Praca magisterska - Gry komputerowe w podejmowaniu decyzji

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Praca magisterska - Gry komputerowe w podejmowaniu decyzji

Postprzez Jędrzej Kwapiński » Śr wrz 07, 2011 8:16 am

Witam! Piszę pracę magisterską na temat "Wykorzystanie symulacyjnych gier komputerowych w procesach podejmowania decyzji", w związku z czym od doświadczonych Kolegów chciałem uzyskać jakąś pomoc w postaci pokierowania w kierunku materiałów. Jestem w trakcie badania tekstów już polecanych na forum w innych wątkach (m.in. "Ludologia dla studentów" Kolegi Krawczyka), na bieżąco czytuję też m.in. świetne Jawne Sny.
W mojej pracy mam plan opisać m.in. teoretyczny pomysł wykorzystania gier typu SIM (np. SimCity) jako podstaw do stworzenia oprogramowania wspierającego osoby decyzyjne/planujące zagospodarowanie miast (planowanie ruchu samochodów, korków itp). Chcę tez poruszyć sprawy lżej zahaczające o temat, jak ACTUV Tactics (projekt DARPA) czy America's Army jako grę zachęcającą do podjęcia decyzji o wstąpieniu do armii.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję!
Jędrzej Kwapiński
Badacz Gier
 
Posty: 18
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 1:41 pm

Re: Praca magisterska - Gry komputerowe w podejmowaniu decyz

Postprzez Jerzy Szeja » Śr wrz 07, 2011 8:59 pm

1. Było kilka referatów m.in. o związkach gier z polityką, może coś tam jest też o procedurach decyzyjnych. Część z tego pewnie została wydana w naszych materiałach. Większość jest do ściągnięcia z naszej strony.
2. Kol. Krzysztof Wardziński (koło PTBG w Poznaniu) pisał pracę o grach strategicznych z użyciem algorytmów SI. Zapewne coś z procedurami decyzyjnymi mógłby pomóc.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Praca magisterska - Gry komputerowe w podejmowaniu decyz

Postprzez Augustyn Surdyk » Śr wrz 07, 2011 10:01 pm

Do listy dodam także chyba najwybitniejszego specjalistę od gier decyzyjnych w PTBG, cybernetyka - Kol. dr. inż. Jana Zycha, również z Koła Poznańskiego (adres kontaktowy na liście członków PTBG: http://ptbg.org.pl/strona.php?id=8.

Polecam również wątek: viewtopic.php?t=132
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron