Strona 1 z 1

praca licencjacka - Formy komunikacji w MMORPG

PostNapisane: Śr kwi 09, 2008 5:00 pm
przez Michał Machel
Witam, jestem studentem III roku na kierunku Komunikacja społeczna i Dziennikarstwo. Piszę aktualnie pracę licencjacką o formach komunikacji w grach typu MMO ze wskazaniem na gatunek MMORPG. Ponieważ jest to dopiero praca licencjacka, do tematu podchodzę ogólnikowo. Staram się jednak przedstawić formy komunikacji oraz ich wpływ na budowę cyberspołeczeństw graczy w wybranych tytułach MMORPG.
Poszukuję publikacji związanych z gatunkiem gier MMO oraz opinii osób, które badały gatunek MMOG.
Jest to moja pierwsza praca tego typu, byłbym wdzięczny za pomoc oraz okazanie zainteresowania.

Pozdrawiam
Michał Machel

PostNapisane: Cz kwi 10, 2008 12:29 am
przez Tomasz Brzycki
Może niezupełnie trafię w temat, ale myślę, że te kilka odnośników może się przydać choćby jako zalążek:

1337 i lolcode nie tylko dla orłów - mojego autorstwa (pisane bardzo na luzie)
terminologia w Warcrafcie

PostNapisane: Cz kwi 10, 2008 12:31 am
przez Augustyn Surdyk
Ponadto o grach MMO mowa była na naszych dotychczasowych konferencjach. Referaty z I konferencji ukazały się drukiem w ubiegłym roku: http://ptbg.org.pl/czytaj_aktualnosc.php?id=19. Wkrótce kolejne dwa tomy z konferencji w 2006 i 2007 r.

PostNapisane: Cz kwi 10, 2008 1:36 pm
przez Marzena Falkowska
Nieocenioną pomocą będzie z pewnością książka Mirosława Filiciaka pt. "Wirtualny plac zabaw. Gry sieciowe i przemiany kultury współczesnej".
http://www.waip.com.pl/index.php/waip/w ... leczenstwo

Ze źródeł sieciowych polecam natomiast stronę http://www.nickyee.com/daedalus/, na której znajdziesz tak przydatne dane jak np. tu: http://www.nickyee.com/daedalus/archives/000339.php

PostNapisane: Pt kwi 11, 2008 12:25 pm
przez Michał Machel
Dziękuje serdecznie za wskazanie pomocy oraz zainteresowanie.

PostNapisane: Pt kwi 11, 2008 2:28 pm
przez Jerzy Szeja
Pewnie Kolega pisze to teraz, więc nie zdąży się: w tomie z drugiej konferencji, który wydany zostanie w tym roku, jest poruszana problematyka MMOG (w tym w moim artykule).

PostNapisane: Pt kwi 11, 2008 10:49 pm
przez Bartłomiej Piotrowski
Jeśli Kolega prześle mi swojego maila to mogę wysłać swoją pracę licencjacką - która może posłużyć za podstawę klasyfikacji ogólnej gier i kilka szczegółów czy pomysłów o MMORPG też można tam znaleźć.

Re:

PostNapisane: So gru 05, 2015 3:53 pm
przez Marcin Zakrzewski
Bartłomiej Piotrowski napisał(a):Jeśli Kolega prześle mi swojego maila to mogę wysłać swoją pracę licencjacką - która może posłużyć za podstawę klasyfikacji ogólnej gier i kilka szczegółów czy pomysłów o MMORPG też można tam znaleźć.Witam, czy mógłbym takową pracę uzyskać? Dotykam identycznego problemu badawczego co kolega wyżej i mogłoby to być dla mnie pomocne - zakrzak.m@gmail.com

Re: praca licencjacka - Formy komunikacji w MMORPG

PostNapisane: So gru 05, 2015 7:22 pm
przez Augustyn Surdyk
Ponieważ poprzedni link sprzed kilku lat jest już nieaktualny podaję nowy link do publikacji PTBG: http://ptbg.org.pl/strona.php?id=9.

Re: praca licencjacka - Formy komunikacji w MMORPG

PostNapisane: Pt maja 10, 2019 8:45 pm
przez Maciej Juchniewicz
Moje uszanowanie, jestem studentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Podobnie jak Kolega - autor tematu piszę licencjat o komunikowaniu, a ściślej interpersonalnym w wieloosobowych grach sieciowych. Podrozdziały, z którymi aktualnie się zmagam, to "Znaczenie gry sieciowej w społeczeństwie informacyjnym" oraz "Gracze jako nowy typ społeczeństwa sieci". Badaną grą jest Warcraft III oraz polskie społeczeństwo tej gry, które dość ciekawie się (właśnie) reaktywowało, po ogłoszeniu nowej (zremasterowanej) wersji gry Warcraft: Reforged. Byłbym wdzięczny za wszelkie rady bądź wskazanie publikacji, które mogą być pomocne przy pisaniu powyższych podrozdziałów. Wszelkie uwagi i wskazówki na temat sztuki obserwacji, analizy, badania problematyki komunikowania w wieloosobowych grach sieciowych mogą okazać się nieocenioną pomocą.

Łączę pozdrowienia,

Maciej Juchniewicz

Re: praca licencjacka - Formy komunikacji w MMORPG

PostNapisane: So maja 11, 2019 12:13 am
przez Augustyn Surdyk
Witam serdecznie! Proszę o kontakt pod adresem SurdykMG@amu.edu.pl - postaram się coś doradzić.