiem, psychologiem i fizykiem. Interesuje się grami RPG tak pod kątem rozrywki jak i zjawiska samego w sobie.

Witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieję że uda mi się włączyć w ciekawe dyskusje, oraz aktywnie uczestniczyć w życiu samego PTBG

Pozdrawiam
Michał Marszalik
Michał Marszalik
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): N lip 19, 2015 5:01 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » Pn lip 20, 2015 9:17 am

Serdecznie witam!

Wahałem się, gdzie wpisać nowe dane nt. Członka Założyciela PTBG, Michała Marszalika (nieobecnego wcześniej na forum oraz już nienależącego do PTBG). W końcu dopisałem nowe dane do pozycji nr 23 (choć inne pozycje do nr 150 nie są nowelizowane w żaden sposób).
Bardzo się cieszę z tego powrotu starogwardzisty;)

W zakresie poprzednich nowych uczestników forum znowelizowałem odpowiedni wpis na viewtopic.php?f=2&t=414&p=3455#p3455 (poprzednie pozycje, tj. do numeru 150, są w viewtopic.php?t=9 )
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Piotr Majewski » Śr sie 05, 2015 1:08 pm

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum, a tym samym wszystkich fanów gier, w szczególności komputerowych -przeglądarkowych.

Z zamiłowania jestem graczem, wychowywałem się na Baldurs Gate i Civilization. Obecnie współtworzę jeden z większych polskich projektów MMORPG: The Pride of Taern. Odpowiadam w nim za kontakty ze społecznością, forum, wikipedię oraz za tworzenie gry (questy, eventy, zlecenia, crafting etc.).

Forum zainteresowałem się, ponieważ od dłuższego już czasu noszę się z zamiarem stworzenia MMORPG, która byłaby nośnikiem wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii i biologii oraz kompetencji społecznych na poziomie gimnazjum oraz szkół średnich. Pomysł jest rozległy, wymaga jeszcze znacznych nakładów w sferze badawczej i dlatego na potrzeby pozyskania środków finansowych zacząłem rozglądać się za analizami, opracowaniami itp., które mogłyby pomóc mi pozyskać odpowiednie dofinansowanie a później zrealizować projekt badawczo-rozwojowy.

Niezależnie od powyższego prowadzę własną firmę zajmującą się rozwojem aplikacji webowych na użytek działów HR w małych, średnich i dużych firmach.
Piotr Majewski
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt sie 04, 2015 12:20 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Marcin Zakrzewski » So lis 28, 2015 9:56 pm

Witam serdecznie,

nazywam się Marcin Zakrzewski, studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Opolskim. Aktualnie zabieram się za pisanie pracy licencjackiej na temat komunikacji w grach multiplayer. Poza tym miłośnik lan party oraz muzyki.
Marcin Zakrzewski
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): So lis 28, 2015 8:31 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Maciej Sobociński » Pn sty 11, 2016 6:57 pm

Witam serdecznie,

Nazywam się Maciej Sobociński. W 2010 r. obroniłem pracę magisterską pt. "Działania promocyjne na rynku gier komputerowych i ich wpływ na konsumentów", w tym samym roku zostałem asystentem na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, gdzie pracuję do dziś. W międzyczasie pracowałem pół roku jako tester lingwistyczny gier wideo, a kolejne pół jako team leader tychże testów.

Jak nietrudno się domyśleć, zawodowo interesuje się głównie grami wideo (od niedawna też w mniejszym stopniu bitewnymi i planszowymi) i wszystkim, co z nimi związane, w aspekcie szeroko rozumianych nauk o zarządzaniu, prywatnie - tym samym, ale już jako konsument.

Mam na koncie kilka artykułów poświęconych grom wideo, a od 2013 próbuję skończyć doktorat nt. "Rola wirtualnych społeczności w budowaniu marki na przykładzie branży multimedialnych programów komputerowych" (miało być branży gier wideo, ale to długa historia).
Zainteresowanych dorobkiem, aktualnymi badaniami, ewentualną współpracą zapraszam do kontaktu.
e-mail: maciej_sobocinski(małpa)o2.pl
LinkedIn: https://pl.linkedin.com/in/maciej-sobociński-188785b3
Ostatnio edytowano N lut 21, 2016 12:30 pm przez Maciej Sobociński, łącznie edytowano 1 raz
Maciej Sobociński
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 11:46 am

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Marcin Kaźmierczak » So lut 20, 2016 5:53 pm

Witam serdecznie,

Jestem absolwentem UMK w Toruniu. Jako socjologowi udało mi się przeprowadzić 2 duże projekty badawcze. Jednym z nich był opis środowiska graczy RPG, oraz przedstawienie walorów dydaktycznych gier tego typu. Projekt był prowadzony pod opieką śp. dr. Tomasza Marciniaka

W czasach studenckich udzielałem się w lokalnym fandomie, jako prelegent, współorganizator imprez, czy też organizator LARPów.

Oczywiście miałem przy tym kupę zabawy :)

W życiu zawodowym zajmuję się biznesplanami, badaniami opinii, zarządzaniem strategicznym, a przede wszystkim zarządzaniem projektami i pozyskiwaniem środków na ich realizację.

W chwili obecnej ciężar mojego zainteresowania naukowego (hobbystycznego) przeniósł się na graczy gier video.

Jestem otwartą osobą, jeśli ktoś z Państwa uważa, iż mogę mu/jej w czymś pomóc, to bardzo łatwo mnie znaleźć na portalu LinkedIn.

https://uk.linkedin.com/in/martinkazmierczak

Dziękuję :)
Marcin Kaźmierczak
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lut 20, 2016 1:32 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Aleksandra Jarosz » Pn kwi 25, 2016 12:39 pm

Dzień dobry,

jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląski, grafiki w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych a obecnie doktorantką Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się równie zagadnieniami związanymi z doświadczeniem graczy i osobowością.

Więcej informacji na mój temat można znaleźć na Linkedin lub na mojej stronie akjarosz.pl
Aleksandra Jarosz
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2016 5:43 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Kamila Zielińska » Wt lis 01, 2016 4:15 pm

Szanowni Państwo,
nazywam się Kamila Zielińska i jestem od wielu lat pasjonatką gier planszowych. Nic więc dziwnego, że napisałam o nich licencjat, a teraz piszę pracę magisterską. Studiuję filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim na profilu językoznawczym, toteż moja praca dotyczy instrukcji planszówek (notabene licencjat również). Gdyby ktoś znał jakiś artykuł na ich temat w polskiej lub zagranicznej literaturze, to chętnie przygarnę tytuł i autora. W "Homo Ludens" znalazłam tylko artykuł Marcina Łączyńskiego.

Pozdrawiam
Kamila Zielińska
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn paź 31, 2016 1:25 pm

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Paweł Strojny » Cz mar 23, 2023 8:13 am

Cześć! Nazywam się Paweł Strojny, pracuję w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ, zajmuję się tam głównie badaniem relacji użytkowników z wirtualnymi doświadczeniami. Prywatnie też gram, głównie w gry Paradoxu i Terraformację Marsa ;P
Paweł Strojny
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr mar 22, 2023 11:02 am

Re: Nowi członkowie i sympatycy PTBG

Postprzez Jerzy Szeja » Pt mar 24, 2023 4:50 pm

Serdecznie witam w gronie sympatyków, członków i zainteresowanych PTBG!
"Paradox" to chodzi o "P. Interactive"?

Znowelizowałem odpowiedni wpis na viewtopic.php?f=2&t=414&p=3455#p3455 (poprzednie pozycje, tj. do numeru 150, są w viewtopic.php?t=9 )

Zapraszam tych, którzy jeszcze tego nie zrobili (oraz tych, którzy już byli i chcieliby odnowić członkostwo), do wstąpienia do PTBG (jak to zrobić: viewtopic.php?t=83 lub http://ptbg.org.pl/strona.php?id=5 ).
Zapraszam też na naszą coroczną konferencję do Poznania i do udziału w pracach Kół w całej Polsce.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Poprzednia strona

Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron