Reklama w grach komputerowych.

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Reklama w grach komputerowych.

Postprzez Mateusz Zdanowicz » Śr cze 02, 2010 9:18 am

Witam!

Przede mną praca licencjacka, cały czas zastanawiam się nad tematem. Miło byłoby napisać o czymś związanym z grami, a że mam troszkę o reklamie na studiach, to pomyślałem właśnie o temacie "Reklama w grach komputerowych". Oczywiście nie jest to żadna ostateczna wersja, tylko luźna propozycja.

Nie miałbym raczej problemu z napisaniem takiej pracy, bo sporo artykułów istnieje na ten temat, ale... No właśnie - artykułów. A literatura? Nie ma chyba na świecie książki stricte o takiej tematyce. Czy myślicie, że wystarczyła by literatura naukowa o reklamie jako takiej, a nie konkretnie o reklamie w grach? I czy w ogóle uważacie, że to dobry temat?

Pozdrawiam .
Mateusz Zdanowicz
 

Re: Reklama w grach komputerowych.

Postprzez Stanisław Krawczyk » Cz cze 03, 2010 9:58 am

Również witam!


Temat z pewnością jest ciekawy. Z czego byłby to licencjat? Z socjologii?

Jeżeli chodzi o lektury, to myślę, że sporo wartościowych informacji (w tym artykułów naukowych, wszak formę artykułu akceptuje nie tylko publicystyka) można znaleźć w anglojęzycznym internecie. Oto dwa przykładowe linki: z Google i z Google Scholar.

Chyba że wolałby Kolega ograniczyć poszukiwania do tekstów w języku polskim, wtedy może być faktycznie nieco trudniej, ale i tak przeszukałbym bazy czasopism, bazy danych itd.

Do literatury nt. reklamy jako takiej też na pewno warto by sięgnąć, np. do artykułów/książek psychologicznych Andrzeja Falkowskiego i Dariusza Dolińskiego.

Najogólniej mówiąc: dobrze by było, gdyby Kolega poszukał informacji na stosowny temat w różnych źródłach, a potem zdał relację z wyników tej kwerendy. :-) Łatwiej nam wtedy będzie pomóc.

Jeżeli jest jednak kłopot ze znalezieniem samych źródeł, proszę dać znać, coś się wymyśli. ;-)
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Postprzez Mateusz Zdanowicz » N cze 13, 2010 7:15 pm

Dziękuję za odpowiedź.

Studiuję Dziennikarstwo, mam na studiach elementy PR i reklamy, a właśnie to mnie najbardziej interesuje. No i gry komputerowe, dlatego pomyślałem o takim temacie.

Zbieranie bibliografii jest najcięższe, szkoda, że aż tyle jej potrzeba, ale mam nadzieję, że dam radę. Dziękuję za te dwa nazwiska, skorzystam.

Odezwę się jeszcze ;]
Mateusz Zdanowicz
 


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron