Strona 1 z 1

[lekki OT] Praca o pismach fantastycznych/growych w PL

PostNapisane: N lis 12, 2006 1:03 pm
przez Marcin Segit
Koncze podyplomowe edytorstwo i w zwiazku z tym musze napisac prace ;) z zakresu mniej-wiecej prasoznawstwa (niezbyt duza objetosciowo).

Umyslilem sobie, zeby zajac sie prasa fantastyczna i/lub poswiecona grom "bez pradu". W zwiazku z tym mam pytanie: czy szanownym Kolegom znane sa jakies opracowania/artykuly/prace (fragmenty prac) na ten temat? Czy ktos sie juz zajmowal tego typu czasopismami wydawanymi w Polsce po roku 1989?

PostNapisane: N lis 12, 2006 7:24 pm
przez Jerzy Szeja
Jest doktorat Grażyny Lasoń-Kochańskiej. I dr Kochańska byłaby najlepiej poinformowana.
Słyszałem też o jakiejś magisterce - najlepiej zapytać Macieja Parowskiego.

PostNapisane: Cz gru 07, 2006 9:54 am
przez Marcin Segit
Podbije, bo nieco zmienila sie koncepcja: szukam teraz informacji, czy ktos cos pisal o czasopismach hobbystycznych. Promotor prasoznawca siedzi tylko w okresie miedzywojennym, a rozne stare pozycje typu "Encyklopedia historii prasy" (coz, lata 70.) nie zawieraja kompletnie nic. A potrzebuje troche informacji o historii publikacji hobbystycznych w Polsce.

Bede wdzieczny za pomoc.

PostNapisane: Pt gru 08, 2006 9:46 am
przez Marcin Drews
Chodzi o czasopisma hobbystyczne ogólnie czy o hobbystyczne fantastyczne? Bo jeśli o to drugie, polecam skontaktować się z Rafałem Ziemkiewiczem, pisarzem SF, publicystą i scenarzystą growym. "Siedzi" on w polskim fandomie od dawien dawna (pamiętam nawet Jego wypowiedź o polskiej fantastyce, ale z pewnych względów nie będę tu cytował). Myślę, że Ziemkiewicz może być skarbnicą takich informacji.

PostNapisane: Pt gru 08, 2006 10:58 pm
przez Marcin Segit
Chodzi ogolnie - przydalby mi sie rys historyczny o czasopismach poswieconych roznorakim hobby w Polsce.

PostNapisane: N gru 17, 2006 4:50 am
przez Piotr Konieczny
Sam bym chetnie o tym poczytal, ale chyba nikt o tym nic nie pisal :(