Kolekcjonerstwo w świecie elektronicznej rozrywki

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Kolekcjonerstwo w świecie elektronicznej rozrywki

Postprzez Adam Wojciechowski » Pn cze 22, 2009 9:33 pm

Witam.
Planuję napisać (do października najpóźniej) artykuł naukowy nt. kolekcjonerstwa w świecie gier. Chodzi mi o zjawisko kolekcjonowania starych, niewydawanych już gier, gier wydawanych ale w edycjach kolekcjonerskich, a także starych konsol, komputerów itp. Chciałbym też się zająć popularnością serwisów abandonware.
Niestety, wiedza własna oraz artykuły jakie sam posiadam nie pozwolą mi napisać więcej niż 1/4 pracy, góra połowę. Jeśli ktoś z Kolegów i Koleżanek ma jakieś prace, artykuły, dane - cokolwiek, co mogłoby mi się przydać? Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Adam "Iselor" Wojciechowski
Adam Wojciechowski
Badacz Gier
 
Posty: 42
Dołączył(a): Śr lis 26, 2008 8:56 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolekcjonerstwo w świecie elektronicznej rozrywki

Postprzez Stanisław Krawczyk » Wt cze 23, 2009 5:42 pm

Nie jest to moja działka, ale czy rozglądał się już Kolega po serwisach internetowych (przynajmniej kilku)? Z pewnością znajdzie się tam kopalnia informacji, a przypuszczam, że i sami fani chętnie podzielą się swoją wiedzą.
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Jerzy Szeja » Cz cze 25, 2009 12:27 pm

Dużo przydatnych informacji znajduje się w książce:
Frans Mäyrä, An Introduction to Game Studies. Games In Culture, SAGE Publications, London 2008, ss. 196.

Niestety ta bardzo ważna pozycja nie została jeszcze przetłumaczona na język polski.
W pierwszym numerze "Homo Ludens" ukaże się jej recenzja pióra Kol. Radosława Bomby (PTBG).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości