Strona 1 z 1

Serwis dotyczący gier analogowych w edukacji

PostNapisane: Pn mar 09, 2015 1:54 pm
przez Michał Hordejuk
Witam serdecznie forumowiczów.

Od dwóch miesięcy pracuję nad ogólnopolskim serwisem kierowanym do nauczycieli i wychowawców poruszającym temat gier planszowych, fabularnych i podwórkowych w szkole.
Wystartowaliśmy w styczniu z wersją beta, która jeszcze będzie poprawiana i rozwijana, w zależności od potrzeb i uwag użytkowników. W projekcie strony stawiamy na klarowność i prostotę nawigacji. Serwis kierujemy do nauczycieli i rodziców, niekoniecznie specjalistów w temacie gier, ale chętnych do zapoznania się z nimi i zainteresowanych praktycznym ich użyciem. Staramy się publikować teksty praktyków - osób, które na co dzień grają i czują się pewnie w temacie, nie tylko nauczycieli, ale też i grających rodziców. Chcemy publikować jak najwięcej poradników dotyczących pracy na zajęciach pozalekcyjnych czy świetlicowych, wybierania tytułów do szkolnej czy domowej biblioteczki gier, zdobywania bezpłatnych egzemplarzy udostępnionych przez fundacje dla szkół czy darmowych gier do samodzielnego wydrukowania i przygotowania. Materiałów jest mnóstwo, są tylko poukrywane w czeluściach Internetu, chcemy pomóc w ich odnalezieniu i użyciu, w formie bazy zawierającej pogrupowane tematycznie materiały. Wiem też, że sporo osób wymyśla i projektuje swoje własne, autorskie gry używane podczas pracy wychowawczej i, być może, zechce się nimi podzielić w zamian za testy praktyczne.

Pytanie: jak oceniacie przydatność takiej strony i czy z waszego punktu widzenia są tematy, które warto na niej poruszyć?

Re: Serwis dotyczący gier analogowych w edukacji

PostNapisane: Śr mar 11, 2015 6:54 am
przez Adrian Kuc
A tę stronę można znaleźć już w sieci?

Re: Serwis dotyczący gier analogowych w edukacji

PostNapisane: Śr mar 11, 2015 10:48 am
przez Michał Hordejuk
Adresu nie podawałem, żeby nie zostać posądzonym o botowanie i reklamowanie strony, ale skoro padło pytanie to zapraszam na edugracja.pl, gdzie można na żywo zapoznać się z wersją beta projektu.

Re: Serwis dotyczący gier analogowych w edukacji

PostNapisane: Pt mar 13, 2015 11:20 pm
przez Stanisław Krawczyk
Świetna inicjatywa! Zajrzałem do paru wpisów, zwróciłem uwagę m.in. na ten, który – jak widzę – spodobał się wielu osobom na Facebooku. Myślę, że to ważne, aby dostępna była taka strona dla praktyków.