Strona 1 z 5

Bydgoskie Koło PTBG przy INiLS UKW

PostNapisane: Wt gru 18, 2007 2:57 pm
przez Augustyn Surdyk
Trwają przygotowania do powołania koła. Członkowie PTBG z ośrodka uniwersyteckiego i okolic zainteresowani wzięciem udziału w Założycielskim Walnym Zebraniu Koła proszeni są o zgłaszanie się w tym wątku lub bezpośrednio do głównego inicjatora – Kol. Dr. Michała Mochockiego (zulus$studio.net.pl) – w celu ustalenia daty i miejsca spotkania.

PostNapisane: N gru 23, 2007 11:47 am
przez Michał Mochocki
Według wstępnych ustaleń z kierownictwem, Bydgoskie Koło PTBG będzie afiliowane przy filologii angielskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Czekamy na opinię radcy prawnego - tego wymagają procedury rejestracji kół naukowych na UKW.

PostNapisane: Pn kwi 14, 2008 1:37 pm
przez Michał Mochocki
Po długim oczekiwaniu na opinię prawną mam wreszcie ustną zgodę odpowiednich władz. W tym tygodniu powinienem dostać co trzeba na piśmie. Myślę, że zebranie założycielskie odprawimy pod koniec kwietnia.

PostNapisane: Śr kwi 23, 2008 6:06 pm
przez Michał Mochocki
Spotkanie założycielskie odbędzie się jutro (24.04.2008) w pokoju 300 Instytutu Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej, ul. Grabowa 2.

PostNapisane: So kwi 26, 2008 2:53 pm
przez Michał Mochocki
Bydgoskie Koło PTBG przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego sformowało się 24.04.2008. Działać będzie przy Instytucie Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej, ul. Grabowa 2. Na spotkaniu założycielskim omówiono plany działalności Koła i powołano Zarząd w składzie:

dr Michał Mochocki - Przewodniczący
mgr Aleksandra Mochocka - Sekretarz
mgr Henryk Duszyński - Członek Zarządu

Osoby chętne do wstąpienia do bydgoskiego Koła proszę o kontakt pod adresem michal.mochocki(AT)gmail.com .

PostNapisane: So kwi 26, 2008 8:19 pm
przez Jerzy Szeja
Gratuluję i życzę owocnej działalności!

PostNapisane: Śr kwi 30, 2008 3:54 pm
przez Michał Mochocki
Dziękujemy. Drugie spotkanie jutro o 11:00.

PostNapisane: Cz maja 22, 2008 5:02 pm
przez Michał Mochocki
Pierwszym przedsięwzięciem Bydgoskiego Koła PTBG jest szkolenie pt. Rekonstrukcje i symulacje: najnowsze techniki edukacyjne, adresowane przede wszystkim do nauczycieli przedmiotów humanistycznych ze szkół ponadgimnazjalnych, z perspektywami trwałej współpracy na polu edukacji historycznej i polonistycznej.

Szkolenie odbędzie się 25 maja w godz. 11-14:00 w Pomorskim Muzeum Wojskowym w Bydgoszczy, ul. Czerkaska 2.

Informacje szczegółowe:

Szkolenie składa się z dwóch części: wykładu i warsztatów przeznaczonych dla nauczycieli i dla studentów kierunków pedagogicznych. Wykład z projekcją multimedialną poprowadzi dr Michał Mochocki z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, sekretarz Polskiego Towarzystwa Badania Gier i działacz Kujawskiej Braci Szlacheckiej. Zaprezentuje trzy innowacyjne metody edukacyjne: narracyjne gry fabularne (RPG), teatralne gry fabularne (LARP) i rekonstrukcje historyczne, wraz z perspektywami zastosowania w szkolnictwie. Następnie - dla zainteresowanych - odbędą się warsztaty praktyczne prowadzone przez dra Michała Mochockiego i mgr Aleksandrę Mochocką (UKW, PTBG, KBS). Słuchacze otrzymają pisemne potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. Szkolenie jest bezpłatne.

PostNapisane: Cz maja 22, 2008 6:04 pm
przez Stanisław Krawczyk
Znakomicie! Życzę Koleżance i Koledze powodzenia!

PostNapisane: Cz maja 29, 2008 7:18 pm
przez Augustyn Surdyk
Serdecznie pozdrawiam, życzę udanego startu i owocnej działalności. Zawsze służę radą i pomocą z doświadczenia Poznańskiego Koła.

Augustyn Surdyk

PostNapisane: Cz cze 26, 2008 2:29 pm
przez Michał Mochocki
Szkolenie "Rekonstrukcje i symulacje" 25 maja odbyło się w wersji skróconej (wykład, bez warsztatów. Koniec maja dla nauczycieli licealnych był terminem niedogodnym (sprawdzanie matur!), więc pełne szkolenie na prośbę zainteresowanych przełożyliśmy na wrzesień.

PostNapisane: Cz cze 26, 2008 2:41 pm
przez Michał Mochocki
22 czerwca w Gdyni przy konwencie "Trójfikcje" http://www.3fikcje.pl/ odbyło się Forum Ludologiczne zorganizowane przez PTBG (w większości Koło Bydgoskie), czyli sesja popularnonaukowa na temat gier:

Kamila Kraszewska
Jedna gra, siedem inteligencji - rozwijanie inteligencji wielorakich za pomocą gier

Ewa Stoppa
Zagadnienie zastosowania gier w nauczaniu osób dorosłych

dr Michał Mochocki, mgr Aleksandra Mochocka
Polskie Towarzystwo Badania Gier - cele, osiągnięcia, plany

dr Michał Mochocki
LARP jako narzędzie edukacji szkolnej

mgr Aleksandra Mochocka
"Egiptologia" i inne przypadki, czyli książka jako przestrzeń gry

dr Michał Mochocki, mgr Aleksandra Mochocka
Rozwój ludologii w Polsce - dyskusja otwarta

Pomysł Forum Ludologicznego jako osobnego bloku prelekcji - dyskusji organizowanego przez PTBG przy konwentach uważam za wart rozpowszechnienia. Pod względem poziomu naukowego takie Forum może równać się z konferencjami studenckimi. Dla PTBG-instytucji jest to szansa na rekrutację kolejnych członków - a dla młodych ludologów (głównie myślę o studentach) byłby to dobry "poligon doświadczalny", oswajający z publiczną prezentacją referatów.

EDIT:
Temat do przedyskutowania, zakładam na to osobny wątek.

PostNapisane: Cz cze 26, 2008 2:48 pm
przez Jerzy Szeja
Bardzo dobra inicjatywa - gratuluję!

Pomysł jak najbardziej wart wielokrotnego zastosowania :-D .

PostNapisane: Cz cze 26, 2008 8:36 pm
przez Mariusz Majchrowski
Witam,
i jak wyszedł panel? Niestety z powodów zawodowych nie mogłem zostać na prelekcjach, dlatego byłbym bardzo ciekaw. Było zainteresowanie?:)
W imieniu organizatorów 3Fikcji VIII serdecznie dziękuję za współpracę:) . Mam nadzieję, że w przyszłym roku akcję taką można by powtórzyć, najlepiej jeszcze przy aktywnym udziale kół - zarówno bydgoskiego, jak i gdańskiego.
Pozdrawiam

PostNapisane: Cz cze 26, 2008 10:44 pm
przez Michał Mochocki
Panel wyszedł bardzo dobrze. Obawiałem się o frekwencję na "dyskusji otwartej", bo w niedzielę o 15:00 konwenty świecą już pustkami - ale obawiałem się niesłusznie. Liczebnie nie było rewelacji: ot, 12-15 osób. Ale na całym konwencie (według organizatorów) było wówczas ok. 80 głów, więc zainteresowanie było zadowalające.