Gry MMOSG/BBMMOSG- finanse/dochodowość

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Gry MMOSG/BBMMOSG- finanse/dochodowość

Postprzez Piotr Witka » Pt gru 26, 2008 9:26 pm

Wiem, że zdobycie danych finansowych związanych z rynkiem gier MMO nie jest łatwe.
Czy znają Państwo jakieś strony, gdzie dane statystyczne (niekoniecznie szczegółowe, takie jak: liczba graczy, szacowane przychody) na temat trendów w branży gier MMO są publikowane regularnie ?

Jeśli tak, prosiłbym o podanie linka (ów).
Znalazłem dane na temat gier ogólnie, jednak ze względu na temat pracy magisterskiej muszę trochę bardziej je uszczegółowić. Ewentualnie posiłkować się liczbą graczy, ich zmianą i na podstawie oceny mechaniki gry samemu spróbować szacować, kiedy można mówić o opłacalności tworzenia gier MMO.

Praca jest pisana pod kątem finansów, więc aspekty społeczno-psychologiczne siłą rzeczy muszą być ograniczone.
Piotr Witka
 

Postprzez Jerzy Szeja » N sty 04, 2009 7:26 pm

Proszę mi przypomnieć, czy Kolega był na ostatniej naszej konferencji (Poznań).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Piotr Witka » Pn sty 12, 2009 5:45 pm

Niestety nie. Zarejestrowałem się na forum w grudniu 2008 r.
Piotr Witka
 

Postprzez Jerzy Szeja » Pn sty 12, 2009 7:20 pm

To może nie dziś (bieżączki :-( ), ale w ciągu kilku dni postaram się przejrzeć materiały i wskazać Koledze, gdzie (lub "do kogo") szukać, bo zarejestrowałem taki wątek, ale nie mam na powierzchni pamięci, gdzie on mógł być i muszę przejrzeć referaty, by sobie przypomnieć.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości