Sporty i gry sportowe

Dyskusje naukowe o grach nie-RPG i nie-komputerowych

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Sporty i gry sportowe

Postprzez Augustyn Surdyk » So lip 13, 2013 11:01 am

Niezmiernie miło nam poinformować, iż trzy poznańskie stowarzyszenia sportowe: PSŻ Poznań (sport żużlowy), Patrioci Poznań (futbol amerykański) oraz ProLans 4X Poznań (kolarstwo grawitacyjne), postanowiły zgłosić do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2014 wspólny projekt obejmujący rewitalizację stadionu żużlowego i terenów przyległych w lasku golęcińskim, aby przywrócić je sportowcom, kibicom oraz mieszkańcom Poznania i okolic (w tym dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym i starszym) chcącym czynnie spędzić czas wolny w sportowej i zarazem rodzinnej atmosferze.


Do decyzji o wystąpieniu wspomnianych stowarzyszeń ze wspólnym projektem przyczyniło się kilka faktów:
- powszechnie wiadomym stało się już, iż tereny sportowe na Golęcinie wkrótce przejdą we władanie Miasta Poznania (przełom roku 2013/2014);
- PSŻ od kilku lat zabiegał o to, by Golęcin pełnił swoje historyczne funkcje – aby odbywały się na nim sportowe imprezy żużlowe i piłkarskie;
- w petycji popierającej żużel na Golęcinie oddano ponad 4400 głosów, w badaniu sondażowym przeprowadzonym przez firmę WHO&WHY mieszkańcy Poznania 1200 oddanymi głosami wypowiedzieli się jednoznacznie, iż domagają się powrotu sportu żużlowego na stadion golęciński (szczegółowe wyniki badania dostępne są na stronie internetowej http://pszpoznan.com.pl/wp-content/uplo ... lecina.pdf).


Projekt o nazwie „Sportowy Golaj” obejmuje plan rewitalizacji stadionu polegającej m.in. na częściowej wymianie zdewastowanych drewnianych ławek na plastikowe siedziska, wymianie drewnianej bandy i przebudowie toru dla zwiększenia atrakcyjności spotkań żużlowych, utworzeniu boiska dla futbolu amerykańskiego wewnątrz toru, oraz utworzeniu torów dla kolarstwa grawitacyjnego na terenie przyległym do stadionu.


Wszystkie trzy stowarzyszenia, poza zbieżnością pierwszych liter nazw (PPP), łączy to, iż reprezentują sporty ekstremalne, uprawiane z wykorzystaniem kasków ochronnych (odmiennego typu – charakterystycznych dla każdej z dyscyplin), a więc tym samym widowiskowe, a ponieważ uprawiane są przez profesjonalistów – bezpieczne. Co więcej kibicowanie wszystkim trzem dyscyplinom przebiega w prawdziwie sportowej, przyjaznej, wręcz piknikowej atmosferze sprzyjającej wspólnej rozrywce i integracji dla całych rodzin. O tej miłej, lecz nie pozbawionej emocji sportowych atmosferze wielokrotnie mogły przekonać się wielotysięczne rzesze kibiców przybywających na mecze żużlowe rozgrywane na Golęcinie w ubiegłych latach. Poznański speedway liczebnością przybyłej publiczności ustępował wtedy jedynie widowiskom piłkarskim odbywającym się na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej. Ponadto ideą łączącą te trzy stowarzyszenia jest szkolenie młodzieży i zapewnienie jej warunków do czynnej rekreacji i prowadzenia zdrowego trybu życia, z dala od monitora komputera i ekranu telewizora.


Jesteśmy przekonani, że nasz wspólny projekt już wkrótce ożywi Golęcin i sprawi, że będzie on znów miejscem chętnie odwiedzanym przez poznaniaków w celach rekreacyjnych, wypoczynkowych i sportowych. Już teraz prosimy wszystkich mieszkańców Poznania o zapoznanie się z naszym wspólnym projektem, a później oddawanie swoich głosów na nasz projekt. Wszystkie informacje dotyczące projektu, akcji promocyjnych i wszelkich działań z nim związanych będziemy publikować na stronie internetowej www.SportowyGolaj.pl. Serdecznie zapraszamy wolontariuszy, wszystkich kibiców żużla, futbolu amerykańskiego, wszystkich kolarzy i rowerzystów , firmy zainteresowane współpracą i wszystkich, którzy zechcą wesprzeć naszą wspólną inicjatywę w jakikolwiek sposób. Razem wygramy!


Więcej informacji:


www.sportowygolaj.pl
https://www.facebook.com/SportowyGolaj

Źródło: http://pszpoznan.com.pl/sportowygolaj-pl/#more-1153
Augustyn Surdyk
Badacz Gier
 
Posty: 1170
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:21 am
Lokalizacja: Poznań

Powrót do Dyskusje pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron