Gangsterskie opowieści z San Andreas

Gry komputerowe itp.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Gangsterskie opowieści z San Andreas

Postprzez Roman Budzowski » Cz cze 09, 2005 10:34 pm

Witam
A tu kolejny "fajny" artykuł.
http://gry.onet.pl/wia_item.html?DB=120&ITEM=1110170

Nie wiem tylko dlaczego, na stronie głównej onetu był reklamowany jako "Gangsterskie wybryki nieletnich graczy" (no dobra, wiem, media maja swoje prawa).

pozdrawiam
Roman Budzowski
Roman Budzowski
Badacz Gier
 
Posty: 92
Dołączył(a): So kwi 16, 2005 3:05 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

GWi

Postprzez Jerzy Szeja » Pt cze 10, 2005 8:24 am

Niedługo w "Głosie Wielkopolskim" powinien się ukazać komentarz Kolegi Mirka Filiciaka z UJ nt. serii GTA i przyczyn jej powodzenia.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Marcin Segit » Śr cze 22, 2005 10:58 am

Tak w temacie, za BBC: przeprowadzono badania, ktore wykazaly, ze rodzice nie traktuja ograniczen wiekowych umieszczanych na grach jako bariery wiekowej, ale jedynie jako ogolna wskazowke i na dobra sprawe nie maja pojecia, w co graja ich dzieci.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/4118270.stm
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Remigiusz Szczechowicz » Cz lip 28, 2005 9:40 pm

Podczepię się pod ten wątek, bo pretekstem do kolejnego felietonu o przemocy i seksie w grach była właśnie ostatnia odsłona GTA. Przed chwilą (28.07.2005 g. 22.15 TVP2) w "Panoramie" podano informację, że producenci GTA:SA stracą kupę kasy, poniewaz ujawniono ukryte sceny erotyczne, co z kolei było/jest powodem wycofania gry z rynku USA. Przy okazji podjęto wątek "ratingów" i nawet rzeczowo przedstawiono jak to wygląda na świecie i u nas. Już się ucieszyłem, że po raz chyba pierwszy w telewizji publicznej przedstawiono rzetelny materiał na ten temat, ale niestety całe wrażenie popsuła końcowa wypowiedź - wstyd się przyznać - psychologa. Stwierdził on pełnym przekonania tonem, że to co gracze widzą w grach przenoszą do świata rzeczywistego, nie potrafią rozróżnić między tymi dwiema rzeczywistościami (niestety z pamięci nie potrafię zacytowac dosłownie, ale sens był zbliżony). Jak długo jeszcze media będą dopuszczać do głosu wyłacznie "speców od wszystkiego", zamiast pytania skierować do specjalistów w danej dziedzinie... :roll: Swoją drogą miałem cichą nadzieję, że wspomną o PTBG, ale niestety. :(
Może czas przeprowadzić jakąś kampanię reklamowo-uświadamiającą pracowników mediów publicznych i innych "opiniotwórców"?!
Remigiusz Szczechowicz
Badacz Gier
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 11:40 am
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jerzy Szeja » Pt lip 29, 2005 12:51 am

Mam nadzieję, że pierwsza ludologiczna konferencja* (która nb. zapowiada się się świetnie) w połączeniu z PGA, spotkaniami w Warszawie (org. m.in. Kol. Filiciak), nagłośnieniem medialnym itd. odniesie jakiś skutek.

Pozdrawiam
JS

* Oczywiście trzeba pamiętać o konferencji w Łodzi o grach komputerowych i kilku innych próbach.
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Piotr Konieczny » So sie 06, 2005 11:58 am

Powiazany artykul: polityczna poprawność gier na przykladzie m.in. GTA: artykul w CNN
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA


Powrót do Dyskusje o grach komputerowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron