praca licencjacka - Formy komunikacji w MMORPG

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

praca licencjacka - Formy komunikacji w MMORPG

Postprzez Michał Machel » Śr kwi 09, 2008 5:00 pm

Witam, jestem studentem III roku na kierunku Komunikacja społeczna i Dziennikarstwo. Piszę aktualnie pracę licencjacką o formach komunikacji w grach typu MMO ze wskazaniem na gatunek MMORPG. Ponieważ jest to dopiero praca licencjacka, do tematu podchodzę ogólnikowo. Staram się jednak przedstawić formy komunikacji oraz ich wpływ na budowę cyberspołeczeństw graczy w wybranych tytułach MMORPG.
Poszukuję publikacji związanych z gatunkiem gier MMO oraz opinii osób, które badały gatunek MMOG.
Jest to moja pierwsza praca tego typu, byłbym wdzięczny za pomoc oraz okazanie zainteresowania.

Pozdrawiam
Michał Machel
Michał Machel
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 3:48 pm
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Tomasz Brzycki » Cz kwi 10, 2008 12:29 am

Może niezupełnie trafię w temat, ale myślę, że te kilka odnośników może się przydać choćby jako zalążek:

1337 i lolcode nie tylko dla orłów - mojego autorstwa (pisane bardzo na luzie)
terminologia w Warcrafcie
Tomasz Brzycki
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 10:46 pm

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz kwi 10, 2008 12:31 am

Ponadto o grach MMO mowa była na naszych dotychczasowych konferencjach. Referaty z I konferencji ukazały się drukiem w ubiegłym roku: http://ptbg.org.pl/czytaj_aktualnosc.php?id=19. Wkrótce kolejne dwa tomy z konferencji w 2006 i 2007 r.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Marzena Falkowska » Cz kwi 10, 2008 1:36 pm

Nieocenioną pomocą będzie z pewnością książka Mirosława Filiciaka pt. "Wirtualny plac zabaw. Gry sieciowe i przemiany kultury współczesnej".
http://www.waip.com.pl/index.php/waip/w ... leczenstwo

Ze źródeł sieciowych polecam natomiast stronę http://www.nickyee.com/daedalus/, na której znajdziesz tak przydatne dane jak np. tu: http://www.nickyee.com/daedalus/archives/000339.php
Marzena Falkowska
Badacz Gier
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz wrz 27, 2007 8:59 am

Postprzez Michał Machel » Pt kwi 11, 2008 12:25 pm

Dziękuje serdecznie za wskazanie pomocy oraz zainteresowanie.
Michał Machel
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 3:48 pm
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Jerzy Szeja » Pt kwi 11, 2008 2:28 pm

Pewnie Kolega pisze to teraz, więc nie zdąży się: w tomie z drugiej konferencji, który wydany zostanie w tym roku, jest poruszana problematyka MMOG (w tym w moim artykule).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Bartłomiej Piotrowski » Pt kwi 11, 2008 10:49 pm

Jeśli Kolega prześle mi swojego maila to mogę wysłać swoją pracę licencjacką - która może posłużyć za podstawę klasyfikacji ogólnej gier i kilka szczegółów czy pomysłów o MMORPG też można tam znaleźć.
Zapraszam do kontaktu: www.goldenline.pl/bartlomiej-piotrowski2
Bartłomiej Piotrowski
Badacz Gier
 
Posty: 83
Dołączył(a): Cz cze 07, 2007 8:16 pm
Lokalizacja: Kraków

Re:

Postprzez Marcin Zakrzewski » So gru 05, 2015 3:53 pm

Bartłomiej Piotrowski napisał(a):Jeśli Kolega prześle mi swojego maila to mogę wysłać swoją pracę licencjacką - która może posłużyć za podstawę klasyfikacji ogólnej gier i kilka szczegółów czy pomysłów o MMORPG też można tam znaleźć.



Witam, czy mógłbym takową pracę uzyskać? Dotykam identycznego problemu badawczego co kolega wyżej i mogłoby to być dla mnie pomocne - zakrzak.m@gmail.com
Marcin Zakrzewski
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): So lis 28, 2015 8:31 pm

Re: praca licencjacka - Formy komunikacji w MMORPG

Postprzez Augustyn Surdyk » So gru 05, 2015 7:22 pm

Ponieważ poprzedni link sprzed kilku lat jest już nieaktualny podaję nowy link do publikacji PTBG: http://ptbg.org.pl/strona.php?id=9.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Re: praca licencjacka - Formy komunikacji w MMORPG

Postprzez Maciej Juchniewicz » Pt maja 10, 2019 8:45 pm

Moje uszanowanie, jestem studentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Podobnie jak Kolega - autor tematu piszę licencjat o komunikowaniu, a ściślej interpersonalnym w wieloosobowych grach sieciowych. Podrozdziały, z którymi aktualnie się zmagam, to "Znaczenie gry sieciowej w społeczeństwie informacyjnym" oraz "Gracze jako nowy typ społeczeństwa sieci". Badaną grą jest Warcraft III oraz polskie społeczeństwo tej gry, które dość ciekawie się (właśnie) reaktywowało, po ogłoszeniu nowej (zremasterowanej) wersji gry Warcraft: Reforged. Byłbym wdzięczny za wszelkie rady bądź wskazanie publikacji, które mogą być pomocne przy pisaniu powyższych podrozdziałów. Wszelkie uwagi i wskazówki na temat sztuki obserwacji, analizy, badania problematyki komunikowania w wieloosobowych grach sieciowych mogą okazać się nieocenioną pomocą.

Łączę pozdrowienia,

Maciej Juchniewicz
Maciej Juchniewicz
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz maja 09, 2019 7:06 pm

Re: praca licencjacka - Formy komunikacji w MMORPG

Postprzez Augustyn Surdyk » So maja 11, 2019 12:13 am

Witam serdecznie! Proszę o kontakt pod adresem SurdykMG@amu.edu.pl - postaram się coś doradzić.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron