Avatar i podpis

Prosimy wszystkich nowych użytkowników o poznanie zawartości tego działu.

Moderatorzy: Jerzy Szeja, Augustyn Surdyk, Stanisław Krawczyk

Avatar i podpis

Postprzez Marcin Pędich » Pt mar 10, 2006 4:01 pm

Czy na forum obowiązują jakieś zasady co do emblematów (tzw. avatarów) i podpisów?
Obrazek
Marcin Pędich
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt mar 03, 2006 4:06 pm
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Jerzy Szeja » Wt mar 14, 2006 6:11 pm

http://ptbg.urbantrip.com/phpBB2/viewtopic.php?t=21

Czyli m.in. bez nicków i sigów (również o charakterze reklamowym).
A do tego ustalenie, że nie używamy awatarów - z tym, że utarło się, iż zdjęcie realistyczne autora to nie awatar.

Nie odpowiedziałem w tamtym wątku, więc dodam tutaj, że jeszcze na LD dłuższy czas dyskutowaliśmy na ten temat. Czas pokazał, że może jest sztywno, ale nie na tyle, aby nie dyskutować. Owszem, niezbyt przekazujemy emocje, ale w odróżnieniu od innych forów to nie emocje są tu najważniejsze. Może przydałoby się więcej życia, ale za to nie ma flejmów i trolowania (pardon za żargon). Emotikony używamy oszczędnie i nie w postaci obrazkowej.

Może to niektórym się nie podobać, ale z drugiej strony znam wiele osób bardzo zadowolonych z takiej postaci forum.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Piotr Konieczny » So mar 25, 2006 5:14 pm

A zdefiniowaliśmy gdzieś, co dokładnie wolno w podpisie? Imię, nazwisko - oczywiście tak. Obrazki - nie. Cytaty - też nie (a szkoda, no ale coż). A pozycja (dept., uniwersytet, telefon?). Link do homepage?
Piotr Konieczny
Kandydat PhD
University of Pittsburgh
Piotr Konieczny
Administrator Forum
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 8:08 pm
Lokalizacja: Katowice, Polska - Pittsburgh, USA

Postprzez Marcin Pędich » So mar 25, 2006 5:30 pm

Piotr Konieczny napisał(a):A zdefiniowaliśmy gdzieś co dokładnie wolno w podpisie? Imię, nazwisko - oczywiście tak. Obrazki - nie. Cytaty - też nie (a szkoda, no ale coż). A pozycja (dept., uniwersytet, telefon?). Link do homepage?

Teoretycznie w moim przypadku link do strony projektu Scrub jest poniekąd linkiem do homepage (nie jestem tylko miłośnikiem, ale designerem gry). Banner zresztą z podpisu usunąłem.
Marcin Pędich
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt mar 03, 2006 4:06 pm
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Jerzy Szeja » So mar 25, 2006 5:37 pm

Hm, wolałbym, aby to pozostalo maksymalnie ascetyczne. Kontakt do autora jest przecież w belce - i to na wiele sposobów. Jak komuś zależy, to podaje też numer telefonu, który umieszczam na wiadomej liście. Natomiast np. tytuły zawodowe czy naukowe mogłyby być deprymujące dla interlokutorów, którzy takowych nie posiadają, niemniej jednak mogą być podawane, jak ktoś sobie życzy - w końcu to forum naukowe (choć jak znam życie, to żaden doktor się nie podpisze z "dr", bo mu nie wypada, gdy inni "dr" się tak nie podpisują - a jak byłem magistrem, to nigdy tak niezmuszony się nie podpisywałem i jak ktoś mnie tak tytułował, było mi to niemiłe).
Natomiast inne elementy na pewno nie, w tym link do swojej strony www, bo jeśli nawet nie będzie to reklama (wiele osób ma na swojej stronie paski reklamowe, więc link do niej jest pośrednio reklamą), to już autoreklama na pewno. Zauważmy, że w swoim profilu każdy może podać swoją stronę netową, więc po cóż dodatkowo ma być eksponowana?!
Przypominam, że dopuszczenie jednych elementów powoduje pojawienie się innych, gdyż bardzo trudno postawić granicę między niekomercją a komercją.
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów

Postprzez Marcin Pędich » So mar 25, 2006 9:34 pm

Bardzo słusznie. Grunt to jasno określone zasady. Wolałbym co prawda móc mieć avatara i bannerek, ale skoro nie można, to nie róbmy wyjątków.
Marcin Pędich
Badacz Gier
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt mar 03, 2006 4:06 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Avatar i podpis

Postprzez Jerzy Szeja » Pn lis 19, 2018 9:28 pm

Powtarzam, bo wpisy sprzed lat można uznać za przestarzałe.
1. Rejestrujemy się pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem (imię + spacja + nazwisko; pisownia polska, więc wielkie litery na początkach). Konta z nickami, kropkami itp. będą usuwane
2. W razie braku zatwierdzenia (=prawdopodobnie zbanowana domena) proszę o mail na adres jszeja$pro.onet.pl ($ to znak, którym tutaj we wpisach zastępujemy małpkę - jakoś działa na boty).
3. Po zatwierdzeniu uprzejmie proszę o przedstawienie się w viewtopic.php?f=7&t=34&p=4290#p4290
Serdecznie pozdrawiam!
Jerzy Szeja
Jerzy Szeja
Badacz Gier
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 11:52 pm
Lokalizacja: Łochów


Powrót do Zasady korzystania z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron