Bartłomiej Kluska - Dawno temu w grach

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Bartłomiej Kluska - Dawno temu w grach

Postprzez Adam Wojciechowski » Wt lut 03, 2009 5:56 pm

Nie mam pojęcia czy autor tej książki jest członkiem PTBG i czy ktoś już o tym pisał, jeśli tak to przepraszam.
W każdym bądź razie "Dawno temu w grach" ww. autora to książka przedstawiająca historię gier video i jest to, z tego co wyczytałem w recenzji w KULTURZE, pierwsza publikacja książkowa tego typu w Polsce. Zamierzam ją kupić za 2 tygodnie, bo teraz jestem goły jak mysz kościelna.:P A może ktoś już to czytał?

Więcej info:
www.kluska.net
Adam Wojciechowski
Badacz Gier
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr lis 26, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Jerzy Szeja » Wt lut 03, 2009 6:14 pm

No ja nie kojarzę takiej osoby.
Natomiast sądząc po miejscach, w których się publikuje, wątpię, by był to naukowiec. Raczej pasjonat. No ale to trzeba sprawdzić - bo jeśli tylko choćby porządnie spisał wszystkie gry z danych gatunków i ma jakieś dane ilościowe, to może się to przydać.
Choć znam książkę, która miała ambicje określić podgatunki gier komputerowych i podać pewne obliczenia, a autor zrobił to tak niefachowo, że już na pierwszy rzut oka widać, iż ma podstawowe błędy (np. w podziale procentowym suma zwykle przekracza mu 100%). A na tę książkę później powoływało się sporo osób - bo brak dobrych pozycji z takim ujęciem.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Adam Wojciechowski » Wt lut 03, 2009 10:20 pm

Miejmy nadzieję że jest O.K., taka książka może być pomocna w mojej pracy, a nawet jak nie będzie pomocna, to z chęcią się czegoś dowiem. W Kulturze dostała 5/6, no ale... się zobaczy, nie kosztuje majątku, żebym żałował w razie czego.
Adam Wojciechowski
Badacz Gier
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr lis 26, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

cron