Grzechy graczy

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Grzechy graczy

Postprzez Marcin Segit » Wt maja 31, 2005 11:35 am

http://gry.onet.pl/wia_item.html?DB=120&ITEM=1105169 - artykul o 7 grzechach glownych garczy komputerowych (na bazie ankiety ze strony firmy robiacej gry). Ciekawi mnie, gdzie polscy gracze umiesciliby "Kradziez oprogramowania". Tutaj jest na 2 miejscu.

Oszukiwanie: używanie różnych cheatów, tipsów i błędów w programie, by szybciej ukończyć grę i zdobyć przewagę (26.1% ankietowanych)

Kradzież: korzystanie z pirackich wersji gier (18.68 % ankietowanych)

Ignorancja: "machanie ręką" na werbalne pogróżki rodziców, niezadowolonych, że granie zabiera czas przeznaczony na naukę (11% ankietowanych)

Sabotaż: celowe wprowadzanie zmian i modyfikacji w stworzonej przez kogoś grze, dla wyciągnięcia własnych korzyści (4.3% ankietowanych)

Kłamstwo: oszukiwanie przełożonych i granie po kryjomu w godzinach pracy (4.3% respondentów)

Pożądliwość: wypożyczanie gier od znajomych i kopiowanie, zamiast kupowania (3.2% ankietowanych)

Sadyzm: celowe psucie innym graczom przyjemności z rozgrywki, przez publiczne ujawnianie wieńczącego grę zakończenia, lub najważniejszych dla fabuły momentów (2.7% ankietowanych)
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Jerzy Szeja » Wt maja 31, 2005 4:47 pm

Sądząc po pojawiających się liczbach - grupa respondentów była całkiem liczna - co najmniej 10 tys. To już jest mocna grupa o mocnych statystycznie parametrach.
Przydałoby się poznać kwestionariusz ankiety - zazwyczaj po nim można poznać jakość badania.
Szukałem po http://spong.com (źródło art. z onetu) ale nie znalazłem (może słabo szukałem?).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Roman Budzowski » Wt maja 31, 2005 5:43 pm

Witam
Nie bylo tak ciężko:

http://www.spong.com/detail/news.asp?prid=8773

Niemniej nadal nie ma tu pytań. Takie badanie można bez problemu wykonać na polskich graczach. Robiłem ankietę przez internet w której w ciągu 24h wzięło udział ponad 300 osób. Jeżeli ktoś ma ochotę zrobić polskie badania w tej sprawie, to z chęcią pomogę je przeprowadzić (od strony technicznej i merytorycznej).

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Roman Budzowski » Wt maja 31, 2005 5:45 pm

Jerzy Szeja napisał(a):Sądząc po pojawiających się liczbach - grupa respondentów była całkiem liczna - co najmniej 10 tys. To już jest mocna grupa o mocnych statystycznie parametrach.


Zapomniałem dopisać w poprzednim liście, wg spong w tej ankiecie wzięło udział "zaledwie" 1164 osoby.

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Jerzy Szeja » Cz cze 02, 2005 10:01 am

Pewnie dane nt. liczby respondentów są widoczne po zalogowaniu, czego nie zrobiłem (50% @, które odbieram, to i tak spam - mimo wszystkich zabezpieczeń).
Nb. nie pomyślałem, napisałem zbyt szybko: dziesiąte części promili pojawiają się już jako wynik niektórych ankiet z wieloma wariantami odpowiedzi przy stosunkowo niskiej liczbie badanych. Pewnie gdybym widział pytania, nie pomyliłbym się tak łatwo.
Inna sprawa, że bez pytań trudno ocenić naukową wiarygodność ankiety.
Jak znajdę trochę czasu, którego ostatnio nie mam wcale, to opiszę ciekawy przykład - polski. Teraz tylko zapowiem, że to znów słynna katedra KUL i Pani Profesor, ktora jest ulubienicą wszyskich ludologów (wszystkich, bo IMHO tylko my tak się zwiemy - w przeciwieństwie do "naukowców" zwalczających tę nowoczesną formę kultu szatana ;-)).
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron