V Zjazd Twórców Gier - Poznań?

Ogłoszenia PTBG: Spotkania, konferencje, nowości itp. Dyskusja o organizacji i działalności PTBG itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

V Zjazd Twórców Gier - Poznań?

Postprzez Tomasz Kaczmarek » Pt wrz 16, 2011 12:18 am

Witam szanownych kolegów i koleżanki,

Zgłosił się do mnie student Politechniki Poznańskiej kolega Marcin Michalski, i wraz z innymi studentami zainteresowanymi grami komputerowymi jak i również grami RPG, zdecydował, że chciałby podjąć się organizacji przyszłorocznej edycji Zjazdu Twórców Gier (co jeszcze nie zostało ustalone, ale oprócz propozycji ponownego przygotowania inicjatywy na Politechnice Łódzkiej propozycja ta wygląda na jedyną poważną alternatywę).

Osobiście chciałbym aby część ZTG miała kontekst naukowy, a także zaowocowała pewnymi pracami jak i odpowiednimi punktami za ich przygotowanie jak to miało miejsce w tym roku w ramach WGK. Jednakże, jak wiadomo organizacja inicjatywy tego typu nie jest łatwa i tutaj kieruję prośbę do was.

Bylibyśmy serdecznie zaszczyceni, gdyby PTBG miało ochotę podjąć bliską współpracę w pomocy do przygotowania V Zjazdu Twórców Gier w mieście Poznań, a także przebicia się poprzez machinę biurokratyczną uczelni, ażeby uzyskać zgody, wsparcie i patronat odpowiednich osób - zwłaszcza rektora.

Po więcej informacji zapraszam na http://zjazdtworcowgier.pl jak i również do dyskusji tutaj, czy też poprzez e-maile:
polgamez@interia.pl - mój prywatny email
michalskimp@gmail.com - prywatny email kolegi Marcina

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Kaczmarek
Tomasz Michał Filip "Fanotherpg/tm2fk" Kaczmarek
Tomasz Kaczmarek
Badacz Gier
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:06 pm

Re: V Zjazd Twórców Gier - Poznań?

Postprzez Roman Budzowski » Cz lis 03, 2011 11:45 am

Witam
Wątek jak widzę bez odzewu. Inicjatywa ZTG jest mi nieznana, pierwsze wiadomości o niej zaczerpnąłem z ich oficjalnej strony. Wygląda ciekawie i gdyby udało się coś takiego zorganizować w Poznaniu, to byłoby fajnie :) Od strony "naukowej" nie jestem w stanie pomóc, ale gdyby coś w sprawie drgnęło, to od stron innych niż naukowa mogę spróbować.

pozdrawiam
Roman

http://www.anawiki.com
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: V Zjazd Twórców Gier - Poznań?

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz lis 03, 2011 12:25 pm

Myślę, że dobrze byłoby to ogłosić na zbliżającej się konferencji PTBG - już wtedy być może zgłoszą się chętni prelegenci. Zarząd Główny PTBG być może chętnie podejmie się honorowego patronatu nad tym przedsięwzięciem, lecz Komitet Organizacyjny konferencji PTBG z pewnością nie uniesie ciężaru (współ)organizowania drugiej w roku imprezy tego formatu.

Możemy o tym jeszcze porozmawiać na konferencji.

Pozdrawiam

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Re: V Zjazd Twórców Gier - Poznań?

Postprzez Augustyn Surdyk » N lis 13, 2011 10:30 pm

Witam serdecznie!

Myślę, ze pomysł zorganizowania Zjazdu Twórców Gier w Poznaniu jest warty uwagi i być może dałoby się to przedsięwzięcie "pożenić" z cyklem corocznych konferencji PTBG (Zjazd miałby zagwarantowaną minimum jedną sekcję tematyczną lub więcej, jeśli to byłoby konieczne, w zależności od liczby zainteresowanych prelegentów). Poruszę ten temat na zebraniu w gronie członków Komitetu Organizacyjnego. Niestety w tym roku propozycja współpracy pojawiła się zbyt późno (w dość zaawansowanej fazie przygotowań do tegorocznej naszej konferencji) i niewiele już pozostało możliwości logistycznych rozwiązań, lecz myślę, że temat pozostaje otwarty, jeśli chodzi o przyszłoroczną konferencję PTBG. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję porozmawiać na konferencji za tydzień.

Pozdrawiam serdecznie

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Re: V Zjazd Twórców Gier - Poznań?

Postprzez Tomasz Kaczmarek » Pn cze 11, 2012 4:50 pm

Chcialbym potwierdzic iz V ZTG odbywa sie w Poznaniu przy Poznan Game Arena. Chcialbym podjac wpolprace z PTBG w ramach wykladow naukowych, a takze promocji wsrod kol i ich czlonkow w uczelniach w calym kraju.

Uwazam ze wspolna organizacja ZTG pozwoli wypromowac kolejna edycje konferencji PTBG wsrod studentow i nie naukowcow i zainteresowac ich ta tematyka.
Tomasz Michał Filip "Fanotherpg/tm2fk" Kaczmarek
Tomasz Kaczmarek
Badacz Gier
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:06 pm

Re: V Zjazd Twórców Gier - Poznań?

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz cze 21, 2012 11:34 pm

Miło mi poinformować Szanownych Forumowiczów, iż w porozumieniu z głównym Organizatorem ZTG - Kol. Tomaszem Kaczmarkiem - Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Badania Gier jednogłośnie zadecydował o objęciu imprezy honorowym patronatem. Gorąco zachęcamy Członków i Sympatyków PTBG do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

V Zjazd Twórców Gier - Poznań Game Arena!

Postprzez Jakub Marszałkowski » So wrz 29, 2012 4:24 pm

W imieniu koła naukowego Ruch Projektantów Gier przy Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej chciałbym serdecznie zaprosić Państwa do udziału w piątej edycji Zjazdu Twórców Gier - konferencji poświęconej wszelkim aspektom tworzenia gier video. Odbędzie się ona 27-28 października jako impreza towarzysząca największym targom gier komputerowych w Polsce, czyli Poznań Game Arena, która po dwóch latach triumfalnie wraca do Poznania.

Jednocześnie pragnąłbym zachęcić Szanowne Koleżanki i Kolegów do wystąpienia na Zjeździe Twórców Gier z referatem. Choć ZTG poświęcone jest głównie tworzeniu gier komputerowych, będąc częścią Poznań Game Arena chcielibyśmy dodatkowo stworzyć choćby niewielki blok poświęcony wzajemnym oddziaływaniom gier i ludzi. Blok miałby być przeznaczony zarówno dla młodzieży biorącej udział w PGA, jak i dla rodziców najmłodszych uczestników targów. Z pewnością warto jeszcze raz poruszyć nieśmiertelne tematy takie jak: przemoc, ratingi, wartości edukacyjne i wiele innych. Referaty można zgłaszać bezpośrednio na stronach ZTG, w razie potrzeby służę też wszelką pomocą.

Choć wystąpienie na ZTG nie będzie wiązać się z publikacją, będzie jednak szansą na dotarcie do szerokiego odbiorcy. Prelegenci otrzymają Karty Wystawcy MTP uprawniające do wstępu na PGA i ZTG w trakcie całej imprezy, wliczając również piątek 26 października, czyli „VIP Day” przeznaczony tylko dla branży i mediów.

Więcej informacji:
http://www.zjazdtworcowgier.pl
http://www.gamearena.pl

Pozdrawiam serdecznie,
Jakub Marszałkowski
Jakub Marszałkowski
Badacz Gier
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt lis 16, 2010 10:19 pm


Powrót do Dyskusja o PTBG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron