Instrukcje gier planszowych

Dyskusje naukowe o grach nie-RPG i nie-komputerowych

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Instrukcje gier planszowych

Postprzez Kamila Zielińska » Wt lis 01, 2016 4:23 pm

Szanowni Państwo,
przeszukałam forum i nie znalazłam żadnego wątku pasującego do moich zainteresowań, więc pozwoliłam sobie założyć nowy. Nazywam się Kamila Zielińska i studiuję filologię polską na profilu językoznawczym i piszę pracę magisterską o instrukcjach gier planszowych. Najkrócej rzecz ujmując - żeby nie wchodzić w szczegóły, gdyż o tym mogłabym długo mówić - chcę stworzyć uniwersalny wzorzec gatunkowy takiej instrukcji. Mam jednak trudność w znalezieniu jakiegokolwiek artykułu dotyczącego tego tematu. Z tego względu postanowiłam zwrócić się o pomoc do pasjonatów. Może natrafili Państwo na jakiś tekst na temat instrukcji "planszówki"? Chcę w swojej pracy też porównać stare (jak najstarsze) instrukcje z nowymi, ale mam problem ze znalezieniem takowych. Wiem, że to będzie strzał w ciemno, ale może Państwo mogli jakoś pomóc mi w dotarciu do starych instrukcji?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Kamila Zielińska
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn paź 31, 2016 1:25 pm

Re: Instrukcje gier planszowych

Postprzez Stanisław Krawczyk » Śr lis 02, 2016 1:28 pm

Dzień dobry! Nie wiem, czy to pomoże, ale a nuż znajdzie się coś w czasopiśmie „Analog Game Studies”.

PS. Troszkę również w tym artykule.
Serdecznie pozdrawiam
Stanisław Krawczyk
Stanisław Krawczyk
Badacz Gier
 
Posty: 255
Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: Uniwersytet Adama Mickiewicza

Re: Instrukcje gier planszowych

Postprzez Kamila Zielińska » Wt lis 08, 2016 5:56 pm

Szanowny Kolego,
bardzo dziękuję za podpowiedzi! Na pewno do nich zajrzę.
Kamila Zielińska
Badacz Gier
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn paź 31, 2016 1:25 pm


Powrót do Dyskusje pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron