Strona startowa
Aktualności
Forum
Czym jest PTBG?
Konferencje
Publikacje
Homo Ludens
1/2009       ·   1(2)/2010
1(3)/2011   ·   1(4)/2012
1(5)/2013   ·   1(6)/2014
1(7)/2015   ·   2(8)/2015
1(9)/2016
Procedura recenzowania
 
Działalność społeczna i edukacyjna
Rating gier komputerowych
 
Członkowie
Statut PTBG
Zarząd PTBG
Koła PTBG
Kontakt z PTBG
Współpraca
 
What is PTBG?

Współpraca

 

Q-workshop
Członek Wspierający Polskiego Towarzystwa Badania Gier

 

 

 

Największy na świecie producent i dystrybutor zdobionych kości do gier.

Innotech
Członek Wspierający Polskiego Towarzystwa Badania Gier

 

 

 

Towarzystwo Miłośników Gier UmysłowychGanymede sp. z o. o.
Członek Wspierający Polskiego Towarzystwa Badania Gier

 

 

 

 

E-publikacje Nauki Polskiej

 

 

Warsztat badacza komunikacji
Warsztat badacza komunikacji

"Homo Communicativus"

  

 

Czasopismo wydawane przez Zakład Teorii i Filozofii Komunikacji Instytutu Filozofii
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

  
"Język - Kultura - Komunikacja" 

 ptbg ptbg2

 

Seria wydawnicza Instytutu Lingwistyki Stosowanej UAM Poznań. W ramach otwierających numerów serii ukazały się dwie pierwsze publikacje naukowe Polskiego Towarzystwa Badania Gier.


"Kultura i Historia"

banner Czasopisma Kultura i Historia

Periodyk wydawany przez Zakład Teorii Kultury i Metodologii Nauk o Kulturze w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Czasopismo „Kultura i Historia” jest najstarszą częścią wortalu Kultura i Historia. Istnieje od 2001 roku, jako najstarsze polskie czasopismo naukowe (recenzowane) ukazujące się w Internecie. Do roku 2007 wydanych zostało dwanaście numerów.


"Wiedza i Edukacja"

Wiedza i Edukacja to kompleksowy wortal poświęcony uczeniu się i tworzeniu różnych form wiedzy: naukowej, filozoficznej, artystycznej i edukacyjnej, utworzony na kanwie czasopisma internetowego: „Kultura i Historia”  istniejącego od 2001 roku. Zasadniczą misją wortalu Wiedza i Edukacja jest stworzenie platformy dla tworzenia i upowszechniania wiedzy przy użyciu różnych współczesnych technologii.

 

 

Instytut Lingwistyki Stosowanej UAM Poznań

 Instytut Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kształcący w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym-zaocznym na kierunku filologia-lingwistyka stosowana z wiodącym językiem niemieckim, rozszerzonym lektoratem j. angielskiego oraz dodatkowo, do wyboru lektoratami j. rosyjskiego, szwedzkiego, francuskiego i hiszpańskiego.

ils  

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

"Pyrkon"

Wortal kognitywistyka.net

 


Kognitywistyka.net to wortal poświęcony naukom kognitywnym: umysłowi, w tym jego podstawie – mózgowi – oraz sztucznej Inteligencji i robotyce, jako modelom i symulacjom zdolności umysłowych.

 

Language Laboratories - Szkoła geniuszy

szkoła geniuszy, szkoły językowe, gdańsk, język angielski, dzieci, nauczanie języków obcych, kursy językowe, Agata Hofman, indywidualne nauczanie, language laboratories

Twórcą SZKOŁY GENIUSZY jest dr Agata Hofman, adiunkt UG, która od 16 lat zajmuje się indywidualnym nauczaniem najmłodszych, tj. dzieci od 2 roku życia. Placówka jest częścią Language Laboratories ®, jednej z pierwszych szkół językowych w Polsce, istniejącej już od 39 lat.
Zajęcia w SZKOLE GENIUSZY odbywają się dla najmłodszych uczniów - tj. dzieci od 2 roku życia - wyłącznie w języku obcym, czyli drugim dla dziecka języku (angielskim, niemieckim, francuskim, itp.).
Celem SZKOŁY GENIUSZY jest rozwijanie zainteresowań dziecka i wprowadzanie elementów wiedzy o świecie, czyli pewnych aspektów fizyki, astronomii, geografii czy medycyny w zależności od chęci i zainteresowań dziecka. Nauczyciel oczywiście komunikuje się z dzieckiem wyłącznie w języku obcym.

Polska Akademia Dzieci

pad_logo