Strona 1 z 1

Pracownicy naukowi UAM: RPG, narratologia

PostNapisane: Wt sty 29, 2008 11:38 pm
przez Stanisław Krawczyk
Czy Koledzy znają może takich pracowników naukowych UAM, którzy zajmują się (względnie zajmowali) grami fabularnymi i/lub narratologią?

Cieszyłbym się również, gdyby były to osoby "kontaktowe", ponieważ mam nadzieję, że uda mi się znaleźć wśród nich opiekuna naukowego na przyszły rok akademicki.

Ponieważ jednak trudno o spełnienie wszystkich trzech kryteriów naraz (RPG, narratologia, "kontaktowość"), będę wdzięczny za wskazywanie także tych osób, które spełniają choć jedno (wyjąwszy samą kontaktowość ;-) ).


Na razie znalazłem dwa nazwiska:

- Kol. dr Augustyn Surdyk
- dr Wiktor Werner (historyk, Instytut Historii -- zasłyszane, niesprawdzone)

Pomijam tutaj kilku znanych mi poznańskich członków PTBG, gdyż żaden z nich (z tego co wiem) nie zajmuje się narratologią. Nie znaczy to jednak, że o nich zapomniałem. :-)



Nie zaszkodzi również (i także będę wdzięczny), jeśli Koledzy zaproponują konsultacje z pracownikami innych uczelni niż UAM. W tej chwili przychodzą mi na myśl trzy osoby:

- p. dr Dorota Chmielewska-Łuczak (UWr)
- p. dr Aleksandra Klęczar (UJ)
- Kolega Przewodniczący dr Jerzy Szeja


Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc!
Stanisław Krawczyk

PostNapisane: Śr sty 30, 2008 11:07 am
przez Jerzy Szeja
"- p. dr Dorota Chmielewska-Łuczak (UWr) " też jest "Kol." :-D

Dr Aleksandra Klęczar? Znam, pisała kiedyś do moich magazynów. Czy Kolega mógłby podać, co ostatnio opublikowała? Jakoś nie mogę trafić... Podobnie "zniknęła mi" Kol. Agnieszka Fulińska.

PostNapisane: Śr sty 30, 2008 2:34 pm
przez Stanisław Krawczyk
Jerzy Szeja napisał(a):"- p. dr Dorota Chmielewska-Łuczak (UWr) " też jest "Kol." :-D


No tak, naturalnie. :)


Jerzy Szeja napisał(a):Dr Aleksandra Klęczar? Znam, pisała kiedyś do moich magazynów. Czy Kolega mógłby podać, co ostatnio opublikowała? Jakoś nie mogę trafić... Podobnie "zniknęła mi" Kol. Agnieszka Fulińska.


Ach, o p. dr Agnieszce Fulińskiej zapomniałem napisać (a więc ona też jest "Kol."! No cóż, mogłem przecież sprawdzić). A adres kontaktowy do p. dr Klęczar uzyskałem właśnie od niej. Nie umiem zatem pomóc Koledze w sprawie publikacji.

PostNapisane: Śr sty 30, 2008 2:49 pm
przez Jerzy Szeja
Jeżeli Kolega namierzy takie prace, proszę się tym pochwalić.

Sądzę, że w tym towarzystwie (ww.) nie powinno zabraknąć Kol. Sekretarza PTBG. :-D

PostNapisane: Pt lut 01, 2008 2:06 pm
przez Augustyn Surdyk
Miło mi, że zostałem wywołany do tablicy i chętnie podjąłbym się opieki nad pracą, ale obawiam się jednak, że z powodów formalnych brani są pod uwagę promotorzy z danego instytutu (nie wspominając już o innym wydziale, uczelni czy przede wszystkim dyscyplinie). Gdyby jednak wchodziło w grę posiłkowanie się dodatkowymi opiekunami naukowymi (za zgoda głównego promotora i być może Dziekana) jestem do dyspozycji. Poza osobami z PTBG nikt nie przychodzi mi do głowy, być może literaturoznawcy. Kol. Dr Dorota Chmielewska-Łuczak byłaby idealnym promotorem lecz nie wiem jak wygląda ze strony formalnej opieka naukowa pracy magisterskiej spoza uczelni.

Pozdrawiam

Augustyn Surdyk

PostNapisane: Pt lut 01, 2008 6:49 pm
przez Stanisław Krawczyk
Dziękuję za odpowiedź. Już wyjaśniam, że chodzi nie o pracę magisterską, ale o opiekę naukową w ramach studiów międzywydziałowych. Tutaj wybór opiekuna jest nieco bardziej swobodny (choć zachęca się nas raczej do tego, aby reprezentował on nasz kierunek główny).

Oczywiście pamiętam o Koledze Sekretarzu i bardzo możliwe, że zgłoszę się do Kolegi na konsultację. :-) Moje zainteresowanie grami fabularnymi jest jednak dość dalekie od glottodydaktyki, stąd przynajmniej w tej chwili próbuję szukać osób zajmujących się "oficjalnie" narratologią (albo szerzej: polonistów, literaturoznawców). W przyszłości jednak niczego nie wykluczam. :-)

Dodam, że Kolega dr Michał Mochocki podczas konferencji wspominał o pracy prof. Antoniego Smuszkiewicza "Stereotyp fabularny fantastyki naukowej". Właśnie ją czytam i jest bardzo pożyteczna, jednakże prof. Smuszkiewicz napisał ją prawie trzydzieści lat temu i nie jestem pewien, czy ta problematyka w dalszym ciągu go interesuje.

Może przeprowadzę kwerendę w Instytucie Filologii Polskiej UAM?

PostNapisane: Pt lut 01, 2008 8:26 pm
przez Jerzy Szeja
Stanisław Krawczyk napisał(a):
Oczywiście pamiętam o Koledze Sekretarzu i bardzo możliwe, że zgłoszę się do Kolegi na konsultację. :-) Moje zainteresowanie grami fabularnymi jest jednak dość dalekie od glottodydaktyki, stąd przynajmniej w tej chwili próbuję szukać osób zajmujących się "oficjalnie" narratologią (albo szerzej: polonistów, literaturoznawców). W przyszłości jednak niczego nie wykluczam. :-)

Nie jestem pewien, ale po ukształtowaniu wypowiedzi sądzę, że Kolega myli Kol. Sekretarza (Kol. dr Mochocki) z Kol. Skarbnikiem (Kol. dr Surdyk).

Pozdrawiam!
Kolo
;)

PostNapisane: Pt lut 01, 2008 9:26 pm
przez Stanisław Krawczyk
:)

Ach, ta sesja! :)

Ale z Kolegą Sekretarzem doktorem Michałem Mochockim zapewne również chętnie się skonsultuję w przyszłości. ;)

PostNapisane: Pt lut 01, 2008 10:07 pm
przez Jerzy Szeja
No Kolega Sekretarz to nie tylko najnowsza siła w ZG, ale i najnowsza praca z narracyjnych gier fabularnych, i to gł. o scenariuszach, więc potencjalnie najcenniejsza dla Kolegi.

PostNapisane: Pt lut 01, 2008 10:20 pm
przez Stanisław Krawczyk
Istotnie. Wstępna rozmowa miała już miejsce, ale teraz po prostu musiałbym ogarnąć materię, a przynajmniej w czasie sesji nie mam do tego zupełnie głowy. Na razie się jednak, na szczęście, nie pali.