Poszukuję artykułu o "Cywilizacji"

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Poszukuję artykułu o "Cywilizacji"

Postprzez Przemysław Bociąga » Pn maja 23, 2005 11:48 pm

Przepraszam, jeśli to nie miejsce - w razie czego dokonam automoderacji. Póki co jednak przchodzę to tzw. adremu i pytam:

w dziele kol. przewodniczącego znalazłem następujący rekord bibliograficzny:

Szczerbakiewicz R., "Civilisation" against Civilisation. The Strategic Games' Troubles with History, referat wygłoszony na Międzynarodowej Konferencji Wyzwanie Gier Komputerowych, Łódź 27 października 2002 (w druku).

1) Czy od chwili wydania książki (2004) referat ukazał się także drukiem? Może jest jakiś inny sposób, by do niego dotrzeć?
2) uwaga poboczna: powszechnym błędem jest tytułowanie w/w gry "Civilisation". W rzeczywistości zarówno komputerowa wersja, jak i jej planszowa epigonka, piszą się "Civilization".
3) Uwaga poboczna 2: artykuł "Cywilizacja jako narzędzie pomocnicze do nauki historii": http://nagroda.gry-planszowe.pl/news.ph ... torii.html

Liczę na pomoc Koleżanek i Kolegów w dotarciu do w/w artykułu i tematów pobocznych - zwłaszcza dotyczących tej właśnie serii gier.
Pozdrawiam
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga
Badacz Gier
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 6:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Poland

Postprzez Augustyn Surdyk » Wt maja 24, 2005 2:14 am

Niestety dostępu do referatu nie mam lecz pozwolę sobie wyjaśnić literówkę – wynika z oboczności pisowni amerykańskiej przez „z” i brytyjskiej przez „s” – zapewne nie była zamierzona przez autora ani przez cytującego. Autokorekta programów zecerskich używanych przy składzie i łamaniu, jak i zwykły Word, niestety często ujednolica pisownię całej publikacji do jednego lub drugiego standardu. A nazwa gry (na marginesie – spośród komputerowych chyba najwyżej przeze mnie cenionej) jest zgodna z pisownią amerykańską.
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1177
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukuję artykułu o "Cywilizacji"

Postprzez Sebastian Skolik » Wt maja 24, 2005 9:10 am

Przemysław Bociąga napisał(a):Liczę na pomoc Koleżanek i Kolegów w dotarciu do w/w artykułu i tematów pobocznych - zwłaszcza dotyczących tej właśnie serii gier.


Jeżeli chodzi o tematy poboczne, to polecić mogę jedynie w tej chwili stronę internetową:

http://www.civ.org.pl/

jak również:

http://www.civfanatics.com/

ale mniemam że kolega już je zna

pozdrawiam

Sebastian Skolik
Sebastian Skolik
Badacz Gier
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 1:21 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Piotr Konieczny » Śr maja 25, 2005 11:24 pm

Jak czesto bywa, praktycznie wszystkie najwazniejsze linki sa na Wiki.
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Jerzy Szeja » Pn cze 13, 2005 11:37 am

Odnośnie artykułu - proponuję zapytać Kol. Sitarskiego (adres w zestawieniu członków i sympatyków).
Referaty miały być wydane (pierwotnie po angielsku - na Zachodzie). Nie wiem, jakie są losy tej książki - a była to bardzo duża, międzynarodowa konferencja.
My na pewno wydamy materiały z konferencji PTBG/UAM znacznie szybciej :-).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Re: Poszukuję artykułu o "Cywilizacji"

Postprzez Piotr Konieczny » N cze 19, 2005 4:05 pm

Przemysław Bociąga napisał(a):Szczerbakiewicz R., "Civilisation" against Civilisation. The Strategic Games' Troubles with History, referat wygłoszony na Międzynarodowej Konferencji Wyzwanie Gier Komputerowych, Łódź 27 października 2002 (w druku).


W bazach do których mam dostęp (ProQuest i Ebsco/Business Source), a także w Google Schoolarze, żadne publikacje 'Szczerbakiewicz'a nie są niestety zarejestrowane. Może inni Koledzy mają dostęp do innych baz, które mogą przeszukać?
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Re: Poszukuję artykułu o "Cywilizacji"

Postprzez Przemysław Bociąga » Pn cze 27, 2005 10:05 am

Przemysław Bociąga napisał(a):Szczerbakiewicz R., "Civilisation" against Civilisation. The Strategic Games' Troubles with History, referat wygłoszony na Międzynarodowej Konferencji Wyzwanie Gier Komputerowych, Łódź 27 października 2002 (w druku).


Zgodnie z sugestią kol. Jerzego udałem się z pytaniem do kol. Piotra Sitarskiego, który oświecił mnie: mianowicie artykuł ten ukazał się w "Tekstach Drugich", rok 2003, nr 6. (78). Informuję Koleżanki i Kolegów, na wypadek, gdyby ktoś też tego szukał.
Pozdrawiam
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga
Badacz Gier
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 6:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Poland


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron