Praca magisterska - Gry fabularne a cRPG

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Praca magisterska - Gry fabularne a cRPG

Postprzez Przemyslaw Ciszek » Cz lut 10, 2011 7:06 pm

Pewien fragment mojej magisterki (wprawdzie krótki, ale chcę go zrobić porządnie z racji zamiłowania do NGF) będzie stanowić opis/analiza gier komputerowych powstałych w oparciu o papierowe systemy RPG. Oczywiście bezsprzecznie króluje tu AD&D, dzięki któremu mamy choćby "Baldur's Gate", ale myślę że inne inspiracje także udało by się znaleźć.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów kojarzy jakieś teksty, artykuły itp. na temat gier wideo wzorowanych na NGF? A może ktoś ma sugestie na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?
Przemyslaw Ciszek
Badacz Gier
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn sty 10, 2011 10:16 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Praca magisterska - Gry fabularne a cRPG

Postprzez Jerzy Szeja » N lut 13, 2011 12:22 am

Trochę o tym pisałem w swojej książce, ale nie za dużo. W sumie tam chyba najwięcej o NWN, bo zaczęła umożliwiać tworzenie sesji dla wybranych kilku graczy.
Ja bym zwrócił uwagę na podobieństwa i różnice, ale raczej tylko w niektórych browserówkach, bo tam chyba można powiedzieć coś ciekawego. Niemniej jednak w pracy magisterskiej powinny znaleźć się też dość oczywiste różnice między NGF a cRPG.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Praca magisterska - Gry fabularne a cRPG

Postprzez Przemyslaw Ciszek » N lut 13, 2011 1:18 pm

Słuszna uwaga. W międzyczasie znalazłem ciekawą książkę dostępną na Google Books (tzn. dostępna jest jej 1/4 :( ) pt. "Dungeons & Desktops". Raczej nie odkrywa Ameryki, ale zbiera do kupy masę informacji z dziedziny cRPG. Na pewno coś z niej wyciągnę.
Przemyslaw Ciszek
Badacz Gier
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn sty 10, 2011 10:16 am
Lokalizacja: Kielce


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości

cron