Gracze i grający w społeczeństwie

Dyskusje naukowe o grach nie-RPG i nie-komputerowych

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Postprzez Przemysław Bociąga » Pn maja 23, 2005 11:13 pm

Augustyn Surdyk napisał(a): Do popularyzacji tych i wielu innych gier planszowych w latach osiemdziesiątych (kiedy posiadanie komputera typu Spectrum, Schneider, Atari, czy Commodore 64 było szczytem marzeń) przyczynił się niewątpliwie magazyn "Świat Młodych". :)


...oraz pismo "Joker", w całości poświęcone grom. Mam jeden numer, z osiemdziesiątego któregoś (nie bardzo wiem w tej chwili, gdzie dokładnie jest w mieszkaniu, więc nie mogę sprawdzić). W tym numerze akurat jest artykuł omawiający genezę rpg na Zachodzie. Czy ktoś z Kolegów jest zainteresowany jakąś formą reprintu? A może ktoś wie więcej o tym pisemku?
Pozdrawiam
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga
Badacz Gier
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 6:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Poland

Postprzez Marcin Segit » Pn maja 23, 2005 11:23 pm

Ja powinienem wciaz miec Jokera nr 2. Choc wydaje mi sie, ze to pismo padlo albo po drugim, albo po trzecim numerze. W #2 jest, o ile pamietam, omowione ADnD.
Marcin Segit
Badacz Gier
 
Posty: 77
Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 10:32 am
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Postprzez Jerzy Szeja » Pn maja 23, 2005 11:32 pm

No jest to niewątpliwie jeden z najstarszych tekstów na ten temat - obok słynnego art. z "Razem". Moim zdaniem warto by mieć taki tekst z zbiorach (pomijam już wartość merytoryczną, bo raczej ustępuje źródłom amerykańskim:).
Ile waży skan tego art.? Bo jak niewiele, to można go wstawić w takim trybie, jak obrazki z wersjami logo PTBG. Jeśli dużo więcej, to uzgodnimy to z Adminem.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Przemysław Bociąga » Pn maja 23, 2005 11:50 pm

Jerzy Szeja napisał(a):No jest to niewątpliwie jeden z najstarszych tekstów na ten temat - obok słynnego art. z "Razem". Moim zdaniem warto by mieć taki tekst z zbiorach (pomijam już wartość merytoryczną, bo raczej ustępuje źródłom amerykańskim:).
Ile waży skan tego art.? Bo jak niewiele, to można go wstawić w takim trybie, jak obrazki z wersjami logo PTBG. Jeśli dużo więcej, to uzgodnimy to z Adminem.


Nie mam pojęcia. Ale myślę, że nawet jeśli zrobię mu zwyczajnie zdjęcie (najwygodniejsza forma skanowania), to będzie to w granicach 800 kb.
Pozdrawiam
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga
Badacz Gier
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 6:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Poland

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje pozostałe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron