targi gier oraz Games Developer Conference, Lipsk 2005

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

targi gier oraz Games Developer Conference, Lipsk 2005

Postprzez Dominika Urbańska » Śr sie 24, 2005 9:43 pm

Witam serdecznie,
polecam zainteresowanym przeczytanie mojego sprawozdania z konferencji naukowej Science and Magic, która odbyła się w ramach targów gier komputerowych w Lipsku. Temat jest świeży - targi trwały od 17 do 21 sierpnia i było to wydarzenie godne fatygi. Świetne wystąpienie Petera Molyneux z Lionhead o sztuce robienia dobrych gier ( a on to potrafi) oraz Matta Firora z Mythic Entertainment na temat nowej generacji MMO. Po raz kolejny okazało się, że EA umie zaskoczyć. Zrobili fantastyczną prezentację drugiej części Bitwy o Śródziemie - czekam niecierpliwie. CD Projekt pokazał zapowiedź Wiedźmina. Wygląda na to, że będzie to urokliwa gra. Szkoda, że czekamy na nią już długie lata, ale byc może warto, bo grafika wspaniała. Poza tym szereg innych nowości i masa frajdy, bo było w co pograć.
Poniżej link do strony ze sprawozdaniem. Impresje z targów tez mozna znaleźć na GOLu. W tym tygodniu całość dostępna tylko w strefie premium, później normalnie :)

http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=298

Pozdrawiam

Dominika Urbańska - Galanciak
Dominika Urbańska
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt lut 08, 2005 10:09 pm

Postprzez Jerzy Szeja » Cz sie 25, 2005 9:40 pm

No nie naczytałem się :-( - nie mam abonamentu.
Niemniej już pierwsza stronie jest bardzo zachęcająca, a ten wątek z MMORTS i MMOFPS (chyba tak to trzeba by zwać?) zapowiada zmiany wprost rewolucyjne.
Czy ten artykuł będzie później dostępny w całości (nie znam zasad tego portalu)?

Gratuluję i serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Dominika Urbańska » Cz sie 25, 2005 10:06 pm

W przyszłym tygodniu artykuł powinien być dostępny w całości nawet dla osób, które nie posiadają abonamentu. Nie wiem jednak jak długo. Zazwyczaj po dwóch tygodniach artykuły na GOLu trafiają do archiwum i za ich czytanie znów trzeba płacić ( jednorazowo) lub mieć abonament.
Odnośnie MMORTS/FPS w samym sprawozdaniu jest niewiele, ponieważ na konferencji naukowej temat nie był mocno ekploatowany, za to w części developerskiej, na której też byłam, dyskutowano go wnikliwie (Matt Firor - o przyszłości MMO). Nie widziałam jeszcze na GOLu raportu z GDC, ale z pewnością coś opublikują i na pewno nie przeoczą kwestii MMO.
Pozdrawiam serdecznie :)
Dominika Urbańska - Galanciak
Dominika Urbańska
Badacz Gier
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt lut 08, 2005 10:09 pm

Postprzez Augustyn Surdyk » N lip 30, 2006 1:45 pm

W ramach kontynuacji tematu, podając za Onet.pl (http://gry.onet.pl/wia_item.html?DB=120&ITEM=1363014):

Największe targi w Europie
(28-07-2006)

Stany Zjednoczone mają E3, Japonia Tokyo Game Show, a Europa Games Convention, które odbędzie się w dniach od 24 do 27 sierpnia w Lipsku (Niemcy).

Targi W Lipsku będą największą europejską imprezą związaną z grami. Organizatorzy spodziewają się ponad 150 tys. gości z całego kontynentu.

Na otwarcie imprezy wystąpi praska orkiestra FILMharmonic, która wykona tematy muzyczne z najsławniejszych gier, m.in. z „Final Fantasy” czy „Castlevania”. Ponadto odbędą się liczne pokazy gier i najnowszego sprzętu.

Przedstawiciele portalu Onet.pl będą również obecni w Lipsku i dokładnie zrelacjonują przebieg targów.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Augustyn Surdyk » So lip 19, 2008 4:06 pm

W ramach kontynuacj tematu targowego:

Targowe święto w Mieście Aniołów
Electronic Entertainment Expo (w skrócie E3) to największe amerykańskie targi gier komputerowych i elektronicznej rozrywki. Choć w ostatnich latach nieco podupadły, to wciąż są wydarzeniem dla branży ważnym. To tu ogłasza się nowe projekty, tu pokazuje pierwsze grywalne wersje najważniejszych produktów, tu udziela się wywiadów i spotyka z dziennikarzami. Emocji nigdy nie brakuje!

Więcej: http://gry.onet.pl/28061,1498393,1,artykul.html
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron