Gry facebookowe a inne gry wideo

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Gry facebookowe a inne gry wideo

Postprzez Stanisław Krawczyk » Śr gru 14, 2011 3:12 pm

Pod wpływem komentarza zamieszczonego na moim blogu zacząłem się zastanawiać nad tym, czy gry "facebookowe" (np. CityVille) można traktować w sposób podobny do gier cRPG czy MMORPG. Zainteresowało mnie szczególnie to, jakie znaczenie może mieć granie na Facebooku dla tożsamości grających. Dwa przykładowe pytania:

– Czy za kilkanaście lat wyrośnie pokolenie ludzi, dla których wymiana doświadczeń związanych z grą w CityVille będzie równie istotna, co dziś dla niektórych graczy wspólne wspominanie gry w Baldur's Gate?

– Czy wokół "facegier" tworzą się sieci społeczne, które trwają także poza kontekstem gry (tak jak ma to miejsce np. w World of Warcraft)?

Co o tym sądzicie, Koleżanki i Koledzy?

(Przy okazji zapraszam do lektury mojego tekstu, który ukazał się niedawno w serwisie Technopolis. Wspominam w nim, w dość luźnym stylu, o roli, którą mają gry cRPG czy MMORPG dla tożsamości graczy).
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Re: Gry facebookowe a inne gry wideo

Postprzez Jerzy Szeja » Cz gru 15, 2011 9:41 pm

Odczuwam pewną niechęć do wypowiadania się... Ale policzyłem ostatnie cudze wpisy i może choć na chwilę stłumię tę niechęć "dyżurnego" forum. I może moja wypowiedź nie przytłumi innych chętnych?

Z drugiej strony przecież wiadomo, że na wszystkie zadane pytania odpowiem twierdząco. Ale powstrzymam się chociaż od uzasadnienia.

I na koniec to właściwe. To, po co piszę: przeczytałem Twój artykuł! :-D
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Gry facebookowe a inne gry wideo

Postprzez Stanisław Krawczyk » Pt gru 16, 2011 4:23 pm

1. Za lekturę dziękuję!
2. Czekamy na wypowiedzi innych zainteresowanych. :-)
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron