Komputerowe gry symulacyjne

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Augustyn Surdyk » Pt maja 22, 2009 2:49 pm

Członek PTBG, dr inż. Jan Zych, 25 lutego 2009 uczestniczył w warsztatach dla ekspertów z wojewódzkich struktur zarządzania kryzysowego. Rozgrywana gra symulacyjna posłużyła jako background do dyskusji nad możliwościami wykorzystania gier i symulacji do edukacji kadr reagowania kryzysowego oraz doskonalenia procesów zarządzania kryzysowego. Uczestnikom zaprezentowane zostały przykłady zastosowania gier i symulacji w administracji publicznej w Polsce oraz krajach Europy Zachodniej.
Gra ta to m.in. symulacja zarządzania wieloszczeblową organizacją w sytuacji ograniczonych zasobów, utrudnionej komunikacji i wybuchających kryzysów.
Dr inż. Jan Zych jest cybernetykiem, autorem gier: Gambit, Gambler, GMX.
Problematyką konstruowania komputerowych gier symulacyjnych zajmuje się od kilkunastu lat. Jest wykładowcą akademickim, prowadzi m.in. przedmiot "gry decyzyjne".
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1170
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Michał Mochocki » Wt gru 22, 2009 10:20 pm

Na Polygamia.pl ukazała się taka notka:

Po tym, jak America's Army okazało się świetnym sposobem na rekrutację żołnierzy, własną grę stworzy również NASA. Będzie to Astronaut: Moon, Mars and Beyond, MMORPG dziejący się w roku 2035.

Nad projektem współpracować będą zespoły deweloperskie - Virtual Heroes (współtwórcy America's Army), Project Whitecard i Wisdom Tools. Gra oparta będzie na silniku Unreal Engine i dziać się będzie w czasach, gdy ludzkość założyła kolonie w całym Układzie Słonecznym. Celem Astronaut nie będzie jedynie zabawa - gra promować ma naukę fizyki, technologii, inżynierii i matematyki.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy gra się ukaże, zaś na razie już w przyszłym roku NASA wypuści minigrę Moonbase Alpha, stanowiącą swego rodzaju demonstrację tego, o co chodzić będzie w pełnej grze.

Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,101109, ... y_MMO.html

Sama notka opiera się na informacji z GamePolitics.com:
http://www.gamepolitics.com/2009/12/21/ ... early-2010
Michał Mochocki
Badacz Gier
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 9:08 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron