Gry komputerowe i ich wykorzystanie w marketingu....

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Gry komputerowe i ich wykorzystanie w marketingu....

Postprzez Konrad Chlipała » Śr mar 22, 2006 12:48 pm

Witam!
Zamierzam poruszyć tutułowe zagadnienie w pisanej przeze mnie pracy magisterskiej. I o ile aspekty marketingowe są mi znane, o tyle nie mam zielonego pojęcia, z której strony i jak ugryźć sam temat gier. Wiem, że z całą pewnością muszę zahaczyć o psychologię zabawy, i to będzie punktem wyjścia, ale mam problem z systematyką gier. Chcę pisać o product placement w grach zręcznościowych i o grach w sieci reklamujących różne produkty. Czy wiedzieliście, że gry internetowe to gałąź marketingu, która najdynamiczniej się rozwija? I najskuteczniejszy rodzaj reklamy? Powód jest jeden. Pop-upy denerwują, spam denerwuje, bannery denerwują... a w gry producentów internauci grają po kilka godzin i jeszcze im to sprawia przyjemność. Z żadną reklamą nie spędza się tyle czasu;) Będę wdzięczny za sugestie i ewentualne tytuły książek poruszających tematykę gier. No i oczywiście obiecuję dzielić się elementami swojej pracy, jeśli rzecz jasna jest zainteresowanie.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Konrad
Konrad Chlipała
Badacz Gier
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr mar 22, 2006 12:35 pm

Postprzez Jerzy Szeja » Śr mar 22, 2006 11:42 pm

Wiedzieliśmy! :D

Sposób pomocy może być różny.
Po pierwsze proponuję poznać prace, które są napisane przez członków PTBG, oraz te, które są przez nas polecane. To trochę wątków, ale znowu nie tak dużo: to bardzo specyficzne forum, ze stosunkowo dużą liczbą użytecznych postów.
Po drugie proponuję powędrować po polecanych linkach. To też trochę wątków itd. :)
Po trzecie proponuję wyliczyć już znane teksty, abyśmy się nie czuli jak ze studentami pierwszego roku (dla wielu z nas nie jest to najbardziej pożądane uczucie :P). Wtedy zawsze ktoś może rzucić czymś ważnym a nowym.
Po czwarte najlepiej pisać do osób w podobnej sytuacji, o podobnej orientacji i podobnej specjalności lub do specjalistów z podobnej/identycznej dziedziny. W tym najbardziej przydatna jest lista http://ptbg.urbantrip.com/phpBB2/viewtopic.php?t=9
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Augustyn Surdyk » So mar 25, 2006 1:25 am

Dodam tylko, że według informacji podanych przez program telewizyjny „Internet24” na TVN24 w tej chwili na świecie jest 300 mln graczy w gry komputerowe. W tym roku szacuje się, że „konsumenci” wydadzą 35 miliardów dolarów na konsole i inne wyposażenie. Nikt zatem nie powinien mieć watpliwości, iż gry komputerowe stanowią istotną gałąź przemysłu.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron