Game Industry Trends 2012

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Game Industry Trends 2012

Postprzez Michał Mochocki » Pn mar 12, 2012 11:14 pm

Otwarto rejestrację na konferencję Game Industry Trends we wrześniu 2012 w Warszawie. Przy rejestracji preorder do końca marca - duża zniżka. Informacje na stronie http://www.git2011.pl/.

Game Industry Trends (GIT 2012) organizowana przez NoNoobs to pierwsza edycja nowego cyklu konferencji na polskim rynku. Po raz pierwszy koncentrować się będziemy na biznesowych aspektach prowadzenia działalności związanej grami. W dzisiejszych czasach granie lub używanie mechaniki gier w różnych dziedzinach życia stało się powszechne jak nigdy dotąd. Mechanizmów gamifikacyjnych takich jakNitro czy Badgeville z powodzeniem używają wydawcy, właściciele sklepów, marketerzy. Potężne gry MMO z milionami graczy, gry na konsole, gry pc, social gaming eksplodujący wraz z sieciami społecznościowymi, gamifikacja, mobile gaming,advergaming czy alternate reality games to zjawiska, które stworzyły nowy typ gracza, uaktywniły tysiące osób, które nigdy wcześniej nie grały. Wydawcy takich tytułów jak World of Warcraft,Farmville, Call of Duty czy rodzimy Snajper to firmy o zasięgu międzynarodowym, których wycena wartości wzbudza zazdrość przedstawicieli innych sektorów rynku mediów, czy rozrywki. Sukcesy Wiedźmina oraz serwisu Gog.com sprzedającego gry na cały świat bez zabezpieczeń DRM, dowodzą że warto inwestować w tego typu projekty i planować ich rozwój nie tylko na rynkach lokalnych.Jaka jest wartość polskiego rynku gier? Jakie produkty czy usługi przyciągają użytkowników, z jakiego sprzętu korzystają gracze? Co decyduje o sukcesie danej gry, oraz na jakich grach można i warto zarabiać?- to tylko niektóre z zagadnień, które zdominują GIT 2011!

Celem konferencji GIT 2011 jest propagowanie wiedzy o rynku gier zarówno PC, konsolowych, przeglądarkowych, aplikacjach mobile, przedstawienie najlepszych praktyk biznesowych wykorzystujących gamifikację oraz zaprezentowanie najciekawszych projektów, które mogą zainteresować wydawców i właściciel i witryn. Naszą ambicją jest pokazanie strategii liderów działających w tej branży, przedstawienie skutecznych metod komunikacji marketingowej. Ważnym elementem konferencji będzie premiera Raportu GIT 2011, który ma przedstawić aktualną sytuację branży w 2011 roku.

Uczestnicy GIT2011

Konferencja jest skierowana do:

przedstawicieli branży gier
właścicieli i kadry zarządzającej sklepów i innych podmiotów sprzedających przez internet
wydawców chcących zwiększyć zaangażowanie użytkowników
agencji reklamowych specjalizujących się w advergamingu oraz właścicieli witryn, których interesuje implementacja mechanizmów gamifikacyjnych
develeoperów i studiów projektowych
Michał Mochocki
Badacz Gier
 
Posty: 140
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 9:08 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron