Sesje RPG - nagrania wideo?

Forum badaczy RPG-ów, gier fabularnych itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Sesje RPG - nagrania wideo?

Postprzez Michał Mochocki » Pn kwi 14, 2008 1:53 pm

Czy w Internecie można znaleźć filmiki (z możliwością ściągnięcia na dysk) pokazujące sesje RPG? Szukam nagrania wideo po polsku i/lub po angielsku, które mogłoby posłużyć jako przykład/prezentacja dla laików. Co oznacza, że szukam zapisu sesji normalnej, granej na serio - a nie "śmiechówy" opartej na wygłupach do kamery. A może ktoś z PT Forumowiczów ma taki plik w swoich zbiorach?
Michał Mochocki
Badacz Gier
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 9:08 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Jerzy Szeja » Pn kwi 14, 2008 2:35 pm

Z całą autentyczną sesją są kłopoty. Niemniej jednak kiedyś widziałem zapis sesji AD&D z USA, ale to było ładnych kilka lat temu. I to pokazywano mi laptopie, więc nie znam adresu.
Natomiast w sieci było kiedyś kilka niezłych fragmentów, w tym kilka dość autentycznych. Przynajmniej dla mnie. Nie było mi to do niczego potrzebne - ot, sprawdzałem, co jest.
Były też takie próby, jak filmy na potrzeby TV czy też to, co skręcono przed konferencją w PKiN, na której Kolega był (tj. na sesji na widowni, z ekipy "kręconej" jak przez mgłę pamiętam Puszkina i JeRzego, ale ponieważ byłem głównym organizatorem, to tylko widziałem moment przed własnym wystąpieniem do kamery i mogę teraz - po latach - uzupełniać scenę dość dowolnymi osobami). Na pewno albo Kol. JeRzy Rzymowski, albo Kol. Marcin Baryłka, albo Michał Marszalik powinni pamiętać, jeżeli Kol. Sekretarz nie zapamiętał.
Inna sprawa, czy ktoś ma ten materiał.
Były też fragmenty do "Roweru Błażeja", bodaj z Falkonu.

Dla porządku przypomnę, że YouTube ma bezkonkurencyjne w swojej zasobności zbiory (to przypomnienie dla ew. obserwatorów tego wątku, bo jego założyciel na pewno widział). Niestety w większości to zgrywy.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Michał Mochocki » Pn kwi 14, 2008 10:04 pm

Zadałem to samo pytanie na portalu LinkedIn i dostałem ten oto link:

http://www.youtube.com/watch?v=fiTEHqAeanw

To także parodia, ale wydaje się dobra jak na prezentację, bo akcja idzie powoli (nawet laik nadąży), dialogi wyświetlają się dodatkowo jako napisy (co umożliwia swobodny odbiór nawet przy średniej znajomości angielskiego), a zmiany scenografii wyraźnie odróżniają pokój graczy i scenerię fikcyjnego świata (co tym lepiej pokazuje, o co w RPG chodzi). Komizm opiera się tu na tak grubej przesadzie, że widzom łatwo będzie wytłumaczyć, jak mogłaby wyglądać sesja "na poważnie".

Na razie przejrzałem pierwszą część z pięciu i stwierdzam, że nadaje się do użytku. Szkoda, że YouTube nie ma opcji "download".

PS. Jeśli chodzi o wersje audio w języku angielskim - sporo tego jest na http://www.rpgmp3.com .
Michał Mochocki
Badacz Gier
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 9:08 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Augustyn Surdyk » Pn kwi 14, 2008 11:16 pm

- Do ściągania "nieściągalnych" filmików służy program, a może raczej strona: http://keepvid.com

Ten filmik po ściągnięciu w lepszej jakości liczy sobie ok. 36 megabajtów.

Na każdą technikę znajdzie się inna. :)
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » Pn kwi 14, 2008 11:44 pm

Ekhm, oczywiście cały czas chodzi o "dozwolony użytek naukowy", o czym niniejszym przypominam wszystkim obserwującym ten temat:).

A co do meritum, to oczywiście nagrań audio jest sporo, bo taka jest natura sesji, że na wielu z nich nie bardzo jest co (i kogo, bo bohaterów nie widać) i jak kręcić (ciemno, jakaś świeczka, MG za zasłonką...).
Czy też, jak zapewne pamięta Kol. Michał, ciągle ktoś wchodzi, porywa niezbędne dla całości sesji elementy wyposażenia (zacny miodek:) i... wychodzi, by kontynuować swoje poszukiwania SM*.

(*SM - samotne wąpierzyce)

Pozdrawiam
- wspominający Teleport'1 admin tego forum
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Michał Mochocki » N kwi 12, 2009 5:13 pm

Na YouTube pojawił się drugi odcinek słynnego filmu The Gamers. Jakościowo, moim zdaniem, słabszy od pierwszego, ale i tak wart obejrzenia. Szukajcie pod tytułem "Gamers 2: Dorkness Rising".
Michał Mochocki
Badacz Gier
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 9:08 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Stanisław Krawczyk » N kwi 12, 2009 6:31 pm

http://forums.deadgentlemen.com/index.p ... 646.0.html

– it seems as there is not only part I online... part II is online too. in 11 parts....

– We have since released it under a Creative Commons license and have encouraged our fans to share it, post it, edit it, and have fun with it.


Ważna informacja m.in. dla mnie – "The Gamers" to film w sam raz do pokazywania na konferencjach naukowych, więc bardzo dobrze, że został "uwolniony".

Tyle że przy emisji trzeba koniecznie powiedzieć słuchaczom, iż to parodia, oraz wspomnieć także o innych realiach i sposobach gry. Raz już się sparzyłem, nie czyniąc tych dodatkowych uwag – i w głowach moich słuchaczy prawdopodobnie pozostał obraz RPG sprzed 35 lat. Dziś staram się już nie popełniać tego błędu.
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Piotr Konieczny » Wt mar 02, 2010 6:00 pm

Na youtube wydaje sie jest kilka sesji i fragmentow: link
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Stanisław Krawczyk » So mar 06, 2010 9:42 am

Dziękuję! To bardzo cenny link. :-)
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Stanisław Krawczyk » Śr maja 26, 2010 8:41 pm

Fragmenty pokazowej sesji RPG (z dodanymi komentarzami wyjaśniającymi to, co się dzieje) na blogu Krzysztofa "Khakiego" Baranowskiego.
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Re: Sesje RPG - nagrania wideo?

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr lut 08, 2012 10:04 pm

Zastanawiałem się, czy to bardziej nie pasuje do "Tawerny", ale ostatecznie zdecydowałem, że umieszczę tutaj. - Różne spojrzenia na sesję RPG: http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje o RPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron