Ograniczenie dostepu do forum

Informacje o forum, pomoc techniczna, ogłoszenia o działalności forum, sugestie nt. rozbudowy forum itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Augustyn Surdyk » So mar 25, 2006 1:39 am

Została już wszczęta procedura odnowienia praw do naszej pierwotnej domeny i miejmy nadzieję wkrótce zacznie działać nasza nowa strona pod oficjalnym adresem. Osobiście nie bardzo odpowiada mi obecność logo PTBG figurującego nad sklepem Valkirii. Zapewne nie było to zamierzone, lecz wynika z layoutu i schematu strony (podobnie wyglądają wszystkie podstrony tzw. Federacji Valkirii, której również jakoś nie czuję się członkiem), jednakże osoby postronne mogłyby pomyśleć, że towarzystwo firmuje, poleca, bądź co gorsza sprzedaje produkty tam reklamowane, co oczywiście jest nieprawdą. Jako skarbnik towarzystwa musiałbym o tym coś wiedzieć. :)

Serdecznie pozdrawiam
Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotr Konieczny » So mar 25, 2006 5:33 pm

Jest (poza instalowaniem modów) jeszcze jedna opcja, ktora mozemy wlaczyc: aktywacja kont nowych uzytkownikow przez admina.
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Jerzy Szeja » So mar 25, 2006 5:48 pm

Czy Kolega mógłby to szerzej opisać? Czy to duży kłopot dla wpisującego się i dla admina?
Np. dziś nie wysyłałem temu nickowcowi upomnień, tylko usunąłem go od razu na podstawie jego postów (razem z postami zresztą).
Gdyby procedura rejestracji przez admina była dostatecznie prosta i niezrażająca dla nowych forumowiczów, oszczędziłbym sobie wiele pracy, bo choć usuwanie oczywistych spammerów, trolli etc. jest szybkie, to przecież nie zawsze jestem przed komputerem, by czuwać na bieżąco. A w przypadkach nieoczywistych monitowanie zabiera sporo czasu.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr cze 28, 2006 1:50 pm

Wszystkich użytkowników forum serdecznie przepraszamy za przejściowe problemy w dostępie (w ostatnich dwóch dniach) spowodowane awarią.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » Śr cze 28, 2006 6:24 pm

Dokładniej: awarią niezależną od adminów (Kol. Koniecznego i mnie).
Ponieważ to była pierwsza awaria w historii tego forum, raczej nic z tym nie będziemy robić. Natomiast jeżeli miałoby się to powtarzać, możemy przespacerować się na serwer, na którym mamy stronę www (Innotecha Kol. Budzowskiego).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Piotr Konieczny » Śr lip 05, 2006 4:27 pm

Ja też dołaczę się do przeprosin. Awaria nie powinna się powtórzyć, ale... Internet to Internet, dziwne rzeczy się tu dzieją :) Kopie zapasowe są robione częściej niż raz na miesiąc.
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Krzysztof Leszczynski » Śr lip 05, 2006 6:24 pm

Tak przy okazji, ostatnio zarejestrowany Chegevarro to nie tylko naruszenie etykiety tego forum, ale przede wszystkim jakiś reklamowy efekt (nie znam się na oprogramowaniu, które robi coś takiego). Link w jego stronie macierzystej prowadzi do strony amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej.
Krzysztof Leszczynski
Badacz Gier
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 10:13 am

Postprzez Jerzy Szeja » Wt lip 11, 2006 5:40 pm

Takich, jak ten Che, to czasami jest do trzech dziennie. Ale możliwe, że jak się nie usuwa, to naraz tylko jeden (przez tydzień nie byłem na forum, a pojawił się tylko ten:).
Sądzę, że po drugiej konferencji PTBG zmienimy to forum tak, że będzie możliwa rejestracja tylko przez admina.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Jerzy Szeja » Śr gru 13, 2006 8:29 pm

Od dziś będą obowiązywały nowe zasady rejestracji na naszym forum.

Jak zapowiadałem na konferencji w Poznaniu, jeśli kody literowe nie pomogą na spamboty, zmienię zasady rejestracji.

Od dziś zarejestrowanie będzie wymagało zgłoszenia u mnie. Oceniłem, że największy ruch po konferencji już się skończył i będę miał z tym mniej pracy, niż z wyrzucaniem dziennie 5-10 zarejestrowanych botów lub ludzkich spamerów.

Życzę owocnych dyskusji
- Wasz Admin,
JS

PS. To tak w rocznicę stanu w.
;)
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Jerzy Szeja » Pt gru 15, 2006 8:04 pm

Niestety opcja, o której pisałem powyżej, nie uniemożliwia samej rejestracji botom.
Nie będą już straszyły reklamy, ale wyrzucać profile dalej muszę ręcznie.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Piotr Konieczny » N gru 17, 2006 4:52 am

Za to ja dostaje emaila o kazdej rejestracji... ale nie przeszkadza mi to zbyt - na pohybel spamerom! :)
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Jerzy Szeja » So lip 21, 2007 3:53 pm

Powtarzam w tym wątku, ponieważ liczę na to, że wielu forumowiczów dostanie informację o nowym liście.

Po pierwsze informuję, że po trzech tygodniach przerwy nasze forum znów działa - na innym, lepszym serwerze i w ulepszonej postaci (choć chwilowo bez logo PTBG).

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby forum znów działało: Kol.Kol. Piotrowi Koniecznemu i Augustynowi Surdykowi - a szczególnie Koledze, który poświęcił najwięcej czasu i dzięki któremu ta przeprowadzka w ogóle była możliwa: Romanowi Budzowskiemu.

Niestety między ostatnim backupem a padem forum upłynęło kilka dni. Zapewne nie było wtedy wiele postów (początek wakacji), ale jeśli w ten sposób zniknęło coś ważnego, proszę o informację.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja o forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron