Strona 1 z 1

Praca magisterska - Polityka w grach komputerowych

PostNapisane: Wt lut 01, 2011 2:11 am
przez Bartłomiej Bęben
Jestem obecnie w trakcie zbierania materiałów do pracy magisterskiej, która będzie nawiązywała do tematu "Polityka w grach komputerowych". Nie da się ukryć, że dostępne produkcje na rynku rozrywki elektronicznej, nawiązują do okresu II Wojny Światowej, Zimnej Wojny, Wojny w Iraku, problemu z terroryzmem. Mam problem z dobraniem odpowiedniej literatury, w przypadku publikacji elektronicznych, jest troszeczkę lepiej.

Re: Praca magisterska - Polityka w grach komputerowych

PostNapisane: Wt lut 01, 2011 11:55 am
przez Stanisław Krawczyk
Tutaj można pobrać informator z naszej ostatniej konferencji, jeden z jej uczestników przedstawiał wówczas referat pt. "Polityzacja gier wideo". W końcowej części pliku znajduje się spis maili, może więc warto pobrać stamtąd adres Pawła Olszewskiego i do niego napisać? (Nie kopiuję tutaj adresu, gdyż boty nie śpią, ale podam numer strony w informatorze: 29, a nieco wcześniej powinien być dostępny abstrakt referatu).

Re: Praca magisterska - Polityka w grach komputerowych

PostNapisane: Pn lut 28, 2011 10:56 am
przez Andrzej Klimczuk
W zasadzie to skromnie polecam przejrzeć wszystkie informatory i publikacje pokonferencyjne PTBG. Temat jest bardzo interesujący i w mniej lub bardziej oczywisty sposób przewijał się przez wiele naszych opracowań.

Kilka lat temu w tekście "Rozrywkowe skrzywienie – kiedy dokuczliwość społeczna gier komputerowych przekroczy dopuszczalny poziom?" zamieściłem koncepcje, która może być przydatna. Jest tam też szereg przykładów właśnie związanych z wskazanymi wątkami wojennymi, ale nie tylko. Od tego czasu miało miejsce jeszcze kilka godnych analizy wydarzeń.
http://www.hc.amu.edu.pl/numery/4/42008.html

Poza tym sugeruję analizę materiałów związanych z podanymi tutaj grami: http://www.gamesforchange.org/channels/politics. Sporo wypowiedzi znajdzie się w serwisach branżowych. Temat ma raczej dość "ameryko-globalny" wymiar co mając na uwadze postępujące zmiany w stosunkach międzynarodowych samo w sobie wymaga już poważnego komentarza.

Oczywiście bardzo chętnie zapoznam się z całą pracą.