Disco Elysium - cRPG przełomowy?

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Disco Elysium - cRPG przełomowy?

Postprzez Piotr Klimczyk » Cz sty 13, 2022 11:40 pm

Czołem wszystkim członkom towarzystwa :)

Jest to mój pierwszy post tutaj, w sumie świeżo po dołączeniu. Jestem psychologiem pracującym, m.in., akademicko i w centrum moich zainteresowań znajdują się narracje na temat gier wideo. Z racji tego, że pracuję w paradygmacie narracyjnym pierwsze spotkanie z Disco Elysium było dla mnie na tyle piorunujące, że po przejściu (które zajęło mi dwa tygodnie grania codziennie po 2 godziny wieczorem) wsiąknąłem totalnie w cały lore, grupy na facebooku, muzykę.

Opublikowałem również dwa badania na temat DE, zachęcam do sprawdzenia:

https://www.researchgate.net/publication/352707421_The_experience_of_playing_video_games_as_a_possible_building_block_for_life_story_narratives

https://www.researchgate.net/publication/352172982_Percepcja_bohatera_niezaleznego_gry_komputerowej_a_kontekst_identyfikacji_z_awatarem_ujecie_narracyjne

Generalnie Baltic Screen Media Review wypuściło nawet special issue na temat Disco Elysium (myślę, że każdy znajdzie coś co podpasuje tematycznie pod jego zainteresowania badawcze związane z grami):

https://sciendo.com/issue/BSMR/9/1

I teraz moje pytanie do Was; ktoś grał? Wywarło na Was jakieś wrażenie? Ubogaciło w pewien sposób?
Piotr Klimczyk
Badacz Gier
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr sty 05, 2022 11:32 pm
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Disco Elysium - cRPG przełomowy?

Postprzez Augustyn Surdyk » Cz mar 17, 2022 11:43 pm

Witam serdecznie na forum PTBG!

Choć poziom aktywności na naszym forum w ostatnich latach drastycznie spadł (w porównaniu do czasów jego "świetności" w początkach działalności PTBG), z powodu wzrostu popularności innych mediów społecznościowych, i forum ograniczyło się do działalności informacyjnej i sprawozdawczej Zarządu Głównego i Kół, może jest nadzieja, że "ożyje".

- W odpowiedzi na post Kolegi już odpowiadam - podczas naszej corocznej konferencji w 2020 r. temat wspomnianej gry w swoim referacie pt. "Refleksyjność jako ewolucja w grze Disco Elysium" podjął Kol. Grzegorz Zyzik (link do programu: http://gry.konferencja.org/page.php?id=4610). Polecam kontakt bezpośredni lub/i zaproszenie do dyskusji w tym wątku na forum (kontaktowy adres poczty elektronicznej można znaleźć na liście członków PTBG: https://www.ptbg.org.pl/o-ptbg/czlonkowie/).

Pozdrawiam serdecznie

Augustyn Surdyk
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron