Archiwum PTBG - bibliografie i prace

Forum badaczy RPG-ów, gier fabularnych itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Archiwum PTBG - bibliografie i prace

Postprzez Augustyn Surdyk » So kwi 02, 2005 1:39 am

Na naszej poprzedniej liście dyskusyjnej na Yahoo wiele osób zwracało się z prośbą o pomoc w znalezieniu bibliografii z zakresu gier dla potrzeb prac różnego rodzaju. Aby umożliwić kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach do teraz przez cały czas prowadzona jest i uaktualniana „Lista potrzeb i kontaktów”. Yahoo umożliwiało zamieszczanie bibliografii oraz całych prac w specjalnym folderze „Files” http://groups.yahoo.com/group/badania_n ... RPG/files/ i uzbierał się tam pokaźny zbiór (m.in. prace magisterskie). Myślę, że warto je przenieść na naszą obecną listę dyskusyjną i dzięki uprzejmości naszego Administratora Kol. Piotra Koniecznego będą one dostępne w tym dziale w postaci linków. Gorąco zachęcam wszystkich, którzy zamieścili jakiekolwiek dokumenty w "Files" o przeniesienie ich na www.PTBG.org.pl lub wyrażenie zgody na ich przeniesienie. W obu przypadkach konieczny będzie zapewne kontakt z Administratorem.
Ostatnio edytowano So kwi 02, 2005 4:11 pm przez Augustyn Surdyk, łącznie edytowano 1 raz
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotr Konieczny » So kwi 02, 2005 11:50 am

Oczywiście mogę przenieść pliki na serwer, aczkolwiek na razie dysponuję tu 30 mb miejsca w tym celu. Wszelkie pliki, które Koledzy chcą, by znalazły się na naszym serwerze, proszę przesyłać na mojego maila - albo jeśli ktoś ma już go online, to po prostu zapostować tu linkiem. Wkrótce uporządkuję to wszystko na stronach html.
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Augustyn Surdyk » So kwi 02, 2005 1:18 pm

Podobnie jak dział linków zapoczątkowany przez dr. Stasieńkę, dział bibliografii i prac mógłby zostać uporządkowany tematycznie, gdy już uzbiera się spory zbiór. Możliwy byłby podział na np.: Archiwum bibliografii i prac socjologicznych/kulturoznawczych/psychologicznych/językoznawczych/literaturoznawczych/glottodydaktycznych/pedagogicznych/ekonomicznych i inne np. Archiwum bibliografii i prac nt. gier RPG/komputerowych itp.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piotr Przychodni » Śr lis 30, 2005 12:13 pm

Witam
Nazywam się Piotr Przychodni i pisze własnie w sprawie zródeł. Studiuję na V roku socjologii i pisze prace o RPG. W związku z tym pilnie poszukuje wszelkich materiałów na ten temat. Niestety w związku z tym, że nie jestem członkiem Towarzystwa nie mam dostępu do materiałów zawartych na Yahoo.
Prosze o pomoc w tej sprawie i z góry dziękuję(mazi7@o2.pl)
Piotr Przychodni
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 11:19 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Jerzy Szeja » Śr lis 30, 2005 12:27 pm

Na Yahoo zostały już bardzo stare rzeczy. Ta LD jest martwa - uchwałą PTBG niniejsze forum jest platformą wymiany myśli.
Bibliografia prac członków, prócz wątku wyżej wymienionego, znajduje się też na
http://ptbg.urbantrip.com/phpBB2/viewtopic.php?t=21
Uprzejmie proszę o podanie danych do tego spisu.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Augustyn Surdyk » Wt cze 20, 2006 11:53 pm

Uprzejmie informuję (szczególnie osoby zainteresowane zastosowaniem gier komunikacyjnych [w szczególności fabularnych]w nauczaniu języków obcych), że wykład wygłoszony przeze mnie w Göteborgu na ostatniej światowym kongresie FIPLV i LMS nt. „An Introduction to the Communicative Technique of Role-Playing Games i n Teaching Foreign Languages”
(“Wstęp do techniki gier fabularnych w nauczaniu języków obcych”) jest już dostępny na stronach Fédération Internationale des Professeurs de Langues Vivantes (FIPLV) w dziale „World Congress”/”Documents”/”English”: http://www.fiplv.org. Podczas wykładu zaprezentowałem "światu nauki” moją propozycję klasycznych gier fabularnych. Przy okazji serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się (głównie poprzez dyskusje na poprzednim forum PTBG na Yahoo) do powstania ostatecznej wersji.

Również na strona FIPLV jak i LMS (RIKSFÖRENINGEN FÖR LÄRARNA I MODERNA SPRÄK) http://www.lms-riks.se zamieszczono ogłoszenie o naszej najbliższej konferencji.

Serdecznie pozdrawiam

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje o RPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron